Okusunda Büyüsün... Hadi bakalım....


Okuma alışkanlığını şimdiye kadar edinmediyseniz çocuğunuzun geleceği için biran önce onunla birlikte bu yetiye kavuşma vakti geldi de geçiyor sanırım...

Hergün çocuğunuzla birlikte kitap okumak onun erken konuşmasına, hayal dünyasının gelişmesine, sosyal çevresi ile daha kolay iritbat kurabilmesine, ilerleyen dönemlerde kendine güvenine ve ifade gücünü geliştirmesini sağlayacaktır. Kısacası küçük yaşlarda edinilen bu alışkanlık ona vereceğiniz en önemli hediyeniz olacaktır.


Onunla birlikte vakit geçirmenin en keyifli yollarından biri kitap okumak üstelik. Üstelik 3 aydan itibaren buna başlayabilirsiniz. Gerçi ben kızıma henüz 3 aylık hamile iken almıştım... 3-6 aylık bebeklerin algıları çok çabuk dağıldığından bez, oyuncaklı kitaplar onu uzun süre oyalayacaktır. Ardından sesli ve büyük resimli kitaplar zamanla yerini çok sayfalı ve bir bütünlük oluşturan hikayelere bırakacaktır. Sonra duyacağınız en güzel cümle 'anne oku' olacaktır emin olun :)

Eğer kitapçılarda kaybolmaktan zevk duyan ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayan annelerdenseniz zaten kitap önermek haddim olmayacaktır. Ancak hangi kitabı almayı kararlaştıramayan annelere 2 yaşa kadar çocuk kitaplarında müzikli, oyuncaklı, yap-bozlu, hareketli kitapları özellikle İşbankası yayınları ve Doğan Egmont yayınlarından bulabilirsiniz. Bununla ilgili çok güzel kampanyalar yapan alışveriş siteleri de var üstelik. unnado.com bunlardan en sevdiğim diyebillirim.

İşbankası kültür yayınları - okul öncesi

Doğan egmont

http://www.kipitap.com/iyi okumalar....Keyifli saatler...

Fotoğraf : sxc.hu

Yorumlar

 1. Yerim ben onu ya,şu duruşun tatlılığına bak,ayrıca öneri için çok teşekkürler:)Unnadoda var mı işbankası yayınları?

  YanıtlaSil
 2. bizde çok seviyoruz kitap okumayı ve unnado'nun sıkı takipçisiyiz :) ve evet kitabı getirip oku dediğinde bitiyorum :)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel bir konuya değinmişsin Mügeciğim.Çocuklarımıza kitap sevgisini aşılamak biz annelerin en önemli görevlerinden biri olmalı kesinlikle.Biz de kuzumla her gece kitap okuyoruz.Başlarda hiç dinlemez kitabı elimden alıp resimlerine bakmayı tercih ederdi.Şimdi ise kucağıma oturup dinliyor.Hatta bazen kendisi alıp resimlere bakarak hikayeler uyduruyor.İnşallah o da annesi gibi kitap kurdu olur.

  YanıtlaSil
 4. Merhaba,çocuklara kitap okumak gerçekten onların gelişimi açısından son derece önemli.Söyledikleriniz kitapların yanında tübitak yayınlarının kitaplarını da tavsiye ederim:)

  YanıtlaSil
 5. tubitak da listemde artk :) unnado zaman zaman hatta oldukca sık yapıyor kampanyalar

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar