ANNELERLE SÖYLEŞİ -ÜLKÜ ANNE

Bugün Malatyada yaşayan zor bir hayatı olmasına rağmen kızı için ayakta durabilen güçlü bir anne var karşımızda...Ülkü anne ve melisa bebek...


*hamilelik fikrine hazırmıydın? klasik zorluklar dısında neler seni yordu? neleri özlüyorsun?
Evlendiğimiz zaman, çocuk istediğimizde olacak sanırdım hep:) oysaki öyle değilmiş. Bebek isteğimizin bizi manevi hem maddi hemde ruhsal olarak yıpratacağını tahmin bile edemezdim. 'Bebek yok mu?, doktora gidiyormusunuz, doktor olur diyor mu?' gibi sorular duymak en acı olanıydı. Seneler hızla geçip gitti. 6 yıl boyuca mücadele ve başarısız tedaviler artık ümidimi yitirmeme sebep bile olmuştu. Tedaviyle olmuyorsa artık hiç olmaz diyordum, artık pes etmiştim. Ama hiç beklemediğim anda Melisa süpriz yaptı bize. Bir anda hayatımız değişti ve güzelleşti. Allahım isteyen herkese nasip etsin. Kolay bir hamilelik geçirdim. Eskiye dair hiç bişeyi özlemiyorum hayatım şimdi daha güzel kızımla.
dogumla beraber artık hayat eskısı gıbı degıl.şimdi neler değişti hayatında?nasıl gecıyor zaman?
Önceden 1 tane sorumluluğum vardı artık 2 tane oldu. En büyük sorumluluğum Melisa şimdi; onu iyi bir şekilde yetiştirmek tek amacım. Onunla oynamak, parka gitmek sevindiğini görmek en güzel şeylerden birisi ve zaman hızla, çabucak geçiyor..

Çocuklarımızla beraber artık bızde buyuyoruz.seni neler yoruyor..yemek,uyku, oyun, nasıl ustesınden gelıyorsun?
Melisa akıllı bir çocuk ve bana hiç zorluk vermiyor. Açıyorum pepeyi, kuzum bitene kadar televizyonun başında bile kalkmıyor. Hatta temizlik yaparken eline bezi alıp bana yardım bile ediyor:))

yasadıgın zorluklarda kesfettıgın guzellıklerde paylaştıgın internet anneleri var mı? bloglar forumlardan yararlanıyormusun;?
Bebek istediğim dönemlerde, internette hep arayış içerisindeydim. Bir gün kadınlar kulübünü gördüm ve üye oldum. Baktım benim gibi bir sürü kadın var, birbirimize hep destek olduk. Acımızla üzüldük sevincimizle beraber güldük. Aslında çok faydası da oldu çünkü olumsuz tedavi dönemleri en kötü dönemdir.

kadınlar için, en azından daha hafif atlatmamı sağladı.

taze annelere neler tavsiye edersin..
Anne olacaklara tavsiyem; hamileliğin tadını çıkarsınlar. Ben çok özlüyorum o dönemleri. Belkide rahat bir gebelik geçirdiğim içindir. Taze annelere ise tavsiyem; bebekleriyle doya doya zaman geçirsinler, zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsun. Bir bakmışsın büyümüş, o minicik hallerini özlüyor insan.


bunun yanında evinde harika örgüler yaparak aile ekonomisine de katkıda bulunuyor Ülkü anne...

İşte bazıları


Yorumlar

En çok sevilen yazılar