Müzik Aletleri ile tanışan Arya Kız...

Kızımı dünyaya getirmeye hazırlanırken ona aldığımız ilk hediye klasik müzik arşiviydi... Ve odasına aldığımız ilk parça ses sistemiydi..Doğduğu andan itibaren müzikle uyudu..Müziği seven bir aile olarak kızımızı da müzikle dolu bir evde büyümesini istedik..Babası gibi bir müzisyen olsun isterim hatta :)


Bebek ve müzikle ilgili daha önce yazdığım yayını buradan okuyabilirsiniz...

Bugun harika bir etkinlikte buluştuk. @playdateturkiye yi biliyorsunuzdur. ( FaceFan Sayfasından aktarayım bilmeyenler için.. Yurtdışında çoğunlukla annelerin çocuklarını bir araya getirmek için kullandıkları bir terim olan Playdate konsepti artık Kokosh Anne – Meltem Bicioğlu’nun yeni girişimiyle Türkiye’de!

Playdate; çocukların beslenmesi, uyku düzeni, temizliği gibi temel ihtiyaçları özenle karşılarken, yoğun tempolu bir hayatta onları sosyalleştirecek ortamlar yaratmakta zorluk çeken anneleri buluşturuyor. Blogger anne buluşmalarının yanısıra her annenin katılabileceği etkinliklerin düzenleneceği Playdate günlerinde pedagogla söyleşi, kitap okuma etkinlikleri, oyun aktiviteleri gibi farklı temalı etkinlikler de yer alacak. Aynı yaş grubundaki çocukların oynayabileceği bu etkinliklerde annelere ise iş yoğunluğu, ev sorumluluğu, şehir karmaşasından uzaklaştırarak bakım hizmetleri sunuluyor. )

Ben de daha öncekilerine katılamamış ama bunu kaçırmamak için adeta dua etmiştim..Çok keyifli geçen detaylara geçelim artık değil mi :)


3. etkinliğini düzenleyen PlayDate anne ve yavruları için müzik dolu bir bayram geçirmemizi sağladı. Bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapan mekan Kids Music Club (Etiler Müzik Okulu) idi. Ülkenin en güzide müzik okullarındaki eğitimlerinin ardından bu kurumu açan çiftin birde 3 yaşında kızı var..O yüzden ayrı keyifliydi ya...Evinde harika ağırladı bizi Ahu Hanım..:)

İşte bu güzel günden kareler...

 6 ay itibari ile ebeveynleri ile birlikte ritim derslerine başlayabilirsiniz. Yok illa mor gitar olacak :)


Biz devam etmek istiyoruz bakalım gelişmeleri yazarız..

Sevgiler...

Yorumlar

 1. Erken müzik eğitimi çocuğa çok şey katıyor.
  Bizde müzisyen yok ama kızımıza keman dersi aldırmıştık uzun yıllar.
  Şimdi çalmıyor ama müziğe bakışı çok sağlam ve bilinçli.
  Kızınıza şimdiden başarılar dilerim :)

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar güzel şeyler okuyorum, bayıldım...:) Çok önemli paylaştıklarınız bence. Müzik hayatımızı güzelleştiren yegane olguların başında geliyor, harikasınız:).

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler