ANNELER TECRÜBELERİNİ ANLATIYOR - Ceren Anne

Aydın'da yaşayan genç ğitimci bir anne olan Ceren annenin hikayesini paylaşacağız bugun...
Alya ilk bebeğim.2 kişilik hayat yeter, genişeleyelim artık, evde biraz gürültü olsun derken hemen ardından öğrendim hamile olduğumu. İlk önce yaptığım teste inanamadım, doğru doktorun yolunu tuttuk ve hiçbir şüphemiz kalmadı. O günden sonra ayaklarım yere basmadı,bulutların üzerinde yaşadım ve dünyanın en mutlu kadını olduğuma emindim :)'Baba' bunu nasıl öğrendi?
Test yapmam, sonucu görmem, doktora gitmem gibi başlangıcın her anında yanımdaydı. Mutluluğu sözcüklere sığdıramadı. Sürekli bana sarılıp hayaller kurdu, genişleyen ailemiz üzerine.

İlk kucağına aldığında ve ilk bakışmanız nasıldı Alya ile..
Sezeryanla dünyaya geldi Alya'm.Henüz karnımdan bile çıkmamışken ilk sesini duydum. Kalbim durdu sandım heyecandan. Hazır olup yanıma gelene kadar zaman geçmedi sanki :) ama bana gösterdikleri o ilk an, beni hissetmiş gibi susup gözünü açıp bana baktığı an, hayatımın yeni başladığını, ilk kez dünyaya geldiğimi, ilk kez aşık olduğumu, ilk kez birine böyle bağlandığımı hissettim. Sanki o yokken bende yoktum da onunla bende hayata açtım gözlerimi. Doyumsuz, büyülü bir andı ve o anı tekrar tekrar yaşamak isterdim. Sırf bunun için bir kardeş yapabilirim Alya'ya.

Annelik zor zanaat.Bunu anladık artık...Sen nelerde zorlanıyorsun?
Uyku haricinde hiçbirşeyden yakınmıyorum. Sadece uyku,uyku..:) Uyku anları bir savaş gibi, uyumayı hiç sevmeyen bir bebeğim var ve onu uyutmak günün en zor anı


Birlikte keyif aldığınız oyun var mı? Nasıl zaman geçiyor?
En sevdiği kitabi defalarca bıkmadan sayfalarını teker teker açıp bana anlatmayı çok seviyor Alya. Benimde o yarım kelimeleri duymak çok hoşuma gidiyor.

Taze annelere tavsiyler vardır mutlaka..Neler söylemek istersin..
Yeni anne olan veya olacaklara en önemli tavsiyem sabır,sabır,sabır..Bana göre bir annenin olmazsa olmaz özelliği sabırlı olması, olmak zorundalığı. Zaten onların sevgisiyle aşılamayacak hiçbir engel yok.

Herkese sevgiler


Yorumlar

En çok sevilen yazılar