TASARIM DÜNYASININ MARJİNAL İSMİ STEFAN SAGMEISTER İSTANBUL’A GELİYOR

Müzik dünyasını kasıp kavuran The Rolling Stones, Lou Reed, David Byrne, Aerosmith, OK Go ve Pat Metheny gibi isimler için albüm kapakları tasarlayarak büyük hayranlık uyandıran tasarım dünyasının marjinal ismi Stefan Sagmeister bir kez daha designistanbul’da.


İki Grammy ödülü bulunan Stefan Sagmeister, tasarımcı kimliğinin yanı sıra, insanların uzak durduğu konulardaki çarpıcı tespitleri ve imajlarıyla çok yönlü ve farklı bir yaklaşım sergiliyor. Sagmeister, 4 yıl önce de İstanbul’a gelmiş ve “tasarımı ve mutluluğu” sorguladığı konferansıyla büyük ilgi çekmişti.


2017'DE TEKRAR SÜRPRİZ İSİMLER İLE
Tg Expo tarafından düzenlenen Designistanbul, 5. Yaratıcı Endüstriler ve Tasarım Tedarikçileri Fuarı ve Konferansları, tasarım dünyasının önde gelen isimlerini bir kez daha bir araya getirecek.13-15 Nisan 2017 tarihinde Hilton İstanbul Convention & Exhibiton Center’da gerçekleştirilecek olan designistanbul’da; Moda dünyasının medarı iftiharı Bora Aksu, mimar Gökhan Avcıoğlu, tasarımcı Adnan Serbest, mobilya tasarımcısı Derin Sariyer, ünlü yönetmen Derviş Zaim, karikatürist Varol Yaşaroğlu, mimar Mimar Yama Karim ile birlikte tasarımın Oscarları olarak kabul edilen International Design Awards yarışmasında birincilik ödülü alan Hakan Gürsu da “Aklın Gözüyle Görmek” adı verilen konferans ve seminerlere katılacaklar.

Yorumlar