29 Kasım 2016 Salı

Dijital Fotoğraflarınızı saklamanın kolay hali!Google Fotoğraflar

Dijital dünyaya hızla adapte olan bizler için çocuklarımızın her halini çıt çıt çekiyoruz değil mi? Hatta bir çoğumuz bunları bastırmadan telefonumuzda yada bilgisayarımızda saklıyoruz. Sonra yer kalmayınca harici disk alıp oraya ekliyoruz. Orada da yer kalmayınca cd'ler ile saklamaya çalışıyoruz..

Kızım doğduğundan beri milyona yakın fotoğraf çekmişizdir. Telefon yetmeyince bilgisayar, harddisk ve cd de güvende olduğumu düşündüğüm en güzel anıları dijital cihazlarda bozulup gitti.Üzüntümü anlatamam... Anılarınızı sizde benim gibi kaybetmek istemiyorsanız bu kolay yolu denemenizi tavsiye ediyorum.

Google Fotoğraflar...

Bir gmail hesabı ile sahip olabileceğiniz tüm dijital resimlerinizi bu hesaba yükleyebiliyorsunuz. İnternet olan her yerden de kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Üstelik de ücretsiz...


İsterseniz albüm şeklinde isterseniz farklı adlar vererek saklayabilir, hareketli görüntüler ve slaytlar oluşturabilirsiniz. Hatta bunları istediğiniz kişilerle de kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Birde dijital olmayan eski baskılı fotoğraflarımız var değil mi kutular içinde... Onlarca, yüzlerce...

Google, bunlar için de bir kolaylık düşünmüş..

Google PhotoScan...

Yine ücretsiz olan bu uygulama anılarınıza bir tık uzaklığına getirmiş...

Tüm eski kağıda basılmış fotoğraflarınızı mobil cihazınızla saniyeler içinde tarayabilir ve anılarınızı yepyeni, pırıl pırıl dijital kopya yapabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı nesne veya adına göre sözcükle arayabiliyorsunuz...Muhteşem değil mi? Hatta emoji ile bile arayabiliyorsunuz....
Nasıl mı?

Mesela içinde bir köpek olan fotoğrafınız var... Köpek emojisi koyuyorsunuz -yada yazabilirsiniz -ve fotoğraflar bulunuyor :)


24 Kasım 2016 Perşembe

Suriyeli Çocuklarla Arkadaşlık Onaylanmıyor

GfK Türkiye, Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu için hazırladığı “Toplum Gözüyle Mülteci Çocuk Araştırması” raporunu açıkladı. Rapora göre Türkiye'deki Suriyeli çocuklar için en büyük sorun eğitim. Eğitimi açlık, barınma ve sağlık takip ediyor. Araştırma kapsamında görüşülen kişilerin yarısından fazlası çocuklarının Suriyeli çocuklarla arkadaşlık etmesini onaylamadığını belirtirken, onaylayanların oranı ise yüzde 28.

GfK Türkiye'nin, Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu için hazırladığı Toplum Gözüyle Mülteci Çocuk Araştırması raporu kapsamında, “Türkiye'deki Suriyelilerin en önemli sorunları nedir? Türkiye'deki Suriyeli çocukların en önemli sorunları nedir? Bu sorunların çözümü için ne yapılmalı? Suriyeli çocukların uyum ve eğitim sorunları nelerdir?” sorularının cevabı arandı. Araştırma Türkiye'nin Kentsel ve kırsal bölgelerini temsilen seçilmiş, 26 ilde yaşayan,15-65 yaş, ABC1C2DE SES grubunda 1105 kişi ile telefonda görüşülerek gerçekleştirildi.

Kalacak yer en büyük sıkıntı

Araştırma raporunda Türkiye'deki Suriyelilerin sorunları ortaya kondu. Çıkan sonuçlara göre en büyük sorun yüzde 33'lük oranla barınma, kalacak yer. Onu yüzde 17'yle işsizlik ve yüzde 9 ile yurtlarından ayrı olmaları takip ediyor. Bu sorunları sırasıyla maddi sıkıntı, eğitim, açlık, sağlık ve dil bilmemeleri takip ediyor.

21 Kasım 2016 Pazartesi

Meraklısına en faydalı anne-çocuk blogları

Anneler, anne adayları... Konu çocuk olunca araştırmalarımızın içinde ürün yorumları bir anne tecrübesi görmek isteriz. Bir çok blogger da annelere referans olmak adına ciddiyetle bu işi yapıyor. Bir çok yayında listeler bulabilirsiniz. Ben güncel ve gerçekten takip edilesi olanları ( kişisel beğenidir.) sizinle paylaşmak istedim.işte sen sevilen ve güncel anne bloggerlar...


19 Kasım 2016 Cumartesi

Çocuklarınızın sağlıklı gelişimine tam destek Çocuk Devam Sütü’nde!

Neden Çocuk Devam Sütü?

Çocuklar, büyüme ve gelişimlerinin büyük bölümünü 1-4 yaşları arasında tamamlarlar. Yiyeceği yemekler konusunda çok seçici olabileceği bu yaşlarda çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel gelişimi için zengin ve doğal içerikli gıdalarla beslenmesi gerekir. Güçlü bir bağışıklık sistemi de bu fiziksel ve zihinsel gelişimi taşıyan vücudu mikroplara karşı koruyarak, büyümede çok önemli bir görev üstlenmektedir.Neden Pınar Çocuk Devam Sütü?
Çocuklar, fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin yanı sıra bağışıklık sistemlerini güçlendirecek besin ihtiyaçlarının önemli bir kısmını sütten alabilir. Çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel sağlıklı gelişiminin ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi için ona süt içirebilirsiniz.

1 yaşından büyük çocuklarınızın fiziksel ve zihinsel sağlıklı gelişimini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini desteklemek için, saf süte prebiyotik lifler, vitamin ve mineraller ilave edilerek geliştirilen Pınar Çocuk Devam Sütü’nü güvenle içirebilirsiniz. Pınar Çocuk Devam Sütleri B12, Çinko ve Kalsiyum kaynağıdır.

Altı aydan büyük bebeklerinize ise onların 6-12 aylık dönemlerinde ihtiyaçları olan vitaminlerive mineralleri karşılayacak şekilde geliştirilmiş Pınar İlk Adım Devam Sütü’nü verebilirsiniz.
Bir boomads advertorial içeriğidir.


17 Kasım 2016 Perşembe

24. Kitap çekilişi

Kitap okumayı çok seven biri olarak düzenli bir şekilde blogumu takip edenlere kitap armağan etmeye çalışıyorum. Şuana kadar 23 tanesini ulaştırdım bile.. Ancak son kitap duyurumu gerek iş yoğunluğu gerek hastalık falan derken geri planda bırakmışım. Çok da fazla bir talep görmediği için şuan yeniden buradan 24. hediye kitap duyurumu gerçekleştiriyorum.

24.Hediye Kitap Çekilişi

2011-2012-2013 yıllarının en çok satan yazarı JOHN C. PARKIN 'den S*TIR ET Sevdiğin işi Yap

Arunas yayınlarından çıkan kitap 2016 yılı basılmış. 340 sayfa olan kitap ne yaparsan yap sevdiğin işi yap temalı..okunası bir kitap..

16 Kasım 2016 Çarşamba

EN YARATICI ÇOCUK ODALARI

Henüz hamile iken ailemize yeni katılacak olan minik bireyin odasını tasarlamaya başlarız. Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi ile birlikte odasındaki duvardan mobilyalara, teksilden oyuncaklar
a kadar şekillenmeye başlar.

Bebek ve çocuk odalarının yaş dağılımına göre ihtiyaçları ve tasarımı da değişkenlik gösterir. Yeni doğmuş ve 2 yaş öncesi çocukların odaları daha pastel renk tonları ve az mobilyalar tercih edilmektedir. Yaşın büyümesi ve oyun çağında olan çocukların okul öncesine kadar geniş oyun alanlarının olması en önem verilen konudur. Bünyelerinin büyümesi ile yataklarının kapladığı alanlarda büyümeye başlar. Ardından okul dönemi gelir, oyuncakların yanına kitaplar ve eğitim materyalleri eklenir. Ardından ergenlik ile kendi kişiliklerini bulmaya çalışan yavrularımız artık tasarımaları kendi ellerine alarak bir nevi bağımsızlıklarını ilan ederler.

Kısa ve kabaca bir tasvir ile odaların gelişim süreçlerini az çok böyle yaşıyoruz. Bizde Arya'nın okula başlaması ile odamızı şekillendirdiğimiz şu dönemde not ettiğim bazı güzel paylaşımları fikir verebileceğini düşündüğümden sizinle de paylaşmak istedim.

Yorum ve eleştirilerinize de her zaman açığım..

Alt kattaki yatakta yatan çocuk için riskli olsa da yatak başı değiştirilerek kullanılabilir. Bol çekmece oldukça kurtarıcı. Özellikle bu yaş grubu çocukların oyuncak parçaları, öte berisi bitmediği için anneler için harika planlanmış.

 Pastel tonların kullanım şıklığına bakar mısınız... Ev teksili ile muhteşem uyumu büyükleri cezbettiği kesin.. 

İşte çocukların bayılacağı bir oda tasarımı. Her çocuk çadır, küçük ev içinde oynamaya bayılır. Üstelik merdiven ile motor gelişimine de destek vermiş. 

11 Kasım 2016 Cuma

Toplum Gözüyle Mülteci Çocuk Araştırması'nın sonuçları açıklanıyor

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu'nun düzenlediği “Toplum Gözüyle Mülteci Çocuk Araştırması” forumunda, GfK Türkiye tarafından gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları tartışılacak.
 

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu, “Dünya Çocuk Hakları Günü” nedeniyle 24 Kasım Perşembe günü, Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü Konferans Salonu'nda Toplum Gözüyle Mülteci Çocuk Araştırması Forumu'nu düzenleyecek.
 
Ev sahipliğini Işık Üniversitesi'nin yaptığı forumda GfK Türkiye tarafından gerçekleştirilen “Toplum Gözüyle Mülteci Çocuk Araştırması”nın bulguları açıklanacak ve değerlendirilecek. Konunun uzmanı akademisyenlerin bu önemli sorunu tartışacağı forumun moderatörlüğünü ise ünlü oyuncu ve Ziya Kürküt yapacak. Forumda açılış konuşmasını Çocuk Haklarını Koruma Platformu ve Koruncuk Vakfı Başkanı Av. Figen Özbek, araştırma raporunun aktarımını ise GfK Tüketici Deneyimleri Genel Müdürü Fulya Durmuş yapacak. Forumdaki konuşmacılar ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Çocuk/Ergen Altdal Program Direktörü Yrd. Doç. Dr. Elif Göçek, Maya Vakfı Klinik Direktörü, Uzman Sanat Psikoterapisti Leyla Akca Atik, Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği Mülteci Koruma Asistanı Lara Özügergin, Türk Kızılayı Bağcılar Toplum Merkezi Yöneticisi Esin Demircioğlu.
 

7 Kasım 2016 Pazartesi

Dijital Topuklar Kadın Zirvesi

Çok sevgili arkadaşım Gökçen'in ( adını bir zaman sonra sıkça duyacaksınız ) ön ayak olması ile blog ve sosyal medyadan ilgi ile takip ettiğim, ve takdir ettiğim hemcinslerimin işbirliği ile oluşturulan zirveye katıldım geçtiğimiz hafta.( @blogcuanne & @uykusuzanneler )


Taksimde gerçekleşen zirve beklediğimin çok çok üzerinde  bir katılım ile sona erdi. Katılım ve içerik bakımından oldukça yoğun geçen etkinlik bir sonraki yıl çok daha fazla katılım ve içerikle yer alacağından eminim. Daha büyük bir konferans merkezi hata bir kaç güne yayılarak  diye öngörüyorum.

Başarının ardındaki tüm kadın blogger,vlogger,youtuber dostlara selam olsun, vallahi tadı damağımızda kaldı :)

Peki neler vardı bu zirvede...

TEB Kadın bankacılığının sponsor olduğu zirve 5 oturum olarak düzenlendi.
İlk oturum DİJİTAL DÜNYADA KADIN!
Moderatör: Yaprak Yapsan
Konuşmacılar: Merve Özkaynak, Refika Birgül, Meriç Küçük, Melek Pulatkonak, Aslı Yaşasın

Alanlarında sosyal medya fenomenleri olan kadınların sosyal medya ile başlayan serüvernlerinin nasıl işleri haline geldiklerini dinledik. İkibinli yılların ortalarında kendilerini daha iyi ifade edebilmek için açtıkları blogların bir zaman sonra kendi işleri olmasına, sonrasında gelişen teknolojik alışkanlıklar ile birlikte diğer sosyal mecralardaki etkileri ve deneyimlerini keyifle dinledik. Özellikle evmanya'nın kurucusu Aslı beni benden aldı... Harikaydı...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...