Tüp Bebek Yönteminde Başarılı Sonuç Elde Etmeyi Etkileyen Faktörler Nelerdir?
Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen anne ve babaların sürecin başarılı sonuçlanması için dikkat etmesi gereken birçok etmen bulunuyor. Tüp bebek tedavi süreci, tüp bebek yönteminin fiyatları ve olumlu sonuç elde etmek için yapılması gerekenler gibi odaklanılması gereken birçok konu var. En önemli soruyu ise tüp bebek yönteminde başarılı sonuç elde etmeyi sağlayan bazı faktörler oluşturuyor. Dünya Tüp Bebek Merkezi’nde sunulan farklı tedavi yöntemleri ve teknolojiler ile birlikte, tüp bebek yöntemiyle ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. İşte tüp bebek yönteminde başarılı sonuç elde etmenizi sağlayacak en önemli faktörler;

Kadının Yaşı

Tüp bebek tedavisinin en önemli faktörü, bu yönteme başvuran kadınların yaşı oluyor. Eğer 30 yaşından daha genç bir kadın tedaviye başvuruyorsa, başarı oranı da %30 oranla artıyor. Yaş ilerledikçe yumurta rezervleri de azalıyor. Yumurta rezervlerinin azalması da embriyonun yerleşmesi için yer bulmakta zorlanmasına neden oluyor.

Sperm Kalitesi

Tüp bebek tedavisinde en önemli ikinci faktör spermin kalitesi olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça dikkatli ve özel teknolojilerin yardımıyla seçilmesi gereken spermlerin, doğru tercihleri tüp bebek yönteminin başarıya ulaşmasındaki oldukça önemli bir faktör olduğunu kabul edebiliriz.


Rahimin Durumu

Yepyeni teknolojiler ile Dünya Tüp Bebek Merkezi’nde, tedavi sürecine geçilmeden önce rahim zarı inceleniyor ve tüp bebek tedavisi için daha uygun bir hale getiriyor. Yumurtalıkların tutunmasını sağlayan bazı tekniklerle birlikte oluşturulan ortamda, tüp bebek başarısı yakalama şansınız artıyor. Rahim zarının detaylı bir şekilde kontrol edilmemesi asla doğru bir tüp bebek yöntemi olarak kabul edilmiyor.

Tüp Bebek Merkezi

Türkiye’de bazı kurallar nedeniyle, başarı oranı yüksek testleri yaptırmak yasal değil. Fakat Kıbrıs’ta bu kurallar bulunmuyor. Örneğin PGT yöntemi ile tüp bebekle hamile kalma oranı çok daha yükseklerde seyrediyor. Seçiminizi yaparken elbette tüp bebek merkezi fiyatlarının da etkisi var ama yasal ve stresten uzak bir tüp bebek tedavisi için Kıbrıs’a gitmek en iyi fikirlerin başında geliyor. Ayrıca PGT yöntemi ile bebeğinizin hangi cinsiyette olacağına da karar verebiliyorsunuz.Yorumlar

En çok sevilen yazılar