Bebeğinizi Müzikle büyütün...

Kızımızı beklediğimizi anladığımız andan itibaren aldığımız ilk eşyası bir  hoparlör olmuştu. Müzisyen bir baba olunca 9 ay boyunca uyku müzik arşivleriaraştırmıştı. Karnımda dinlediği klasik müziklerden geleneksel ninnilerimize kadar keyifli ve rahat bir hamilelik geçirmiştim.

Doğumun ardından odasına koyduğumuz küçük hoparlöründeki jazz, klasik müzik ve ninnilerimizle büyümeye başladı. Hatta arşivlerimizi düzenlerken bulduğum bu video yu da sizlerle paylaşmak isterim. Babası kızımıza söylediği şarkıda ara ara ses tonları ile eşlik ettiğini hatırlamak çok keyifli oldu.


Müziğin Çocuğa ne faydası oldu?

Erken yaşta dil gelişimi en belirgin özelliği. Kelimeleri ve vurgulamaları yaşıtlarına göre çok erken oldu. Müzik kulağının ve ritim duyusunun gelişmesine çok katkısı oldu. Bebekleik döneminde huzurlu ve kesintisiz uzun uykuları oldu. Her türlü şart ve gürültülü ortamlarda bile kazanmış olduğu uyku rutinini  bozmadı.

Araştırmalara göre müziğin bebeklerde beyin ve ruhsal gelişimlerinde pozitif etki sağlamaktadır.


Müzikle ilgili diğer yazılarıma baka bilirsiniz.

BEBEĞİM VE MÜZİK

MÜZİK ALETLERİ İLE TANIŞAN ARYAKIZYorumlar

 1. çocuğa müziği aşılamak şart gerçekten , ben beceremedim ama inanın sizin gibi bilinçli ebeveynlere hayranım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mesela spor alıskanlıgı da olsun cok ıstedık ama bız yapmayınca cocukda gormuyor ve yapmak ıstemıyor. bizi zorlasa da sartları zorlamak lazım galiba.

   Sil
 2. bebek ve müzik evet ya mantıklıııı. bir de bloguma hoşgeldiniiz. dün yorum yaptınız yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler, her zaman beklerim

   Sil

Yorum Gönder

Tesekkurler

Popüler Yayınlar