Doğal Saç Açma Nasıl Olur?

Doğal Saç Açma Nasıl Olur?
Saçın koyu rengini açmak ya da üzerine daha açık bir renk boyamak isteyen fakat kimyasal yöntemler ile saçlarının rengini sarı hale getirmek istemeyen kadınlar, doğal saç açma yöntemlerini incelemeyi tercih ediyorlar.

Papatya Suyu
Hemen herkesin doğal saç açma yöntemleri söz konusu olduğu zaman ilk olarak aklına gelen şey
papatya suyudur. Bir avuç kuru papatya 2 bardak suda kaynatıldıktan sonra ortaya çıkan su saçlara yedirilir. İstenilen renge ulaşana kadar 2 günde bir bu işlem tekrarlanır.Bal ve Zeytinyağı
Normalde saç bakımı ile adına kullanılan bal ve zeytinyağı ikilisi aynı zamanda doğal yollardan saç açmak için de kullanılabilir. Saç nemli iken yarım bardak zeytinyağı ve yarım bardak bal iyice karıştırıldıktan sonra saçın açılması istenilen bölümlere sürülür. Yarım saat beklendikten sonra yıkanacak olan karışım, birkaç gün ara ile arzu edilen renge ulaşıncaya kadar sorunsuzca uygulanabilecektir.


Limon
Bir bardak saf limon suyu ile bir litre su karıştırıldıktan sonra oluşan bu karışım sprey şişesine alınır. Daha sonrasında doğal saç açma işlemi için ıslak olan saçlara bu karışımın tamamı sıkılır. Bunun sonrasında ise güneşe çıkılır. Ancak bu işlem saçları kurutup yıpratabileceğinden, işlem sona erdikten sonra saçlara bakım maskesi uygulamayı ihmal etmemek gerekmektedir.

C Vitamini Tabletleri
Saçlardaki koparak dökülmeyi engelleyen ve saçların ışıl ışık parlamasına yardımcı olan C vitamini tabletleri; aynı zamanda saçların renginin açılmasına da yardımcı olmaktadır. Bunun için 7 ila 10 adet C vitamini tableti iyice ezilerek toz haline getirildikten sonra günlük kullanılan şampuanın içerisine eklenip karıştırılır. Sonrasında saçlar bu şampuan ile yıkanır. Bu doğal saç açma yöntemi özellikle de boyalı saçların renginin açılması konusunda ciddi anlamda işe yaramaktadır.

Yazar: saç açma

Yorumlar

  1. Güzel ve oldukça kolay görünen yöntemler. Papatyayı hep duyarım ama hiç denememiştim.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar