Ömrüm burda geçsin...Cunda Adası

Ayvalık...ve Cunda adası...

İlk kez 15 yaşında gelmiş ve adeta hayran olmuştum bu küçük ilçeye...Reenkarnasyona inansaydım eğer kesinlikle bu topraklarda ömrümün geçtiğine inanırdım. Öyle bir bağ varki Cundayla içimde sanki o ahşap kapılardan içeri giriyorum, beyaz mavi kurdeleli eteklerim el oyması merdivenlere sürünerek yukarı çıkıyorum. Ahşap güneşlikleri açıyorum. Bir yanda Taksiyaris Kilisesi, bir yanda rüzgar değirmeni...Ve o mavi ötesi deniz...Gözlerimi açıp gerçek dünyaya dönmek istemiyorum :(

Çok seviyorum bu şehri o kadar kalpten ve inanarak dua etmişim ki bu topraklarda evlenip buralara yerleştim.10 plakayı seviyorum :)

Cundayı yaz yaz, anlat anlat bitmez.Zaten başlasam sayfalar dolar diye düşünüyorum. Fotoğraflarla biraz bahsedelim gelmeyenler ama gelmek isteyenler için.


İşte Cunda- Alibey Adası

Gönen- Ayvalık Yolu

 kelebek olmak üzere olan tırtıllarsakızlı dondurmayı yandan yiyen kızım :)
adaya ulaşım son derece basit. Hemen hemen bütün otobüslerinde güzergahında...

konaklama yaz ayları ve h.sonları problemli.genelde butik pansiyon ve butık otller var. Bunlardan sevdiklerimiz http://www.yundantik.com/ ama sıkıntı 12 yaşdan daha küçükleri almıyorlarmış.Tam anlamı ıle skandal tabı bızım ıcın o yuzden pas gectık.
Ben taksiyaryis kilisesinin yanındaki zehra teyze pansiyonu seviyorum. Yine oraya gideriz inş bu yaz bitmeden :( http://www.cundaevi.com/

Yorumlar

Popüler Yayınlar