Okudum-Yorumladım - Bab-ı esrar - Ahmet Ümit

BAB-I ESRAR - AHMET ÜMİT
Everest Yayınları


Bu okuduğum ikinci kitabı. İlk okuduğum ve gerçekten çok beğendiğim KAVİM'di. Migros'da kitap kampanyası olduğunda aldığım kitabı yine bir solukta okudum.. Günümüz yazarlarından en beğendiğim Ahmet Ümit kesinlikle...Kitabı ilk okumaya başladığımda nasıl beni içine çektiyse bitene kadar sanki ona prangalıymışım gibi hissettim. İngilizceye de çevrilen bu kitabı da beğeneceğinize eminim.


Özetle;
Küçük yaşta babası tarafında terkedilen Karen, bir iş gezisi sebebiyle babasının memleketi Konya'ya gider. Mevlana, Sems Tebriz-i, mistik olaylar, kabuslar, cinayetler ve sırlar...

Okudukça gitmeyi çok istedim...Konya, Mevlana ve bahsi geçen diğer türbe ve müzeleri...Pek ilgimi çekmese de  dervişlik, Mevlevilik yerinde görme arzusu uyandırdı.

gerçekten sırlarla dolu...Ama gözlerim Nevzat Komseri aramadı değil :)


Yorumlar

 1. Ahmet Ümit'in ilk okuduğum kitabı SİS VE GECE olmuştu,onu okuduktan sonra da filmi izleyince daha çok bağlandım diyebilirim ve diğer 7 kitabını da okudum.Bab-ı Esrar'ı almak için biraz geç kaldığımı biliyorum,Konya'lı olduğum için biraz daha dikkatimi çekti.

  Öneri için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Ben de çok sevmiştim bu kitabı ;)

  YanıtlaSil
 3. Ahmet Ümit benimde kitapları okunacak yazarlar listesinde :)

  YanıtlaSil
 4. Ahmet Ümit'le beni tanıştıran kitaptır. İçime istemişti okurken Mesnevi. Ahmet Ümit'in en başarılı kitaplarından biri Bab-ı Esrar bence. Çok güzel yorumlamışsınız sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Kesinlikle keyifle okuduğum, beni olayların içine tamamen çeken, kapı ve telefon zillerini bile duymama engel olan bir akışı vardı :) Sevgiler.

  YanıtlaSil
 6. Kesinlikle keyifle okuduğum, beni olayların içine tamamen çeken, kapı ve telefon zillerini bile duymama engel olan bir akışı vardı :) Sevgiler.

  YanıtlaSil
 7. Bir İstanbul Masalı ve Sultanı Öldürmek onlarda kesinlikle bağımlılık yapan ve merak uyandıran 2 kitap tavsiyemdir...

  Bab-ı Esrar sipariş verdim, gelmesini ve bir solukta okumayı istiyorum.
  Ahmet Ümit kitapları Tarih-Genel kültür ve Polisiye hemde hepsi sıkmayan ölçüde :)

  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. Ahmet ümitin kitaplarını daha önce okuma fırsatı bulamadım ama memleketi konya olan biri olarak merak uyandırdı bu kitap :)

  YanıtlaSil
 9. Ahmet Ümit'in öyküleri de çok iyidir. Aşk Köpekliktir'i tavsiye ederim.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar