Yeni Nesil 4A enerji etiketli süpürgeler Electrolux'tenEylül 2017 itibari ile yürürlüğe giren enerji etiketleri artık kullandığımız tüm elektronik cihazlarda göreceğiz. Çamaşır makinası, bulaşık makinası ve elektrik süpürgesi bir evin olmazsa olmazıdır ve doğal olarak en fazla elektrik tüketen cihazlarıdır.  Belki çamaşır ve bulaşık makinasını haftada bir kullanan vardır ama en kötü iki günde bir elektrik süpürgesini muhakkak herkes kullanır. Eğer evde çocuk ve evcil hayvanınız var ise bu sayı günde 3-4-5-6-7 :) ve daha fazlasına çıkabilir elbette...

Elektrik süpürgelerini ayrı bir yazıda daha detaylı inceleyeceğim ancak bugün  bu cihazın ilk mucitlerinden olan Electrolux'ün muhteşem bir ürününü tavsiye etmek istiyorum.

Düşük watt gücü ile daha iyi bir performans gösteren markanın iki temel kriteri öne çıkıyor.

* Performans

*Sessizlik


Bu iki kavramı sahiplenen bir marka olan Elektrolux, geliştirdiği ürün başlığı ve motor teknolojisi ile dünyada 4 A ( AAAA) 'yı yakalayan ilk firma olmayı başarmış.

Klasik süpürgelerin dışında günlük kullanım için dikey saplı süpüreler de ülkemizde oldukça sevildi. Ev hanımlarının pratif ve temizlik kalitesi açısından hızla yaygınlaşan bu modele ilgisi giderek artmakta.

Temizlik alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte hafif ve hızlı kullanım sunan kablosuz süpürgelere yönelik doğan ihtiyaca yönelik Elektrolux öncü ürünler sunuyor. Uzun pil ömrü, etkin temizleme özelliği, şık tasarımları ile tercih sebebi olacaktır.

Dördüncü nesil ürünü olan Ergorapido modelleri tek pedalı aşağıya iterek tüm tüyleri ve iplikleri fırçadan kolaylıkla temizlemeyi sağlayan BrushRollClean™ teknolojisi, en karanlık yerdeki tozları bile görmeyi sağlayan toz bulucu LED ışıkları zeminin üzerini temizlemeyi kolaylaştıran 2'si 1 arada çıkarılabilir el tipi ünite ve şarj ünitesinin üzerinde değilken bile kendi kendine ayakta durma gibi özelliklere sahip. Daha iyi depolama ve filtreleme performansı için Siklonik toz ayırma sistemi, farklı zemin tiplerinde daha iyi temizleme için 2 hız ayarı ve hem halı hem de sert zeminde kolay ve derin zemin temizlik için süpürge çalıştığında harekete geçen fırça şeklinde dönen başlığı ile Ergorapido temizlikle ilgili her türlü zorluğa meydan okumaya hazır. Ayrıca Ergorapido’nun Animal ve Allergy modelleri evcil hayvan temizliği ve alerji karşıtı başlıklarıyla da özel kullanım alanları sunuyor.


Ergorapido’nun renk alternatifleri ise şöyle: Denim mavisi, allık pembesi, demir grisi, uzay mavisi, abanoz siyah, kızıl bronz, biber kırmızısı ve beyaz. Electrolux Ergorapido modellerinin fiyatı 699 TL ile 1199 TL aralığında değişiyor.

Electrolux Ultrapower modeli 95 dakikaya kadar süren pil ömrü ile geleneksel bir elektrikli süpürge ile aynı temizlik performansına ulaşmak üzere geliştirildi.  Ultrapower'ın uzun çalışma süresi sayesinde tüketicilerin rutin temizlik işlerinden zaman kazanarak kendileri için önemli olan diğer şeylere vakit bulmalarına olanak sağlamaları hedefleniyor. Toz bulucu LED ışıkları tozlu olan köşeler için uyarırken, daha dar alanlara kolayca erişim imkânı için 180 derece dönen EasySteer™ işlevi farklı zemin tiplerinin üzerinde kullanılmasına olanak sağlayan üç farklı hız ayarı (sessiz, normal ve yüksek) ile donatıldı.Electrolux Ultrapower'ın yeni renkleri; gri, ahududu kırmızısı, denim mavisi, demir grisi, geri dönüşümlü plastik, titanyum mavi ve yumuşak kum. Electrolux Ultrapower modellerinin fiyatı 1099 TL ile 1299 TL aralığında değişiyor.  


Yorumlar

 1. Tipi performansı heryerden tam puan 👍Fiyatı tam goremedım oldukca pahalı olablır gıbıme geldi 🙈

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fiyatları en altta yazdım aslında:) diğer muadillerine göre bir tık daha yüksek ama hem kalitesi hem de uzun ömrü bence fiyatı hak ediyor.

   Sil
 2. Çok kullanışlı ve görünümü muhteşem 😍 bundan istiyorummm👏😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. özellikle dip bölgelerde ışıkla aydınlatması harika...

   Sil
 3. Oldukça pratik bir ürün gibi @bw

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler