Annelere kitap tavsiyesi - Bütün - Beyinli Çocuk

Ofise uzun zamandır kitapevlerinin en sevilen ve siparişle istediğimiz kitapları getiren Sinan beyin çantasında görünce hemen aldım bu eşsiz kaynağı. Uzun zamandır başucu kitabım olarak sürekli yanımda...

Newyork Times en çok satanlardan olan BÜTÜN-BEYİNLİ ÇOCUK kitabında çocuğunuzun gelişmekte olan beynini güçlendirmek için devrim niteliğinde 12 stratejiyi anlatıyor.


Normal şartlarda bu tarz Amerikan öğretilerin yönergeleri bizim davranış modellerimize ve kültürümüze uymadığından çok işe yaramıyor. Çoğununda tercümesi o kadar kötü ki okurken yoruluyorsunuz. Oysa bu kitap sizi içine alıyor ve hem çocuğunuzun davranışlarında hem de kendi düşünme modellerinizde değişikliğe götürüyor.

Koridor yayınlarından çıkan kitap çocuk hekimleri ve ergen psikolojileri üzerine oldukça iyi eğitimler alan Danile J. Sıegel ve Tina Payne Bryson tarafından hazırlanmış.

Birçoğumuzun yaşadığı ve üstesinden gelmeye çalıştığı soru ve sorunlara alternatif örneklemelerle çözümler sunuyor. Özetle; çocuk beyninin nasıl bağlantılar kurduğunu ve olgunlaştığı ile ilgili yeni bilimsel veriler ışığında çöküş ve çileden çıkma hallerinin gizemini çözüyorlar.Karar verme ve dengeyi korumada ''beynin üst katı '' yirmili yaşların ortalarına kadar devam eder. Özellikle küçük yaştaki çocuklarda sağ beyin ve onun duyguları, sol beynin mantığına hükmetmeye meyillidir. Çocuklarınızın kontrolden çıkması ya da öyle hissetmesi boşuna değil. Bu buluşları her gün uygulayarak bir taşkınlığı, kavgayı yada hayati gelişimine katkıda bulunabilemek için fırsata dönüştürebilirsiniz.

Not: Denenmiş gerçek bir anne tavsiyesidir.

Yorumlar

 1. Merak ettim öneri için teşekkürler listeme aldım

  YanıtlaSil
 2. merak ettiğim bir kitaptı yazı güzel denk geldi teşekkürler ;)

  YanıtlaSil
 3. Kitap ilgimi çekti. Bir okumak lazım.. İyi okumalar canım.

  YanıtlaSil
 4. ben teşekkür ederim yorumlarınız için...gerçek bir kaynak olduğunu düşündüm ve paylaşmak istedim.
  sevgiler

  YanıtlaSil
 5. paylaşım için teşekkürler mutlaka alacağım ve en yakın zamanda okuyacağım...

  YanıtlaSil
 6. zengin bir içereğe sahip görünüyor, ilgimi çekti.
  listeme ilave ettim, bakacağım. ^^
  sağlasın müge.

  YanıtlaSil
 7. Buna mutlaka bakmam lazım.
  Tavsiye için teşekkürler
  @hs

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler