ÇOCUKLARINIZI BALIK YAĞI İLE KIŞA HAZIRLAYIN...

Karadeniz kızı olarak balığın içinde büyüyen ve çok seven bir anne olarak kızıma da bu sevgiyi aşılamaya çalıştım.. Hamileyken itina ile balık yemeğe çok özen gösterdim..Ancak 1 yaş itibarı ile denize uzak bir yerde yaşayınca taze balık bulamama korkusu tüketimimizi azalttı ne yazık kı..Bu dönemde balık yağı arayışına da başlamıştım. Yemek sevmeyen bir çocuk olan Arya Kızın iştah problemini balık yağı ile aştık diyebilirim.
İçeriğindeki doğal balık yağları omega3 vitaminleri gelişimlerine katkıda bulunurken demir katkısı ile iştahsızlık ve kansızlığına da çözüm oldu. Yaz döneminde haftada 2- 3 günde bir kullanırken kısın her gün 1 tatlı kaşığı kullanıyoruz.

Benim gibi arka etiketindeki içeriklere takık bir anneyseniz eğer güvenle kullandıklarımı önerebilirim.Derken, sabah kuzumla birlilkte işe gelip kahvaltımızı bitirmişken kapı çaldı... Bir kurye elinde bu güzel meyve sepeti ile birlikte denememiz için yeni bir marka balık Şurubu geldi... Okul öncesi çikolataya bandırılmış elmaları höpürdeten Arya Kız akşam da balık şurubun tadına bakacak  :)

Teşekkür ederiz nazik hediyeniz için...

Möller'si hem kendim hemde kullanmak isteyen anneler için biraz tanıyalım...
Avrupa’nın güvenilir ve lider balık yağı markası Möller’s Omega 3, içeriğindeki yüksek Omega 3 yağ asitleriyle bağışıklığın korunmasına yardımcı oluyor. Norveç’te üretilen 160 yıllık balık yağı markası Möller’s Omega 3, karışık meyve tadıyla çocuğunun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek ve hastalıklardan korumak isteyen, ancak balık yağı içirmekte zorlanan ailelere de çözüm oluyor.

Möller’s, havaların soğumasıyla birlikte çocukların bağışıklık sistemini Omega 3 şurubu ile destekleyecek. İçeriğindeki yüksek Omega 3 yağ asitleriyle bağışıklığın korunmasına yardımcı olan Möller’s Omega 3, tatlandırıcı, şeker veya kimyasal aroma içermiyor. Möller’s Omega 3, sevilen “tutti frutti” (karışık meyve) tadıyla da, çocuklarına balık yağı içirmekte zorlanan ebeveynlere büyük kolaylık sağlıyor.

“International Taste & Quality Institute” tarafından ödüllendirilen Möller's Omega 3, lezzetli tadının yanı sıra güçlü içeriği ve yüksek ürün kalitesiyle de ön plana çıkıyor. 250 ml’lik cam şişesiyle tüm eczanelerde satışa sunulan Möller’s Omega 3, bir tatlı kaşığında 1200 mg. Omega 3’ün, 600 mg’ı. DHA ve 400 mg’ı. EPA olan yağ asitlerinin yanı sıra A, D ve E vitaminlerini de içeriyor.


Mevsim geçişlerinde çocuklarda beslenme düzenine daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirten Eczacı Aynur Yardımcı, Omega 3 şurubu kullanımıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Çocuklarda sıklıkla görülen bazı hastalıkların önüne geçmek, bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirmek için ebeveynlerin özellikle bu mevsimde daha seçici davranması gerekiyor. ABD’de Columbia Üniversitesi’nde yapılan araştırma sonuçlarına göre, her gün düzenli olarak A ve D vitamini içerikli omega 3 şurubu tüketen çocuklarda sıklıkla görülen solunum yolu enfeksiyonları gibi hastalıklarda azalma gözlenmiş. Norveç’te ise Norveç Beslenme Kurulu çocuklarda 4. haftadan itibaren temel yağ asitleri ve D vitamini açısından zengin olduğu için günde bir çay kaşığı A ve D vitaminli omega 3 şuruplarının tüketilmesini öneriyor. Besinlerle alınması gerekli olan Omega 3, maalesef ki günümüz şartlarında yeterli miktarda alınamıyor. Bu noktada ailelerin yardımına Omega 3 takviyeleri yetişiyor. Ancak ebeveynlerin dışarıdan Omega 3 takviyesi olarak kullandıkları şuruplarda da dikkat etmeleri gereken önemli hususlar söz konusu. Ürün içeriğindeki balık yağı ve yağ asitlerinin miktarı, ürünün güvenilirliği, kalitesi, saflığı, üretim yeri ve çocuklara içirmekte zorlanılmayacak tada sahip olmasına mutlaka dikkat edilmeli.”

BALIK TÜRLERİNİ KORUYOR
Eczacı Peter Möller’s tarafından 1854 yılında Norveç’te geliştirilen Avrupa’nın güvenilir ve lider balık yağı markası Möller’s Omega-3, “moleküler distilasyon” yöntemiyle saflaştırılarak yüksek kalite, saflık ve tazelikte korunuyor. Sürdürülebilir balıkçılık metodu uygulaması ile ‘Deniz Dostu’ (Friend of the Sea) sertifikasına da sahip olan Möller’s, balık türlerinin geleceğini koruyarak, çevreye duyarlılığını gösteriyor.

İşte buna bayıldım :) sevdim bu markayı  ayrıca şu güzelliği bir bakar mısınız...


Yorumlar

Yorum Gönder

Tesekkurler