EN YARATICI ÇOCUK ODALARI

Henüz hamile iken ailemize yeni katılacak olan minik bireyin odasını tasarlamaya başlarız. Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi ile birlikte odasındaki duvardan mobilyalara, teksilden oyuncaklar
a kadar şekillenmeye başlar.

Bebek ve çocuk odalarının yaş dağılımına göre ihtiyaçları ve tasarımı da değişkenlik gösterir. Yeni doğmuş ve 2 yaş öncesi çocukların odaları daha pastel renk tonları ve az mobilyalar tercih edilmektedir. Yaşın büyümesi ve oyun çağında olan çocukların okul öncesine kadar geniş oyun alanlarının olması en önem verilen konudur. Bünyelerinin büyümesi ile yataklarının kapladığı alanlarda büyümeye başlar. Ardından okul dönemi gelir, oyuncakların yanına kitaplar ve eğitim materyalleri eklenir. Ardından ergenlik ile kendi kişiliklerini bulmaya çalışan yavrularımız artık tasarımaları kendi ellerine alarak bir nevi bağımsızlıklarını ilan ederler.Kısa ve kabaca bir tasvir ile odaların gelişim süreçlerini az çok böyle yaşıyoruz. Bizde Arya'nın okula başlaması ile odamızı şekillendirdiğimiz şu dönemde not ettiğim bazı güzel paylaşımları fikir verebileceğini düşündüğümden sizinle de paylaşmak istedim.

Yorum ve eleştirilerinize de her zaman açığım..

Alt kattaki yatakta yatan çocuk için riskli olsa da yatak başı değiştirilerek kullanılabilir. Bol çekmece oldukça kurtarıcı. Özellikle bu yaş grubu çocukların oyuncak parçaları, öte berisi bitmediği için anneler için harika planlanmış.

 Pastel tonların kullanım şıklığına bakar mısınız... Ev teksili ile muhteşem uyumu büyükleri cezbettiği kesin.. 

İşte çocukların bayılacağı bir oda tasarımı. Her çocuk çadır, küçük ev içinde oynamaya bayılır. Üstelik merdiven ile motor gelişimine de destek vermiş. 


Benzeri çadır uygulamalarına ve örneklerine sonsuz örnekleme yapılabilir..Bu ara oldukça revaçta...

 Odanızın içinde minder ve yastıklarınızı kişiselleştirmek isterseniz güzel bir örnek olabilir. İsim yada ikonik uygulamalarda sevdiklerim arasında 

 Evi müsait olanlar için harika bir oyun odası aksesuarı. Hangi çocuk bayılmaz ki..
 Newjoy çocuk odasında yeni bir marka. Ama annelerin isteklerine ve taleplerine kulak veren bir marka.. Pratik özellikle de küçük m2 evler için uyarlamaları da göz atılacak cinsten..


 Çocuğunuzun tenini emanet ettiğiniz ev tekstilleri, nevresim takımlarının %100 cotton olması ve zehirli boyaların içermemesi çok önemli. Üretiminden tasarımına kadar süreci bildiğimden gözü kapalı güvendiğim bir marka Cotton Box. Sizde bebeğinizin pamuk cildini pamuklara emanet edebilirsiniz..


Yorumlar

 1. Hepsi çok güzel özellikle newjoy ile tanıştırdığınız için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benimde bu aralar favorim... Çocuk buyudukce mobilyalarında buyuyebilmesi harika..

   Sil
 2. Tık tıkkkk merhaba ben ırmak. Dediğim gibi geldim ve iki minik kız annesi olarak bloğunuza bayıldım 😍 henüz hepsini okuyamadım ama en kısa zamanda kontrol edicem görüşmek üzere 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. geç gördüm kusura bakmayın.. hoşgeldiniz.. o zaman sizi www.obitanne.net e de beklerim

   Sil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar