Hamile Modası

O müjdeli haberi alır almaz vücudumuzdaki yenilikleri gözlemlemek için can atarız. Karnımızdaki en ufak bir büyümeyi bile ölümsüzleştirmek için ayna karşısında hemen hemen tüm anne adaylarının bir fotoğraf grubu olmuştur. Bedenin genişlemesi ve büyümesi ile birlikte en büyük sorun kıyafet seçimi oluyor..

Eskiden çok daha büyük bir sorundu aslında. Bir çok marka artık gündelik ve abiye reyonlarına anne adaylarını da düşünerek efektif ve şık kombinler oluşturmaya başladı. Beli ayarlanabilen pantolunlar, kurtarıcı tunikler her ay değişen vücut ölçüleri açısından ekonomik ve şık bir çözüm sunuyor.Hamilelik ile birlikte değişen hormonlar vücut ısısını normalden daha yüksek olmasına sebep olur genelde.. Ani ısı değişiklikleri sebebiyle kumaş seçimi ve esneklik oldukça seçimde önemli rol oynar.Gebelikte kıyafet seçerken nelere dikkat edilmeli!

Hafta hafta büyüyen karnınızla birlikte vücut hatlarınız değişmeye başlar. Gebelik boyunca kullanabileceğiniz giysilerin bir çoğunu doğumdan sonrada kullanabilirsiniz. Belden ayarlı yada bel destekli pantolon, etekleri kombinlemek daha kolay olacaktır.

Değişen hormonlar ile birlikte vücut ısısı artacaktır. BU sebeple serinlik önemlidir. Sentetik ve naylon içeren kumaşlar hava almadığından gebelikte sıkıntı verebilir. Pamuklu giysiler hem sağlık hem rahatlık açısından oldukça uygundur.Gebelikte kat kat giyinmek bir alternatif olabilir. Ara ara sıcak basma halleri yaşayacağınızdan vücut ısınızı ona göre dengeleyebilirsiniz. 

Bir diğer ihtiyaç da - ki en önemlisi belki de- iç çamaşır seçimleridir. Gebeliğin ilk anlarından itibaren büyümeye ve hassaslaşmaya başlayan göğüsleriniz için kullandığınız iç çamaşırlarını bir süreliğine ortadan kaldırmanız gerekebilir. Destekli, pamuklu hatta emzirmeye olanak veren modelleri tercih edebilirsiniz. Pamuklu iç çamaşırları bu dönemde sağlık açısından daha önemlidir.Gebelik Döneminde kaçınılması gereken  giyecekler nelerdir?

 • Beli sıkan kıyafetler
 • Naylon ve sentetik iç çamaşırları
 • Sıkı sütyenler
 • Dar ve yüksek topuklu ayakkabılar
 • Korse ve dar çoraplar


Yorumlar

 1. hamileliğinin ilk altı ayında hiç kilo almayıp bir kıyafet seçememiş, sonra amaan üç ay kaldı ne uğraşcam be diyip rahatsızlıklarından ötürü evdeki bol kıyafetlerini tercih etmiş biri olarak sürekli şunu söyler dururum eşime; "var ya bi daha hamile olsam öf gidip bütün hamile reyonlarını patlatcam!". o bu değil de bi hamile salopeti giyememek içimde ukde kaldı, sokakta hamile salopetli bi kadına hayran hayran bakan birine rastlarsanız gelip selam verin; benim o (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim zamanımda da çok hamile kıyafet seçenekleri yoktu galiba özlüyorum bende o gunlerı arada :)

   Sil
 2. Hamile kıyafetleri bulmakta çok zorlanmıştım. Her ilde insan bulamıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet kesinlikle haklısın ama artık internet heryere gırdı E alısverıs buyuk kolaylık

   Sil
 3. Eşim için bir kenarda dursun bu yazı şimdilik. Kısa zamanda lazım olacak :) @bw

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne guzel... Hayırlısı olsun diyelim o vakit :)

   Sil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar