14 Mart 2017 Salı

Anne-Çocuk etkinliği - Kurabiye Yapımı

Çalışan annelerin vicdan azabı büyüktür arkadaşlar.o yüzden çocukları ile farklı etkinliklerde yer almak isterler. Bana sorarsanız en samimi olanı evde kendi mutfağınızda çocuğunuzla birlikte kek, kurabiye yapmak. Biz Arya ile neredeyse her haftasonu birlikte kek, kurabiye veya börek yapmayı bir rutin haline çevirdik bile. Onun malzemeleri çıkarması, karıştırması, süslemesi ve pişirdikten sonra servis yapması sonsuz keyif veriyor. Hem bana hem ona...13 Mart 2017 Pazartesi

İyi ki doğmuşum..

Otuz yedi senedir yaşıyorum bu dünyada...Bana can veren güzel annem ve vefakar babacığıma teşekkür ederim her şeyden önce beni kendi ayakları üzerinde durabilen sevgi dolu yetiştirdikleri için. Bu zamana kadar beni sevgileri ile sardıkları düştüğüm her an el verdikleri için, zorlandığım her işte arkamda durdukları için müteşekkirim.

Bunca yıl yürüdüğüm bu ömür yolculuğunda bana eşlik eden arkadaşlarıma... Beni ben yapan biraz da sizlersiniz aslında... Yürüdükçe benimle devam eden oldu, geride bıraktıklarım, yada yeni yeni eşlik edenler oldu.. Hepsine sonsuz teşekkür ediyorum..


Ömrümün yarısını birlikte geçirdiğim sevgilime de kocaman bir teşekkür etmem gerek aslında. Birlikte büyüdüğümüz, evimizi kurduğumuz, ebeveyn olduğumuz yılları gördük çok şükür.... Dilerim birlikte yaşlandığımız evladımızın sağlıklı ve mutlu yıllarını gördüğümüz bir ömür süreriz.

Ve Arya kız.. Sana teşekkür ediyorum kızım. Beni anne yaptığın için...

Hayat en çok da sana teşekkür ediyorum... beni ben yaptığın için..


İyi ki doğdum be!

8 Mart 2017 Çarşamba

Doğal Saç Açma Nasıl Olur?

Doğal Saç Açma Nasıl Olur?
Saçın koyu rengini açmak ya da üzerine daha açık bir renk boyamak isteyen fakat kimyasal yöntemler ile saçlarının rengini sarı hale getirmek istemeyen kadınlar, doğal saç açma yöntemlerini incelemeyi tercih ediyorlar.

Papatya Suyu
Hemen herkesin doğal saç açma yöntemleri söz konusu olduğu zaman ilk olarak aklına gelen şey
papatya suyudur. Bir avuç kuru papatya 2 bardak suda kaynatıldıktan sonra ortaya çıkan su saçlara yedirilir. İstenilen renge ulaşana kadar 2 günde bir bu işlem tekrarlanır.Bal ve Zeytinyağı
Normalde saç bakımı ile adına kullanılan bal ve zeytinyağı ikilisi aynı zamanda doğal yollardan saç açmak için de kullanılabilir. Saç nemli iken yarım bardak zeytinyağı ve yarım bardak bal iyice karıştırıldıktan sonra saçın açılması istenilen bölümlere sürülür. Yarım saat beklendikten sonra yıkanacak olan karışım, birkaç gün ara ile arzu edilen renge ulaşıncaya kadar sorunsuzca uygulanabilecektir.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...