Gece Ağzımızda Neler Oluyor ?

Mutlaka seğretmişsinizdir gece yatmadan ağzını çalkalayan adamın ağzında kopan fırtına reklamını :) Aynısını hissediyorsunuz, nasıl ferahlık, nasıl temizlik...

Kullanmasam paylaşmazdım. İşte kurumsal basın ajansından gelen basın bülteni...

Gerçekten gece ağzımızda neler oluyormuş, neler :)UYURKEN BAKTERİLER HIZLA AĞZIMIZI ELE GEÇİRİYOR

Ağızda bulunan bakteriler, gece uyurken hızlı bir şekilde artıyor ve sağlığımızı tehlikeye sokuyor. 
Bu nedenle yatmadan önce bakteri plağı oluşumunu engellemek için, sadece diş temizliği değil, komple ağız bakımı yapmak gerekiyor. Ne kadar iyi fırçalarsanız fırçalayın, bakteri plağı tam temizlenmez. Ağzımızın içindeki bakteri sayısı dünyadaki insan nüfusundan kalabalık!
Bu bakterilerden oluşan plak, çürük ve diş eti hastalıklarının başlıca nedenidir. Ancak, yapılan klinik bir araştırmaya göre, siz ne kadar iyi fırçalarsanız fırçalayın, fırçalama sonrası plağın %50’si dişlerde kalabiliyor. Plak oluşumu diş fırçaladıktan hemen sonra başlar.
Fırçalamak dişlerinizi temiz hissetmenizi sağlasa da, bakteriler ağzınızın kalanında yaşamaya devam eder. Aslında komple ağız bakımı için sadece fırçalamak ve diş ipi kullanmak yetmez;  beraberinde bakteri plağına karşı etkili bir sıvı ağız bakım ürünü ile ağzı çalkalamak önemlidir.

Listerine ağızda plağa karşı 24 saat koruma sağlar.

100 yılın üzerindeki geçmişi ile Dünya’da ve Türkiye’de en çok tercih edilen ağız bakım ürünü Listerine, diş eti hastalıklarının başlıca nedeni olan plağı önemli ölçüde azaltır.
Bakterilere karşı etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanmış olan  Listerine, günde 2 kez 30 saniyelik kullanım ile, bakteri plağı oluşumuna  ve diş eti iltihabına karşı 24 saat koruma sağlar.
Listerine, bakteri plağı oluşumunu sadece fırçalamaya oranla %70’e kadar azaltır. Esansiyel yağların sabit bir bileşiminden oluşan özel formülü ile Listerine, bakteri plağı oluşumunu sadece fırçalamaya oranla %70’e kadar,  fırçalama ve diş ipi kullanımına oranla %52’ye kadar azaltır.
Diş eti hastalığı oluşumunu ise sadece fırçalama ve diş ipi kullanımına oranla %21’e kadar azaltan Listerine, kötü ağız kokusuna neden olan bakterilerle savaşır, nefesi tazeler ve uzun süre ferah kalmasını sağlar.Her gün kullanımda komple ağız bakımınız için Listerine’e güvenebilirsiniz.

**Basın Bültenidir**

Yorumlar

Yorum Gönder

Tesekkurler