Karlı havalarda izlenecek en güzel 5 film önerisi

Eğer sıcak bir yerdeyseniz kar yağarken o manzarayı izlemenin keyfi sanıyorum hiçbir şeyde yoktur. Soba veya kalorifer yanında sıcak sıcak oturup pencereden kar manzarası eşliğinde yapılacak harika bir sürü şey sıralayabiliriz elbette.. Şayet ben bu listenin başına, perdeleri sonuna kadar açılmış bir pencere yanında battaniye altında film izleme keyfini koyuyorum..

Karlı havalarda sokağın sessizliği ve huzuru evimize yansımışken önümüzdeki iki üç günü daha eve kapalı geçirekmişiz gibi görünüyor. Bu durumda bu listenin işe yarayacağını düşünüyorum.

İşte favori 5 film listem...

1- Kaptan Phillips -  Captain Phillips ( 2013 ) Ibmd : 7,8


Gerçek bir hikayeden yola çıkan film Tom Hanks başrolünü oynadığı 2013 yapımı bir film. 2009 Nisan ayında yola çıkan MV Maersk Alabama adlı gemi Somalide korsan saldırısına maruz kalır. Mürettebatı kurtarmak için kendini rehin olarak feda eden kaptanın kendisini kurtarmaya çalışan grup ile eşzamanlı yaşadığı heyecan seviyesi yüksek bir film.

2- 12 Yıllık Esaret -  12 Years a Slave - 2013 / Ibmd: 8,1


1800 lü yıllarda kölelik devam ederken müzik yapan özgür bir siyahinin esir olarak yaşadığı mücadelenin süreceni ustaca sergiliyor. Şuana kadar izlenmediyse bu bol ödüllü filmi mutlaka izlemenizi öneriyorum.

3- John Q - 2002 / Ibmd: 7,0


Kalp hastası oğlunu kurtarmak için bir babanın zorlu mücadelesini izleyeceğimiz film amerikan sağlık sistemini eleştiren oldukça iyi bir oyunculuk sergilenen bir film.

4- Aşk ve Gurur - Pride and Prejudice -  2005 / Ibmd: 7,8


İngiliz romancısı Jane Austin'in aynı adlı kitabından uyarlanan film George dönemi İngilteresinde geçiyor. 5 kız kardeşin ailelerinin yönlendirmesi ile evlilik yöneünde atacakları adımlar hiç umulmadık bir yola ve karmaşık bir biçimde gelişecektir. Klasik bir film olan Aşk ve Gurur filmini gerek oyuncuları, gerek romantikliği ile her seferinde tercihim olmuştur.

4- Hababam Sınıfı - 1975  / Ibmd: 9,5


Şüphesiz ki moral motivasyonumuzu, birlik beraberliğimizi en çok arttıran film gibi film. Yazan, oynayan, çeken emeği geçen kim varsa herkese selamlar sevgiler. Hayatlarını kaybeden ustalar başta Kemal Sunal, Adile Naşit ve Tarık Akan olmak üzere tüm üstadları saygı ve sevgi ile anıyorum.Yorumlar

  1. aşk ve gururu kaç kere izledim hatırlamıyorum beğendiğim filmler arasındadır.12 yıllık esaret bütün aldığı ödülleri ve özgüleri hak eden bir film. Hababam sınıfı zaten efsane :) önerdiğiniz filmlerden sadece ikisini izlememişim onları da en yakın zamanda izlenecek filmler listeme aldım.Paylaşımınız için teşekkürler.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler