ANNELER TECRÜBELERİNİ ANLATIYOR - Melike Anne

Bilecik'de yaşayan, bütün gün hesap kitap işleri arasında boğulurken ona hayat enerjisi veren Emir'imizin annesi Melike Anne...

''-Oğlumla birlikte tekrar doğduğumu varsayarsam aslında sadece 1,5 yaşındayım çok güzel bir duygu Rabbim herkese nasip etsin acısını yaşatmasın evlatlarımızın.''


Anne olacağını ilk öğrendiğinde ilk hissettiğin neydi?
ANNE olacağımı ilk hissettiğimde, inanamadım. Çok istenen bir bebekti oğlum. 6 aylık evli olmama rağmen dr.a bile gitmiştim. O kadar çok istiyordum ki anne olabilmeyi. 6 Mart cumartesi günü 'Yoktur ama aklımda kalmasın' diye yaptığım testle öğrendim. İnanamadık ne ben ne eşim. Bütün markaların testlerini aldık, denedik yine inanamadık. Ertesi gün hemen kan testine gittik ve hamileydim...Çok sevindik ve bu süreçte eşim hep yanımdaydı.

Yavruyu ilk kucağına aldığında ve ilk bakışmanız nasıldı...
Sezeryanla doğum yaptım. Boynunda kordon dolanmıştı ve riske atamadık. 1 ay öncesinden belliydi, zor bir süreçti ama geçti gitti çok şükür. Yeryüzünde böyle güzel bir duygu yoktur sanırım. Minicik bir yavru kollarında, senin canından bir parça.

Annelik zor zanaat.Bunu anladık artık...Sen nelerde zorlanıyorsun?
Emir minik oğlum; çok yaramaz diyemem aslında ama çok zor bir çocuk. Oturmayı hiç sevmedi.
Ne mama sandalyesinde, ne bebek arabasında oturmadı. Hiç kullanamadım bebek arabası. Çokta özenirdim ama kısmet olmadı. Altını bağlatmayı sevmedi asla. 1,5 yaşında ve ben yaklaşık 10 aydır hep ayakta, orda burada bağladım bezini. Hala çok sıkılıyorum, zorlanıyorum.

Çalışan anne olmanın zorlugu nedir senin için? Oğlumdan ayrı kalmak. Ben biraz daha şanslıyım kendi işyerimiz olduğu için. Esnek çalışma saatleri yaratabiliyorum. 

Taze annelere olmazsa olmaz tavsiyelerin neler?
Her anları başka güzel. Doya doya tadını çıkarsınlar. Zaman çok çabuk geçiyor, arkana dönüp baktığında yarını bile hatırlamak zor.

-------------------

Sizde burada tecrübelerinizi aktarmak isterseniz mugeninlistesi@gmail.com 'a mail atmanız yeterli...


Sevgiyle...


Yorumlar

En çok sevilen yazılar