Gönende bir Şelale gezisi

Havalar çok sıcak olduğu için hele ki bir ovada yaşıyorsanız her fırsatta kendinizi yeşile atmak istersiniz. Bizim gibi deniz şehirlerinde doğup büyümüş biriyseniz bu nem ve sıcakta her fırsatta bizim gibi yeşile koşarsınız...Dün 17:00'den sonra Gönen köylerinden bir köye dut yemeye gitmiştik. Ancak arıların istilası gezimizi biraz kısalttı. Bizde rotamızı başka bir köye yönelttik.(Tabi  rehber arkadaşımız sayesinde)

Suçıktı köyü...

Gönen gerçekten çok bereketli bir ova. Yer altında hem termal suyu hemde soğuk suyu var. Çevresindeki tepe köylerde ise eşsiz dere ve şelalaler mevcut. Bir tarafı Kazdağları olunca artık siz hayal edin. Biz fırsat buldukça keşfe çıkacağız ve bende elimden geldiğince paylaşacağım.

Bu köye yaklaşık 10 dakikalık bir araç yolculuğu ile gidebilirsiniz. Şelale etrafında asırlık ağaçlar var. Suyun serinliği adeta yüzünüze vuruyor...Çok güzeldi..Yanında yıkık bir değirmen var ancak şuan kullanım dışı..Herşeyin olduğu gibi onun da değerini bilememişiz.


Doğa güzel, ağaçlar, yemyeşil otlar, su tertemiz gürül gürül mis gibi..İnsana rağmen akmaya,  yeşermeye devam ediyor.
Ama insanoğlu akıllanmıyor. Gölgesinde dinlendiği ağacın dibinde mangal yakıyor ve tüm pisliğini orada bırakıyor.İçki şişelerini, poşetlerini...Tüm okumuşluklarına rağmen cahillikleriyle doğayı öldürmeye devam ediyor..Doğa ise hala mücadelede :(


İçim acıyarak belki de ibret olur diye bu fotoları koyuyorum...

Ne olur çöpleri yerlere atmayın..

Sakız, şişe, plastik vs. atmayın.

Çocuklarınız için torunlarınızda bu güzellikleri görmesi için...

Yorumlar

 1. Ne özel bir doğa güzelliğiyle bizi buluşturdunuz.Teşekkür etmek istiyorum size.Gerçekten bu piknik yapanların şu çöplerini doğanın en güzel yerine bırakıp gitmelerine söylenebilecek o kadar çok kelime varki.Ama ne kadar söylesekde hiçbir şey değişmiyor.Bu bence eğitim işi.Çocukluktan gelen.Çöpünü,sigarasının izmaritini,sakızını,içtiği içeceğin kutusunu iki adım ötesindeki çöp kutusuna kadar götüremeyen olduğu yere atıp birde bişey olmaz diyen insan müsvettelerinden ne zaman kurtulursak bu doğa çocuklarımıza kadar kalabilir.Çocuk soruyor.Anne sakızımı nereye atayım.Anne cevaplıyor.Arabanın camından kaydırıver.İşte böyle anneler cocuk yetiştirmeye devam ederlerse.Her yer çöplük olmaya devam eder.Çocuklar gördüklerini uygularlar.Lütfen onlara iyi örnekler olalım..

  YanıtlaSil
 2. ne kadar güzel örneklemişsiniz canan hn.inanın içim acıyor:(

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, çevre duyarlılığı çocuk yaşta edinilmeli diye düşünüyorum, evinde nasıl davranıyorsan doğada da aynı hassasiyeti göstermeli çocuklarımıza da öğretmeliyiz..
  Gönen eşimin memleketi, senede bir defa gidebiliyoruz ama oldukça dinlendirici bir yer.Belki bayrama bahsettiğiniz yeri gezebiliriz :)

  YanıtlaSil
 4. merhaba, hoşgeldiniz.Mutlaka gidip suyundan tadın derim. Havası cok guzeldi.

  YanıtlaSil
 5. merhaba...
  resimler şahane gerçekten bende görmek isterdim oraları...
  banada beklerim...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar