Market Seçiminiz Ekonominizi Belirliyor!


Bu başlık size biraz iddialı gelebilir. Konuyu birlikte irdeleyelim. Her ev için haftalık bir gıda alışverişi yapılması gerekiyor. Gıda alışverişlerinde bakliyat, sebze, kahvaltılık ürünler, yağ, salça ve daha pek çok ürün grubu dahil oluyor. Her hafta mutfak giderlerine ne kadar ayırdığınızı düşünün ve bu rakamın % 20’sini bir kağıda yazın. Çünkü % 20 daha az ödediğinizi düşünün. Yazdığınız rakamı aylık olarak belirlemek için 4 ile çarpın.Bir de aylık olarak yapılması gereken bir temizlik malzemeleri alışverişi var. Deterjan çeşitleri, ev temizliğinde kullandığınız diğer malzemeler, sünger, temizlik bezi ve benzeri ürünler için de ne kadar harcadığınızı yazın ve % 20’sini çıkararak kağıttaki listeye ekleyin. Kişisel bakım giderlerini unutmamak lazım. Şampuan, krem, saç boyası ya da kozmetik ürünler için harcadığınız rakamın da % 20’ini yazın.

Hangi Market Daha Uygun Fiyat Sunuyor?
Şimdi bu rakamları toplayın. Çıkan sonuç sizi de şaşırttı, öyle değil mi? Bu durumda % 20 daha az ödemek ekonominiz üzerinde ne denli belirleyici oluyor sorusunun yanıtını da öğrenmiş oldunuz. Şimdi sıradaki konumuz, hangi marketin bu denli indirimli fiyat sunduğu ve bu konuda Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Artık yediden yetmişe herkes A101 marketinin en uygun fiyatları sunduğunu biliyor.

Marketin aslında farklı bir hizmet anlayışı var. Örneğin her hafta ürünler değişiyor. Dolayısıyla herkese hitap edebilecek ürünler mutlaka raflardaki yerini alıyor. Ayrıca her Perşembe yüksek oranlarda indirimler uyguladığı kampanyalar düzenliyor. Bu arada bilmeyenler için belirtelim, kampanyaları A101.com.tr adresinden de takip edebilirsiniz. Bir de marketin mobil uygulaması var. Kullanımı çok kolay ve bulunduğunuz yere en yakın marketleri gösteriyor.

Perşembeleri düzenledikleri kampanyaları mutlaka inceleyin. Bu kampanyalara farklı ürün gruplarından farklı markaların ürünleri dahil ediliyor. Mutlaka ihtiyaçlarınızdan birkaçını kampanyaya dahil olan ürünler arasından bulabiliyorsunuz. Özellikle bebeği olan aileler mama ve bez masraflarından hatırı sayılır bir tasarruf yapabilir. Çoğu zaman Perşembe kampanyalarına bebek ürünleri de dahil ediliyor. Sonuç olarak ekonominize bir iyilik yapmak isterseniz market seçiminizi tekrar gözden geçirin. Yapacağınız bu “iyiliğin” oranı az önceki hesaplamanızda karşınıza çıktı. Tercih sizin.

Yorumlar

  1. Bu ay başladım ben de ekonomimi belirlemeye! A101 de bu minvalde tercih ettiğim bir market. Bakalım neler olacak? Para nerelere gidecek? :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler