Kış sezonuna göz kırpan yaz dizileri

Türk dizi endüstrisi neredeyse Hollywood'la yarışacak düzeye geldi sanıyorum... Dizilerimiz artık dünya TV'lerinde boy gösteriyor hepimizin malumu... Tabi izlendikçe artan bütçeler güzel işleri de beraberinde getiriyor ancak raiting denen canavara mağlup olanlar da oluyor ne yazık ki..

Yaz dönemi dizileri bu sene diğer sezonlara göre daha az... 3-4 dizi bayram ertesi yayına girdi bazıları ise bu aralar girecek. Bu diziler içerisinde yeni sezonda devam edeceğini düşündüklerimi paylaşmak istedim.. 

Bakalım eylülde göreceğiz kimler Raiting canavarını alt edebilecek..

1- Dolunay / Star TV 


Tanıdık bir senaryo sizi karşılıyor. Zengin, yakışıklı, adaleli ve bekar bir patron. Herkesin peşinden koştuğu, titiz,çalışkan,soğuk ama iyi kalpli. Diğer tarafta ise fakir ancak gururlu bir kız. Son derece tanıdık bir senaryo ile başlamıştı. Aşk her dizinin, kitabın filmin ana konusudur ama önemli olan bunun nasıl işleneceği ve okuyucu/izleyiciye nasıl geçtiğidir.

Oyuncu seçimini başarılı buldum. Aralarındaki 'şimdiki' nefret belli ki büyük bir aşka dönüşecek. Aşk varsa raiting var kuralına uyar bu dizi... Diziyi kurtaracak diğer bir detay da kötü karakteri canlandıran oyuncudur. Necip Memili bu işi çok iyi götüreceğine eminim. Dizide eleştireceğim iki detay var ilki -ki bu tüm oyuncu seçimi yapan kişilere- kötü kadın karakterin yine sarışın olması.. Yapmayın şu klişeyi artık ne olur!
İkincisi ise başrol erkek oyuncusunun kıyafet seçimi... Adam resmen 40+ giyiniyor. Biraz el atın şu çocuğa...

Özetle Müge'nin Listesi'nde 10/8 alan dizi yeni sezona göz kırpıyor..

2-Ateş Böceği / Star TV


Star Tv'nin ikinci ve son yaz dizisi - şimdilik-... 
Seçkin Özdemir gibi oldukça hayran kitlesine sahip olan yakışıklı oyuncu ile zaten 1 adım önde başlayan dizide rol arkadaşı ile uyum sağlayabilecek mi zamanla göreceğiz. Aslı Eğilmez yerine belki başka bir seçim yapılabilirdi belki.. ( Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü gibi mesela) 

Değişik güçlü bir konusu olan dizi Müge'nin Listesi'nde 10/7 alıyor ve kış sezonu ilk yarısına göz kırpıyor.
Not: Şu sakalları biraz azaltsak mı azıcık... 

3- İki Yalancı /  Kanal D


Keremcem ve Yağmur Tanrısevsin'in baş rolünü oynadıkları dizi yaz dizisi olarak kalacak gibi. Hatta yaz sonunu görebilir mi ondan bile emin değilim... Kanal D yerine Show Tv'de daha fazla izleyici bulabilirdi. 
Rollerin oyuncularla uyuşmadığı gibi senaryo da  aceleye gelmiş havasını taşıyor. 

Keremcem'den araba tamircisi olur mu hiç Allah aşkına :) 

10/4

Güncelleme 02.08.2017 - Dizi final yaptı :(


4- Deli Gönül / Fox Tv


Bu dizi de yeni sezona göz kırpıyor. Oyuncu uyumu ilk  bölümden sizi yakalıyor. Hızlı gelişen aşk belki bir iki bölüm olabilirdi. En az 3 bölümde anlaşılacak mevzular ilk bölümde seyirci karşısına çıkarılmış ancak titiz bir iş olduğu belli. Keşke biraz daha Antakya'ya doysaydık...

Senaryo güzel, oyuncu seçimi güzel, günü güzel.. Üstelik yeni sezonda pazartesi harika olur.. Hayırlı olsun diyelim şimdiden..

10/9

5- Kalp Atışı / Show Tv


İki güzel ve yetenekli oyuncu ilk bölümden kendini sevdirdi. Başka bir kanalda olsaydı daha fazla bile izlenebilirdi bence... Burada da kötü kızın sarışın olması can sıkıcı. Üstelik kız öyle masum bakıyor ki kötü bile olamıyor :) 
Klasik fakir ama gururlu kızın bir tık ötesine geçmiş örnek bir role doğru gidiyor... 
Zorlansa da şansı var... 

10/6
Görüşlerime katılanlar ve katılmayanlar olabilir.. Görüşlerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim..

Sevgiyle,


Yorumlar

 1. Pek TV izlemeye fırsatım olmuyor, artık yalanlardan da bıktığım için kapattım Tv'yi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aslında tv'ler dediğiniz gibi yalan yanlış gereksiz eğlentilerle dolu olmasa güzel aslında.. Ancak insanları oyalamaktan başka bir görevi yok sanki bu aralar...

   Sil
 2. kanatsız kuşlarda fena değil ben sadece onu izliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaçırmışım sanıyorum hangi kanaldaydı.. hemen inceleme altına alalım...

   Sil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar