Öğretmenler gününde ne hediye alalım?

Okulun ilk günü ve ben bugünden düşünmeye başladım bile. 24 kasıma daha çok var bu yazı biraz erken olmamış mı diyenler de olacak tabi ama benim gibi işini son dakikaya bırakmak istemeyenler için de bir referans olur belki yazdıklarım...

Hediye almayı çok seven biri olarak bu işin aslında ne kadar zor olduğunu da bilirim. Hem ekonomik olsun, hem klasik olmasın diyorsanız bu yazım sanırım tam size göre olacak.

Eğer özel bir gün değilse ve sadece içinizden geldiği için bir hediye alıyorsanız hiçbir problem yok hatta son derece huzur vericidir hediye alıp vermek. Oysa özel günler gibi durumlarda almak zorunda olduğunuz hediye dönemleri tam bir krize dönüşür. Kimseyle aynı hediye olmasın, özel olsun, ekonomik olsun vs.

Hediye seçerken benim gözümü en korkutan şey aslında mağaza mağaza dolaşmak oluyor. Bedenini ve zevkini bilmediğin birine alacaksam hele eğer, tam bir karmaşaya dönüyor. Bu nedenle internet alışverişleri hem zamandan tasarruf etmeme neden oluyor hem de beğendiğim ürünler arasında tercih yapabilme olanağı sunuyor. En ekonomik en değişik ürünü bulma şansımı arttırıyor. Kişiselleştirilmiş notlar ve hediye paketleri ile bu hediyeleri daha da özenli hale getirebiliyorum üstelik.

Bu tarz hediye krizlerinde kişiye özel hediyeleri özenle yapan bir site keşfettim. Hem işlevsel, hemde kategorileri özenle oluşturmuşlar.

Son dönemlerin en ilgi çekici olan el emeği olan tamamen kendi isteğiniz doğrultusunda yapabileceğiniz mini bahçeler herkesin seveceği türde... Sukulent son dönemlerin en pouler kaktüs türü. Hem dekoratif hemde bakımı kolay olan bu bitki türü dekortatif süsler ve notlarla unutulmaz bir hediye alternatifi olabilir.


Öğretmenler günü için seçtiğim favori ürünlerimi sizinle de paylaşıyorum, belki bir ışık olur..
  isim ve kişisel not yazabileceğiniz  fonksiyonel ürünler.
Günümüzde teknolojik ürünler vazgeçilmez olduğu için bir eğitimcinin de en çok kullanığı ürünler muhtemelen bu tarz olacaktır. Kişiselleştirilmiş Usb, powerbank gibi taşınabilir şarj aletleri, usb li hoparlörler, kulaklıklar her öğretmenin seveceği türde.Özellikle erkek öğretmenler için klasik gibi görünse de uzun yıllar sizden bir anı olarak üzerinde taşıyacaktır.


Hem sınıfınızda hem evinizde güzel bir anı bırakmak isterseniz eğer bu tarz kristal bir plaket alternatif olabilir. Teknoloji çağında şarjı hiç bitmesin diyen öğretmenlerimize kişiselleştirilmiş powerbank


Özellikle bayan öğretmenlerin çantalarını istedikleri yere asacağı son derece kullanışlı üstelik oldukça ekonomik bir öneri, çanta asacağı...


Biraz klasik görünüyor ancak isme özel olması onu farklılaştıracaktır.
 İstediğiniz not ve görseli yaptırabileceğiniz tüm yıl yanında taşıyacağı kalem setleri...


 İşte en sevdiğim :)


 Zaman şimdi ne keyifli akar gider değil mi?


Ekim ve kasım ayları hediye için benim en zirve dönemim. Öğretmenler günü ile başlayan hediye etkinliğim evlilik yıldönümü, kızımın ve eşimin doğum günü de eklenince tüm yılın etkinlikleri bir ay içinde sıkışmış oluyor. Hem sevgiller günü, hem doğum günü, hem öğretmenler günü gibi tüm farklı düşünceleri bir arada toplayan bir site bulmuşken paylaşmadan geçemedim.

Şimdiden değerli öğretmenlerimin ellerinden saygı ile öpüyorum...Yorumlar

 1. Çok iyi oldu bu yazınız benim için. Teşekkür ederim. Her öğretmenler gününde ben de ne hediye alsam krizi yaşıyorum. Şal, broş (telkari broş özellikle) benim favorilerim arasında ama her yıl da aynı şey alınmaz ki. Siteyi hemen inceliyorum. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beğenmenize çok sevindim umarım işinizi görür..

   Sil
 2. Bunlar iyimiş :) bir tanıdığım var çocuğu orta halli bir özel okula gidiyor, öğretmene beymen çantalar, hasır bilezikler gidiyor :)) nasıl iş anlamadım babamda öğretmendi ama hiiiç böyle pahalı hediyeler almadı hatta hediye hiç almadı gerçi o makina hocası ama olsun :) ben bu kadar pahalı hediyelere karşıyım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende katılıyorum Hazel Hn. Bunu gösteriş ve yarış amaçlı değil hatıra olarak yapılmasına tarafım bende.
   cok sevgiler

   Sil
 3. harika hediyeler... kupaya bayıldım.. böyle bir hediye alam kendimi çok özel hissederdim doğrusu. :)

  YanıtlaSil
 4. Bir öğretmen olarak hiç bir zaman maddi değeri olan hediyeler kabul etmedim,ama düşünülmüş ve maddi değeri yerine manevi değeri olan ufak şeyler çok daha değerli...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler