Çocukla Etkinlik: Tiyatro - Köşe Bucak İstanbul - BBT

Genel Sanat Yönetmenliğini Alican Yücesoy'un yaptığı,genç ve dinamik ekibiyle sezona başlayan BBT,10 Ekim'de Özlem Saraç'ın yazdığı,Yelda Baskın'ın yönettiği çocuk oyunumuz "KÖŞE BUCAK İSTANBUL"  ile perde diyecek.


Yağışlı havaların etkisi ile evlere kapanan çocuklarımızla bir etkinlik önerisi paylaşmak istiyorum.

Ailece tiyatroya gitmekten keyif alanların çok zevk alacağı bir oyun olarak düşünüyorum. Zira bu haftasonu bizde planımıza aldık.

Müzikli bir oyun olarak sahnelenen ''Köşe Bucak İstanbul'' hem çocukların hemde ebeveynlerinin seveceği şekilde kurgulanmış.

Kısaca konusu şu şekilde;

...Çocuklar okullarını ve evlerin duvarlarını oldukça yakından tanıyorlar.Peki yaşadıkları,havasını soludukları şehri? Çevrelerini, şehrin güzelliklerini,tarihini ne kadar biliyorlar?Kent kültürü denen kavramlar tanışık ve barışıklar mı? Özlem Saraç'ın yazdığı "Köşe Bucak İstanbul"adlı oyun bu soruların çevresinde şekilleniyor.Fırıldak ailesi komşuları Mehmet Amca için çok kıymetli olan vazoyu bir kaza sonucu kırar.Vazonun kırılmasına çok üzülen Mehmet Amca,Fırıldak ailesini affedebileceğini ama bunun için bir şartı olduğunu söyler. Bu şart,kırılan vazonun yenisini birlikte arayıp bulmalarıdır. Fakat vazoyu bulmak o kadar da kolay değildir. Yine de ailemiz kolları sıvayıp İstanbul kazan kendileri kepçe vazoyu aramaya başlarlar.Ailemiz bu arayış sayesinde bir amaç uğruna birlikte geçirilen vaktin değerini,ailece bir arada olmanın güzelliğini fark eder.Yaşadıkları şehir İstanbul ile bağlarını güçlendirirler.Kahramanlarımızın oyun boyunca başına gelenler,vazonun bulunup bulunamadığı oyuna kalsın. İstanbul'um insanları,martıları,kedileri,dansçıları ve süper kahramanları,kuleleri,köprüleri tekmili birden bu oyunda...

Köşe Bucak İstanbul

Biz şimdiden heyacanlandık.. Umarım sizin de keyifli anlarınız olur...

Yorumlar

En çok sevilen yazılar