Doğru Puset Nasıl Olmalı?

En faydalı icat :) Bir annenin olmazsa olmazı, pusetler - bebek arabaları -

en faydalı seklide kullanacağınız pusetler nasıl olmalı... Sizin için derledim, toparladım...Doğru puset nasıl olmalı?
Gerek internetten, gerekse bebe marketlerden aradığınız pusetleri sorgularken aşağıdaki maddelere de göz atmanız faydanıza olacaktır.

* Puset çocuğun yaşına ve konforuna uygun olmalıdır.


*Artık standart özellik olan noktaların olduğuna emin olun. ( 5 Noktalı emniyet kemeri, 360 derece dönen tekerlekli olması, arka tekerleklerde fren olması, güneşten koruyan tentenin olması, ayak koyulan bölümün olması)* İç kısmının çocuğun cildine zarar vermeyen ve kolay temizlenebilen bir materyalden yapılması, çocuğun vücuduna uygun ergonomik olarak ayarlanabilmesi.


*Forum ve tavsiye sitelerinden anne yorumlarını inceleyin.

*Kolay katlanan ve hafif olanları tercih edin. ( Kapandığında ne kadar yer kapladığını mutlaka öğrenin. Tek elle kapananlar benim öncelikli tercihim, çünkü çoğunlukla çocuk elinizdeyken açıp - kapatma ihtiyacınız olacak.)

* Garantili olanları tercih edin.

Puset kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Pusetler hayatımızı kolaylaştıran en önemli yardımcımız elbette. Ancak bazen hızlı hareket etmek zorunda kaldığımız anlarda yada kısa mesafe gideceğimizi düşündüğümüzden ertelediğimiz yada yapmadığımız noktaları da hatırlatmak istedim. Çocuklarımızın güvenliklerini sağlamak öncelikli görevimiz.

* Pusete koyduğunuz bebeğin kemerinin doğru bağlandığı ve kilitli olduığundan emin olun.

* Emniyet kemerini olması gerektiği gibi bağlayın, kollarının altından yada başka bir uzvundan geçirmeyin. Olası bir tehlike anında kemer altından kayıp düşebilir. yada yanlış bağlamadan ötürü vücudu incinebilir.

*Çocuğunuzu tek başına pusetinde bırakmayın.

* Güneşe karşı sürdüğünüzde tentesinin mutlaka kapalı olduğundan emin olun.

* Tek kişilik bir pusete ikinci bir çocuğu sığdırıp ikisini de tehlikeye atmayın.

* Çanta, market poşeti vs gibi eşyalarınızı tutma yerine asıp gereğinden fazla ağırlık yaratıp çocuğunuzun düşmesine sebep olabilirsiniz.

*Puset ile yürüyen merdivenlerden çıkmaya / inmeye çalışmayın.

*Yeni doğan bebekler için ( 0-6) pusetin sırtı tam yatar durumda kullanın.


Puset alışverişleriniz için Joker mağazalarına bakabilirsiniz.


Yorumlar

 1. Hemen ilerde yürüyen merdiven varken asansörde bebekbarabalıya yer vermeyen odunlar varsa yürüyen merdiven kullanmak Şart oluyor. En son Viyana'da kavga ederdim insanlarla mecburen yürüyen merdivenleri kullanırdım. Bir de benim arabaya 3 cocuk sığıyor ;) bazen bazı yollarda küçük cocukların yürümesi daha tehlikeli olabilir. Çocukları Arabaya sığdıramanın daha Güvenli olduğu durumlar var.

  Ben de piste alıcam bu Günler'de bebek Arabası olunca coçuklar yürümek istemiyorlar

  YanıtlaSil
 2. ben hafif pusetleri seviyorum bu konuda da cok guzel baston pusetler imdadımıza kosuyor 6 aya kadar zaten puset hic kullanmadım.

  YanıtlaSil
 3. Bu aralar en konuştuğumuz konu, bir de biz bulabilsek doğru puseti^^

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar