Tek Tıkla, Tek Sayfada Yolculuk


Yaz tatili, sömestre, bayram, yılbaşı… Bunlar hem öğrenciler, hem de çalışanlar için yılın en mutlu zamanları ama başka bir yönden de stresin baş gösterdiği anlara denk geliyor. Özellikle ülkece tatile girdiğimiz zamanlarda, ne kadar tatil yapılacağı belli olur olmaz herkesin ilk yaptığı şey otobüs biletlerini ayarlamaktır. İşini sona bırakan, pahalı bilete kalır. Daha da kötüsü bilet de bulamayabilir. Eskiden bir iki otobüs firması vardı. İnternet bile olsa herkes oradaki fiyatlara mahkûmdu. Ayrıca tek tek, tüm internet sitelerine girmek zorunda kalıp, tüm fiyatları not edip, fiyat karşılaştırması yapmak zorunda kalıyordunuz. Bu karşılaştırmaları yaparken biletlerin tükendiğini ve zar zor saçma sapan saatlere bulunan arabalarla bayramın ilk gününü yollarda geçirmek zorunda kaldığımı bilirim.
Ben genelde kısa mesafelerde yolculuk yaptığım için otobüsleri tercih ediyorum. Eskiden sınırlı sayıda otobüs firması olduğu için internetten bilet almak sadece zaman kazandırıyordu. Artık hem çok fazla alternatif firma, hem de internet sitesi var. Ben genelde internetten online bilet alırken Onlinebiletcom’u tercih ediyorum. Öncelikle seyahat ettiğim şehirlerde birçok otobüs firması çalışıyor. Bunların hepsini içermesi benim için önemli. Siteye girişte şöyle bir sloganla karşılaşıyorsunuz: ‘’120'den fazla otobüs firması ile Türkiye'nin her yerine en ucuz otobüs bileti senin!‘’


Onlinebiletcom sitesinde tek bir sayfada halledebiliyorum bilet alma işlemi. Bu benim gibi çetrefilli işlerden hoşlanmayanlar için çok iyi bir özellik. Fiyatları da kolayca karşılaştırabiliyorum böylece. Ve diğer sitelerle karşılaştırınca oldukça uygun fiyatlarla bilet alıyorsunuz. Biletimi seçtikten sonra çok basit bir ara yüzle kolayca ödeme yapabiliyorum. Ayrıda SSL korumalı ödeme ile gerçekleştiriyorsunuz ödemeyi, bu da size ekstra güvenlik sağlıyor. Site genel olarak sade bir tasarıma sahip ve bu da kafanız karışmadan alışveriş yapabilmenizi sağlıyor. Sitede ayrıca seyahat yazılarına da yer verilmiş. Bu özellik çok hoşuma gitti. Site mekanik bir bilet alma sitesi olmaktan çıkıp ilgi çekici bir hale gelmiş. Ayrıca, biletiniz iptal ettiğiniz durumda, bilet tutarı genelde en geç 5 iş günü içerisinde kesintisiz olarak iade ediliyor. Bu da sizi ayrıca iptal bedeli ödemekten kurtarıyor. Sık sık otobüs bileti almak durumda olanlar bence siteyi incelemeli.

Yorumlar

  1. Teşekkürler :) Faydalı bir bilgi :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. teşekkür ederim, ben faydalanınca sizde faydalanın istedim.

      Sil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar