Kış Modasında Bohem Stili

1690'lı yıllardan bu yana popülerliğini kaybetmeyen Bohem tarz son dönemlerde oldukça geniş bir alana yayılmış durumda..

Göçebe yaşayanların yaşam tarzlarından etkilenerek çıkmış olan stil, kıyafetlerden takılara, mobilyalardan ürünlere kadar yansımış durumda. Her ne kadar Türkçe'de ( TDK )  ''yarını düşünmeden günü gününe tasasız, derbeder bir yaşayışı olan kimse yada topluluk '' olarak geçse de stil olarak gayet her kesim benimsemiş halde..

                                


Etnik dokuların yer aldığı desenlere bu yıl oldukça sık göreceğimiz püsküller de eklenince muhteşemkombinler oluşmuş bile. Kahve tonları sonbahara çok yakışsa da kış boyu bir çok hemcinsimizi bu tarz pelerin, hırkalar ve kaşkollarla göreceğiz gibi geliyor.

Etnik kıyafetlerin satıldığı bir kaç web sitesini paylaşacağım ilgilenenler için ancak bu tarz kıyafetleri oldukça ekonomik şekilde de ulaşmanız mümkün. Tabi en güzeli dikiş bilenler için olsa gerek zira dikiş dergilerindeki elbise modelleri 60'lı yılların izlerini çok güzel yansıtan modellerle dolu.

İkinci el ürün satan magaza ve mobil uygulamalar da bu konuda size yardımcı olabilir.

Bohem Stil Neler ile kombinlenebilir?

Batik desen ve Hardal Tonları :  Baharat tonları denilen tonlar bu stilin ana çıkış noktası. Çiçekler, tribal desenlerle bezenmişti.
Püskül: Püskül aksesuar olmazsa olmazıdır. Çantasında, kemerinde yada takısında harika durur.
Uzun etek / elbise: Yaz yada kış hiç fark etmez, salaş uzun etekler yada elbiseler
İspanyol Paçalar: İşte 60'lı yıllardan gelen eski bir akım... Modası hiç geçmeyen bu paçalar bohem de muhteşem durur.
Dantel: Ben pek yakıştıramasam da tril tiril kumaş aralarında güzel durabilir.
Gümüş büyük takılar :  deri ve gümüş karışımı takılar bilekte ve boyunda harika bir takım oluşturur.
Botlar: Çizme yada deri kısa topuksuz borlar iyi bir takım arkadaşı olur. Kovboy çizme ile de kombinlendiğinde ruh ikizi olur :) 
Bohem tarzı takılar genelde semt tezgahlarında el emeği olanlarda bulabilirsiniz. El emeğini internete eriştiren marifet bizde forumu bu konuda size kaynak olabilir.

Yada çok şık tasarımlar yapan Namaste...

Yada başka bir takı tasarımcısı önerisi yapayım.. Bu da beğendiğim takip ettiğim bir site..İlginizi çeker belki New ObsessionsFotoğraf Kaynak :Pinterest

Yorumlar

  1. Ürünler gerçekten iyi bir stili gösteriyor :)

    YanıtlaSil
  2. Harika bir stil bencede olumludur

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar