Çocukla Gidilebilecek Vizesiz 7 Tatil Yeri

Son günlerde Avrupa'da vizesiz dolaşım sorunu çok popüler. Çünkü vizelerin kaldırılması gündemde ve bu sefer olabilme ihtimali de çok yüksek. Henüz kesin bir tarih verilmeye dursun biz onu beklemek yerine, size Avrupa'da ya da Balkanlar'da olsun ülkemize yakın ve çocuklarınızla birlikte vize derdi olmadan gezebileceğiniz vizesiz ülkeler arasında en makul olanlarından 7 tanesini seçtim.Makul diyorum çünkü vizesiz gezilebilecek yerler arasında Tayland, Phuket, Maldivler, Lübnan, Fas gibi uzak ve çocukla seyahat etmenin yorucu olabileceği yerler de bulunuyor. Ukrayna, Gürcistan da vizesiz ancak bu bölgeler de daha çok gençlere ve eğlenceseverlere yönelik. Dolayısıyla hem kültür hem de tatil turu yapmak isterseniz ister tur şirketleri ile ister kendiniz alın bu 7 vizesiz tatil yeri önerilerime kulak verin.


1.     Kıbrıs: Ülkemize yakınlığı ve vizesiz oluşu Kıbrıs’ta çocuklarınızla rahatça tatil yapabilmenizi sağlar. Üstelik çok ekonomik Kıbrıs uçaklı paketler, otel fırsatları gibi indirimleri ya da erken rezervasyon dönemlerini takip edebilirseniz, çok ucuz fiyatlarla ailenizle birlikte harika bir tatil yapabilirsiniz.

2.       Karadağ: Son yılların vizesiz tatil yerleri arasında en popüleri hiç şüphesiz Karadağ. Çünkü Budva, Montenegro, Kotor gibi eşsiz doğal güzellikleri olan, çocuğunuzla birlikte hem denizin hem de tarihin tadını çıkarak kültür ve tatil yolculuğuna çıkacağınız çok güzel seçenekler sunuyor.

3.       Saraybosna: Tarih ve kültür dolu bir yer olan Saraybosna, Balkan turlarının da göz bebeği. Üstelik çocuklarla birlikte gezebileceğiniz birçok müze, tarihi mimarileri ve doğal güzellikleri de görülmeye değer.


4.       Makedonya: Dünyaca ünlü güzellikte Ohrid Gölü’ne ev sahipliği yapan Makedonya, gerek sizin için bir dinlence yeri gerekse çocuklarınız için doğa ile baş başa kalacakları, tekne turlarına çıkacakları bir destinasyon. Makedonya gezisi bütçeniz için de ideal vizesiz Balkan ülkeleri arasında.5.   Arnavutluk: Balkanlar’ın en eski ve en güzel yerlerinden biri olan Arnavutluk da çocuğunuzla birlikte vizesiz gezebileceğiniz en tarihi ve en güzel yerlerden biridir.

6.       Kosova: Geçmişi acılarla dolu, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Kosova, çocuklarınıza yakın tarihi gösterebileceğiniz, huzurla dolu bir gezintiye çıkacağınız vizesiz Balkan ülkeleri arasında yer alıyor.
7.       Sırbistan: Her yaş grubuna hitap eden eğlenceleri, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Sırbistan, hem vizesiz hem de en ekonomik Balkan ülkelerinden biri. Özellikle Belgrad son yılların popüler tatil yerleri arasında.   

      Şimdiden iyi tatiller :) 

Yorumlar

  1. Çok güzel bir yazı olmuş Müge abla. Benim çocuğum yok ama olanlara müthiş faydalı :)

    YanıtlaSil
  2. Tavsiyeler için teşekkürler.

    YanıtlaSil
  3. Kosova ve bosnatı gezmeyi çok istiyorum. En kısa zamanda gideceğim. Hem de bebekle :) sevgiler...

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar