Alternatif Yaz okulu’ nda Çocuklar Kendini Keşfedecek

Okulların kapanmasına yaklaşık 3 ay kalmışken çocuklar eğlenceli bir yazın hayalini kurmaya başladı bile. Anadolu yakası yaz okulları arasında yer alan Kozyatağı merkezli Kristal Çocuk, hem eğlenceli hem de verimli bir yaz okulu programı hazırladı. Alternatif Yaz Okulu, okulların kapanmasının hemen ardından başlayacak.


Önceki yıllarda İngilizce Gelişim Yaz Kampı, Yaratıcı Sömestir Kampı gibi farklı içeriklerde tatil programları düzenlenen Kristal Çocuk’ta yaz okulu 2017 teması “Kendimi Keşfediyorum” olarak belirlendi.

Bu eğitim sadece Kristal Çocuk’ta 
Bu tema kapsamında çocukların büyürken en çok ihtiyaç duydukları eğitimlerden biri olup müfredatta yer almayan “Sosyal Beceriler Eğitimi” verilecek.

Sosyal Beceriler Eğitimi’nde çocuğun kendini daha iyi tanıması, öz saygı ve özdeğer duygularını korumayı öğrenmesi, öfkesini kontrol edebilmesi ve sosyal çevresiyle daha sağlıklı ilişkiler kurabilmesine yönelik konular bulunuyor.
Konu başlıklarından bazıları şöyle:
  • Ben Değerliyim”
  • “Yeni Nesil Görgü Kuralları”
  • Gevşeme Teknikleri”
  • “Sorumluluklarımın Farkındayım”
  • Zaman Yönetimi”
  • “Dikkat Oyunları”


Sosyal Beceriler Eğitiminde konular sıkıcı bir ders ortamında değil, tatil ruhuna uygun olarak oyun ve eğlenceli uygulamalarla ele alınıyor.
Bu eğitimin Türkiye’deki tek temsilcisi olan Kristal Çocuk, eğitim programını Kanada’nın seçkin eğitim kurumlarından In Good Company’den alınıp uyarladı. 
Alternatif Yaz Okulu’nda her gün ödev ve konu tekrarı için sınıf öğretmenleri eşliğinde 1 saat akademik destek verilecek. Ayrıca okuma zamanı, eğlenceli oyunlarla İngilizce pratik saati, sokak oyunları ve çocukların ilgi alanlarını ortaya çıkaracak çeşitli atölyeler de var.
Anadolu yakası yaz okulları arasında butik hizmet veren Kristal Çocuk Alternatif Yaz Okulu Programı hafta içi 5 gün boyunca, 09.00-16.30 arasında devam edecek olup kurum saat 07.30-19.30 arası açık olacak.
Kristal Çocuk Alternatif Yaz Okulu 2017 Dönemleri:
12 – 23 Haziran
26 Haziran – 7 Temmuz 
10 – 21 Temmuz
24 Temmuz – 4 Ağustos
7 Ağustos – 18 Ağustos  
21 Ağustos – 25 Ağustos 
Eylül’ün ilk haftası 30 Ağustos Resmi Tatil ve Şeker Bayramı’nın başlaması nedeniyle yaz okulu yapılmayacak olup Kristal Çocuk Eğitim ve Gelişim Akademisi haftaiçi tam gün açık olmaya devam edecektir.   
Eğlenceli Yaz Okulu Atölyeleri
1- Orman Atölyesi:
Survivor Etkinliği, Kampçılık, Zorlu Orman Macerası, Okçuluk
2- Ekoloji Atölyeleri:
Fidan Dikimi, Organik Gübre Yapımı, Doğal Sebze Yetiştiriciliği, Geri Dönüşüm Malzemeleri ile Hayvan Dostlarımıza Barınak Yapımı
3- Sanat Atölyeleri:
Bez Bebek ve Oyuncak Yapımı, Seramik, Halı Kilim Dokuma
4- Mutfak Atölyeleri:
Doğal Ekmek Yapımı, Salça Yapımı, Turşu Yapımı, Tarhana Yapımı
5- Bilim ve Teknoloji Atölyeleri:
Deneyler, Kodlamaya Giriş.

Kristal Çocuk Alternatif Yaz Okulu 2017 Ücretleri:
2 Haftalık: 800 TL + KDV Erken Kayıt İndirimi: 700 TL + KDV
1 Haftalık: 550 TL + KDV Erken Kayıt İndirimi: 400 TL + KDV
*Erken kayıt fırsatı için son tarih 30 Nisan’dır.
Bilgi ve Kayıt için:
Kristal Çocuk Eğitim ve Gelişim AkademisiTel: (0216) 464 86 72 kristalcocukk@gmail.com

Yorumlar

En çok sevilen yazılar