Ömrüm burda geçsin...Cunda Adası

Ayvalık...ve Cunda adası...

İlk kez 15 yaşında gelmiş ve adeta hayran olmuştum bu küçük ilçeye...Reenkarnasyona inansaydım eğer kesinlikle bu topraklarda ömrümün geçtiğine inanırdım. Öyle bir bağ varki Cundayla içimde sanki o ahşap kapılardan içeri giriyorum, beyaz mavi kurdeleli eteklerim el oyması merdivenlere sürünerek yukarı çıkıyorum. Ahşap güneşlikleri açıyorum. Bir yanda Taksiyaris Kilisesi, bir yanda rüzgar değirmeni...Ve o mavi ötesi deniz...Gözlerimi açıp gerçek dünyaya dönmek istemiyorum :(

Çok seviyorum bu şehri o kadar kalpten ve inanarak dua etmişim ki bu topraklarda evlenip buralara yerleştim.10 plakayı seviyorum :)

Cundayı yaz yaz, anlat anlat bitmez.Zaten başlasam sayfalar dolar diye düşünüyorum. Fotoğraflarla biraz bahsedelim gelmeyenler ama gelmek isteyenler için.


İşte Cunda- Alibey Adası

Gönen- Ayvalık Yolu


kelebek olmak üzere olan tırtıllara rastlamak ne heyecan verici...sakızlı dondurmayı yandan yemeye çalışan Arya kızım :) Sahil boyunca meşhur Ege lezzetlerini bulabileceğiniz yerel restoranların yanında mutlaka sakızlı dondurmasını da denemeden dönmeyin.
adaya ulaşım son derece basit. Hemen hemen bütün otobüslerinde güzergahında...

konaklama yaz ayları ve h.sonları problemli. Genelde butik pansiyon ve butik otleler var. Bunlardan sevdiklerimiz http://www.yundantik.com/ ama sıkıntı 12 yaştan daha küçükleri almıyorlarmış. Bizim gibi çocuklu aileler için uygun olmadığı için pas geçtik ancak oldukça güzel bir otel..

Ben Taksiyaryis kilisesinin yanındaki Zehra Teyze Pansiyonu seviyorum. Yine oraya gitme hayalleri ile iletişim bilgilerini buraya bırakıyorum...
http://www.cundaevi.com/

Kalbi benim gibi Cunda'da kalanlara selam olsun...

Yorumlar

En çok sevilen yazılar