Pişik kremi nasıl kullanılır?


Bebeklerin genelde popo ve kasık bölgesinde, cildin idrar ve dışkıyla uzun süre teması, ıslanması, aşırı sıcaklık gibi nedenlere bağlı olarak meydana gelen tahrişin tedavisinde kullanılan pişik kremi, en etkili yöntemlerden biri. 
 
Bebeklerde sıkça görülen pişiğin en etkin tedavi uygulamalarının başında gelen pişik kremi, doğru kullanılmadığı zaman işe yaramayabiliyor. Peki pişik kremi nasıl kullanılmalı?
  1. Öncelikle bebeğin altı her bez değişiminde ılık suyla yıkanmalı ve ardından pamuklu bir havlu ile yavaşça kurulanmalı.
  2. Sonrasında bebeğin kuru cildine bebek yağı sürülüp nemlendirilmeli.
  3. Bebek yağı bakımının ardından, pişik kremi dairesel hareketlerle, bebeğin altına sürülmeli.
  4. İnce bir tabaka halinde sürülmeli ve cilde iyice nüfuz etmesi sağlanmalı.
  5. Pişik kremini sürerken cildin beze temas etmemesine dikkat etmek gerek. Pişik kremi sürdükten sonra bebeğin altını bezle bağladığınızda, bez kremi emebileceğinden krem etkisini göstermeyecektir.
Bunun önüne geçebilmek için üzerini ince bir tabaka halinde bebek kremi ile kaplamak akıllı bir çözüm olabilir. Böylece hem yoğun bir bakım, hem de aktif bir koruma sağlayabilirsiniz.
  1. Pişik kremi her bez değişiminde mutlaka kullanılmalı. Bu şekilde bebeğinizin cildinde pişik oluşumunu önler ve cildine sağlıklı bir görünüm kazandırırsınız. 
     
Bebeğinizin her alt değişiminde Popolin ve 99 pişik önleyici krem kullanarak narin cildini tahrişe karşı koruyabilir, cildine sağlık ve canlılık katabilirsiniz. Pişik tedavisi için etkili son derece etkili bir formüle sahip olan Popolin ve 99 bebek bakım ürünleri, bebeğinizin hassas cildiyle uyumlu, paraben ve kimyasal madde içermeyen içerikleriyle bebeğiniz için en iyi tercih olacak. 

Bu bir reklamdır. 

Yorumlar

En çok sevilen yazılar