Çocuğunuzu Anlamak..Geçen yıl bu zamanlar Unnado'yu tanıma toplantısında tanıştığım Şeker anne 1 yıl sonra mesleki birikimleriyle anneliğin verdiği tecrübeyi birleştirip kitap haline getirmiş. Tuğçe Acaröz Oğuz'dan bahsediyorum. Çocuk gelişimi öçğretmeni olan okuyan, araştıran pozitif bir anne kendisi...
Birikimlrini diğer annelerle paylaşmış ve bir başucu kitabı yazmış bizler için..


Kitapda bulabileceğiniz en sık sorulan sorular, sorunlar ve kendi deneyimlerini paylaşan ebeveynler.. Özellike 2-6 yaş arası çocuğunuza dair tüm soruların cevabını bulabilirsiniz..


Çocuğum çok inatçı, nasıl önleyebilirim? İki yaş kriziyle nasıl baş edebilirim? Paylaşmayı ne zaman öğrenecek? Konuşma dilini nasıl geliştirebilirim? Anaokuluna başlamaya hazır mı? Ceza vermeli miyim? Çocuğun yaşı ve cinsiyeti boşanmadan etkilenmesini değiştirir mi? Bilgisayar ve oyun konsollarıyla çocuğun ilişkisi nasıl olmalıdır? Tüm bu sorular ve çok daha fazlası, Tuğçe Acaröz Oğuz’un “Çocuğunuzu Anlamak” kitabında yanıt buluyor.

“Bu kitapta sihirli annelik formülleri yok! Muhteşem baba olma kuralları yok! Bu kitapta ailelerin çocuklarını büyütürken sıklıkla yaşadıkları sorunlara ve merak ettikleri sorulara en gerçekçi ve samimi cevaplar var” diyor, çocuğu 2-6 yaş arasında olan anne babalar için gerçekçi bir yol haritası oluşturmak adına kaleme aldığı “Çocuğunuzu Anlamak” kitabının yazarı ve eğitmen Tuğçe Acaröz Oğuz.

Oğuz akademik bilgilerini, okul öncesi eğitimdeki deneyimlerini ve araştırmalarını paylaştığı kitabı “Çocuğunuzu Anlamak”la ailelere, akıllarına takılan pek çok sorunun cevabını verirken, ebeveynlerin yaşadıkları sorunlarda, hiç de düşündükleri gibi yalnız olmadıklarını gösteriyor. Özlem Yıldız, Yavuz Seçkin, Murat Evgin, Gül Gölge Saygı, Jess Molho, Canan Hoşgör, Burcu Tatlıses gibi toplumun farklı kesimlerinden kişilerin kendi ebeveynlik deneyimleri de bu kitapta yer alıyor.

Her ailenin kendinden bir şeyler bulacağı, hayatlarını kolaylaştırıcı hatırlatmaların, önerilerin yer aldığı kitapta bilgi, deneyim, gözlem ve gerçekçi yaklaşımlar bilimsel veriler ışığında harmanlanıyor.

Mikado Yayınları’ndan 340 sayfa olarak çıkan kitap şu bölümlerden oluşuyor:
·         İlk Yaş krizi
·         İnatçılık
·         Merak
·         Cinsellik
·         Paylaşma-ma
·         Korku
·         Dil Gelişimi
·         Yalan
·         Anaokulu
·         Kardeş
·         Kaliteli Zaman Geçirme
·         “Hayır” Diyebilme
·         Tutarlılık
·         Ödül ve Ceza
·         Aşırı Hareketlilik
·         Boşanma
·         Teknoloji ve Çocuk


Çocuğunuzu Anlamak / Tuğçe Acaröz Oğuz / Mikado Yayınları / Haziran 2014 / 340 sayfa / 29 TL

Şimdilik elimden düşürmüyorum...Bitirince ayrıca bir yazı daha yazmayı planlıyorum...
Bu toplantı vasıtasıyla ünlü annelerimizle de buluşup sohbet etmek ayrıca keyif verdi :) 
( Hassas anne, teknolojik Anne İpek,Latigül, Manyak Anne, Müge Köklü Atik, Ailemizle Tv.)


Ayrıca elleriyle hazırladığı kurabiye tozunu bugun kuzuyla afiyetle yiyeceğiz :)
Teşekkür ederiz..

Yorumlar