Bayramda Akçakoca...
Bayram elbette kalabalık olunca güzel oluyor...Erken yapılan kalabalık kahvaltı sofraları, o evdeki koşuşturma, çocukların bayramlıklarını giyme telaşı, dış kapının hiç kapanmaması...
Çocukluğumun geçtiği dedemin köyüne yerleşmesi ile ailemin her bayram aynı olmasa bile benzer tadda geçirmeye bayılıyorum Özellikle çayırlarında koşturduğum köyümde kızımın anılarınında olacak olması beni gerçekten çok mutlu ediyor.


Arife günü başlayan telaşa AryaKız da  ortak oldu.. Ananesi ile birlikte hummalı bir temizlik ve ardından baklava yapım işine de el attı.. Çocukların annesini model olarak almasından dolayı yaptığım işlere onu da bulaştırmayı seviyorum :) Birlikte kek yapmak en sevdiğimiz işlerden biridir mesela...


Köy hali olunca bütün haşeratlara alışkınız az çok..Ancak bu oldukça ilginç bir hayvanattı. Ne olduğunu çözemedik.


dile kolay tam 20 yıllık arkaşlarımla buluştum. Hepimiz ard arda doğum yaptık ve ne mutlu çocuklarımızda öyle güzel arkadaş oldu ki..Umarım büyüyüp yaz tatillerinde geldikleri dede memlektine yine birlikte vakit geçirirler..

Birde teyze kuzusu var ki canparçası...Emir kuzu 1 yaşına bastı..Geçen bayram sıkıntılı doğum anları aylarca yattığı yoğum bakım sonrası sağlığına kavuştu çok şükür.. (Geçen yıl o anları bu yazımda da paylaşmıştım. )Şimdi tek sorunu onu deli gibi kıskanan kuzeni aryakız..


Son karemiz aryakız ın objektifinden...Çok sevdik...Yorumlar