Yaz tatili planları yapılsın artık...Yazın geleceği yok sanki... Kış o kadar uzun sürdü ki, güneşi gördüğümüz her an tatil havasına giriyoruz sanki... Bu yıl tatil planlarını ilk kez erken planlamaya çalıştık bakalım bir aksilik olmaz ise tabi.. Gerçi bir çok seyahat acentesi erken rezervasyon sigortası yaparak tatilinizi garanti altına alıyor, bu da erken planlama açısından oldukça avantajlı...

Arya kız artık 7 yaşında... Bu zamana kadar küçük olmasından tatillerimizi hep daha yakın ve ailelerle birlikte geçirmeyi tercih etmiştik. Bu sene uzun yıllardır ertelediğimiz yaz tatilini otel tatilinden yana kullanmayı seçtik... En azından karar vererek yolu yarılamıştık ancak yine de bizi büyük bir soru zinciri bekliyordu?
Nereye gideceğiz, nasıl gideceğiz?,Otel denize yakın mı? Havuzları nasıl? Steril mi?, Oyun klubu var mı?, Oyun bakıcıları nasıl?, kaydırak var mı?, şehir merkezine yada hava alanlarına ne kadar uzaklıkta? gibi soruların yanıtlarına göre 500 den fazla tesis kalıyordu...Antalya otelleri kumsal uzunluğu, tesis fazlalığı, tesis büyüklüğü açısından daha cazip geldi. Antalya otellerinde yer alan çocuk konseptli oteller üzerinde yoğunlaşınca bu sefer acente aramaya başladık.
Bir çok acentenin şikayet sitelerinde yer alan olumsuz yorumları çocukla seyahate çıkan bir ebeveyn olarak beni ürküttü açıkçası. Bu yüzden kampanyalarını da uzun zamandır takip ettiğim Jolly Turun ilanlarını inceleyince fark etmediğim çocuk konseptli aile otellerinde bir çok seçenek olduğunu gördüm. Üstelik indirimli otellerde hedeflediğimiz bütçelerin altına bile inmiş oldu.

Uzun elemeler sonrasında 3 otel arasında kaldık. Bunlar arasından yapacağımız tercihle sanıyorum ekonomik ve ideal bir tercih yapmış olmayı umuyoruz.

Belki sizin de tatil planlarına yön gösterebilir diye seçtiğimiz 3 oteli paylaşmak istiyorum.. Artık yaz gelsin ve tatil başlasın değil mi :)

* Club Marco Polo - Çamyuva / Kemer 

* Royal Alhambra Palace - Side / Manavgat

*Sueno Hotel Deluxe - Belek 


Yorumlar

En çok sevilen yazılar