Okudum - Yorumladım -- Melekler ve Şeytanlar


Dan Brown - Melekler ve Şeytanlar40 dile çevrilen dünyaca ünlü Da Vinci'nin şifresinin yazarından yine bir sürekleyici roman...Bir çok yerde yazan klasik bir cümledir sanırım. Bu kitabın filmini izleyince okumak hiç içimden gelmemişti... Da vinci'nin şifresini bir çırpıda okumuş biri olarak arkadaşımın evinde gördüğüm Melekler ve Şeytanları hemen alıp okumaya başlamıştım...
Bir çırpıda okuyacağınız, sonunu getirmeden rahat edemeyeceğiniz kitap...Başrolde efsaneleşen Prof. Robert Langdon var. Efsanevi gizli örgüt Illuminati ve sırlarını anlattığı romanı soluksuz bitireceksiniz. Bence filminden daha güzel olan bu film serinin en en güzel kitabı diye düşünüyorum..

Keyifli okumalar...

Yorumlar

 1. Evet gerçekten çok güzel bir seri. Bende Da Vinci şifresini nefessiz okudum ardından
  Dijital Kale ve
  Melekler ve Şeytanlar
  Sonuncusunu okumak kısmet olmadı.
  Genelde 4'lü serilerin hep 3'ünü okurum ne hikmetse :))

  YanıtlaSil
 2. Çok severek bir solukta okuduğum bir seri. Film ise kitaplardaki etkiyi bırakmıyor.

  YanıtlaSil
 3. mügecim kızkardeşimin çekilişine beklerim seni yanında sürpriz hediyelerle çokk öptüm
  http://smilejewelry.blogspot.com/2013/01/blogumun-serefine.html

  YanıtlaSil
 4. Ben Digital Kale dışında hepsini okudum. Evet nefis bir kitaptır. Ama filmini seyretme fırsatım olmadı. Yine aynı yazarın İhanet Noktası en sevdiğim ve etkilediğim kitabıydı. Kesinlikle okumalısın. Müthiş heyecanlı ve son derece sürükleyici.

  YanıtlaSil
 5. bende suan kayıp sembolu okuyorum ardından ıhanet noktasına gececegım kısmetse... robert langdon sankı evımdeymmıs gıbı hıssedıyorum artık:P

  YanıtlaSil
 6. Ben de sıkı bir Dan Brown okuyucusuyumdur ve tüm kitaplarını okudum. En çok da bu kitabı beğenmiştim. Hatta öyle ki gecenin 3.de kitaba ara verip lavaboya gitmek için kafamı kaldırdığımda koridorda yürürken kendimi Vatikan'daki kiliselerin birinde kardinalleri arıyormuşum gibi geldi. O kadar içine almış kitap beni. Okumayan varsa ısrarla tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 7. İllımunati denilen şey son zamanlarda epey kafamı kurcaladı :)
  Kitabı da merak ettim dolayısıyla.
  Tez zamanda edinip okumak dileğiyle.
  Paylaşımın için çok teşekkürler canım :)

  YanıtlaSil
 8. Dan Brown pek çok az bilinen ama çok bahsedilen konu, özellikle de kilise mitleri ile ilgili kitapları ile benim de favorilerimden. Bu seri de gerçekten soluk almadan, ara vermeden okunuyor. Çok başarılı. Her ne kadar Tom Hanks'i bu role oturtamasam da, film de idare ederdi :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar