Mutlu bebekler mutlu yarınlar..Molfix'le mutlu bebeklerin sırlarıMolfix'in daveti ile geçtiğimiz hafta ünlü çocuk doktoru Prof Dr. Hilal Mocan'ın çocuk yetiştirmesinde mutluluğun altın kurallarını dinlemek için bir çoğunuzun da severek takip ettiği blogger anneler ile birlikteydik.Mutlu Bebekler, Mutlu yarınlar... İşte aslında bu kadar basit. Bir bebek eğer mutluyla yetişkin olduğunda da mutlu bir insan oluyor. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan çocukların mutlu yetişmesi için altın kurallarını bizler için keyifle paylaştı.

Molfix'in sponsorluğunda gerçekleşen mini seminerde çocukların / bebeklerin mutlu olması için en başa dönmek gerekiyor aslında...

MUTLU HAMİLELİK Daha ana rahmine düştüğü ilk anda başlayan serüveni, tüm hamilelik boyunca huzurlu ve sağlıklı geçen gebelik sürecine ortak olan çocuk için oldukça önemlidir. Bu dönemde olumlu duygular içinde olan annenin bebeği de gelişimine olumlu etkileyecektir.

ANNE KOKUSU Bir bebeğe verilecek en güzel hediye normal doğum ve anne sütüdür. Bebek doğduktan yarım saat içinde anne göğsüne konmalı, annesine dokunmalı ve temas etmelidir.Hem anne hem bebek için unutulmaz olan bu anlar her iki taraf için oldukça önemlidir.

SEVGİ DOLU MUTLU ANLAR Yeterince dokunulmayan, sevgisiz bebekler iyi büyüyemiyorlar. Sevgi ile yapılan bebek bakımı beyni ve zekanın olumlu şekilde gelişmesini destekler, bebeğinizle geçirdiğiniz her anı mutlu ana çevirmek sizin elinizde...

MUTLU MAMA SAATLERİ Bebeğin karnı tok, altı temiz olmalıdır. Bebein sağlıklı bir şekilde büyümesi için oldukça önemlidir. Bebeğinizle kuracağınız göz teması ile aranızdaki iletişimi güçlendirmek sizin elinizde.MUTLU RÜYALAR Bebeklerin sağlıklı gelişmeleri için beselnmesi gibi sağlıklı uyku saatleri de geçirmesi gerekmektedir. Uyku beyin ve vücut gelişimi için en temek fizyolojik ihtiyaçtır. Büyüme hormonu da bu uyku sürecinde salgılanmaktadır.  Uykuya geçiş sürecinde anne sesi ile ninni onu hem rahatkatacak hemde huzurla uykuya geçmesini sağlayacaktır.

EĞLENCELİ OYUNLAR Doğumdan itibaren birlikte geçireceğiniz keyifli anlarda bebeğinizin gelişimini ay ay izleyeceksiniz. Bu anları oyunla geçirmek en büyük mutluluklardandır. Müzikle destekleyeceğiniz oyun saatleri onu hem keyiflendirecektir.Molfix bebeklerin sağlıklı gelişimleri için bu toplantı ve etkinlikleri ülke genelinde ve online olarak sıklıkla yapıyor. Bir anne olarak katılmanızı öneririm.

Molfix ile ilgili detaylı bilgiye www.molfix.com.tr  web sitesinden, hamilelik dönemi ve yeni doğan bebek bakımı hakkında annelerin ihtiyaç duyabileceği bilgilere www.molfixyenidogan.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.


Yorumlar