ANNELER TECRÜBELERİNİ ANLATIYOR...- Dilek Anne

Bu bloğu yazmaya devam ederken hep deneyimlediğimiz olayları bizimle aynı durumları yaşayanlarla paylaşmak oldu. Bunu annelerin görüşlerini de dahil ederek mini röportajlara dönüştürmek istedim. Bakalım sevecekmisiniz?

Hep okuruz hafta sonu gazete eklerinde 'ünlü annelere sorduk...bla bla bla..Bizim ünlü annelerden neyimiz eksik. Di mi ama;)

İlk annemiz; kızımı beklerken keşfettiğin anne - bebek forumunda tanıstığım, beraber gebelik sürecini, doğum anılarını ve çocuklarımızı yetiştirirken yaşadığımız tecrübeleri paylaştık, paylaşmaya devam ediyoruz.

İşte 2 dünya güzeli evlatlarıyla annelerin en güzelinden Dilek Anne..


'' Dilek Özsaraç, iki çocuk annesiyim. Antalya da yaşıyorum..  Aktif iş hayatım çocuklarımın hayatıma girmesiyle yerini çocuklarına bakan anne mevkisine yükseltti. ''

***Anne olacağını ilk öğrendiğinde ilk hissettiğin neydi?
-Artık çocuğumuz olsun istiyorduk, hamile olduğumu öğrendiğimde önce inanamadım,sonra bir anlık korku yaşadım ama çabuk atlattım. Çok sevindim tabiki binlerce kez teşekkür ettim rabbime.

 ***Ya BABA nasıl öğrendi?
-İlk çocuğumda, test yapacağımı biliyordu zaten o da heyecanla bekliyordu, çok sevindi tabiki. 2. de tahmin etmiyordu gerçekten büyük sürpriz oldu.

 ***Yavruyu ilk kucağına aldığında ve ilk bakışmanız nasıldı...(Bıkmadan okuyabilirim bu anıları..)
-Ayyy. Normal doğum yaptım , tek düşündüğüm acılarımın bitmesiydi ama doğum gerçekleşip kızımın sesini ilk duyduğumda başladım ağlamaya, acı yerini kat kat sevince, mutluluğa tarifi imkansız duygulara bırakmıştı. Kızımı göğsüme yatırdıklarında film koptu zaten bende. :)) Oğlum da çok kısa süren bir doğum hikayem oldu yine normal doğumdu ve egeyi gördüğümde aynı ağlama senfonilerim başlamıştı.


***Çocuklarınla birlikte keyif aldığınız, en sevdiğiniz oyun nedir?
-Çocuklarımın biri kız biri oğlan olunca oyun alanları değişiyor tabiki.  Kızımla olmazsa olmaz oyunumuz komşuculuk oynamak. Minik fincanlarda içilen hayali kahveler:)) Puzzle yapmak.. Oğlum pek oyun taraftarı değil henüz, sadece legolarla arada canı isterse oynuyoruz yada araba sürüyoruz. Onun dışında tencere tava ilgi alanında, kaşıkla vursun çalsın derdinde..

 ***Annelik zor zanaat.Bunu anladık artık...Sen nelerde zorlanıyorsun?
-Aslında zorluğu onların gülümseyip sarılmaları ile son buluyor. Benim 2 çocuğum var zorluk biraz daha fazla. Hep inşallah iyi bir gelecekleri olsun, ömür boyu mutlu olsunlar diye dua ettim. Eskiler der ya büyüdükçe zorlukları da büyüyorç Kesinlikle katılıyorum. Eskiden ağladığında neden ağlıyor, bir yerimi ağrıyor derdim. Şimdi kızım bir yeri ağrıdığında söylüyor, bu defa da acı çektiği için üzülüyorum.

****Taze annelere olmazsa olmaz tavsiyeler var mı?
-Yaşanılan her zorluğun dönemlerden ibaret olacağını ve zamanla herşeyin geçeceğini bilsinler. Hepsine sonsuz sabır ve mutlaka hoşgörü diliyorum.

Yorumlar

  1. Cok guzel olmus emegine saglik, okudukca insan kendinden borseyler buluyor. offff cok duygulandim simdi iyi ki anne olmusuz yaaaa...

    YanıtlaSil
  2. tesekkur ederım.haklısınız ben her daim şükrediyorum...sevgiyle

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Tesekkurler

En çok sevilen yazılar