4 Mayıs 2016 Çarşamba

Türk dizilerinin en iyi anne ve baba karakterleri belli oldu

DORinsight’ın gerçekleştirdiği “Türk Dizileri: Rol Model Anne ve Babalar” araştırmasına göre, Türk halkı dizilerde en iyi anne karakteri olarak Nurgül Yeşilçay’ın canlandırdığı Gülseren Gülpınar’ı, en iyi baba karakteri olarak da Ahmet Mümtaz Taylan’ın canlandırdığı Bayram Bey’i görüyor. Ayrıca ankete katılan her dört kişiden üçü, yerli dizilerin Türk aile yapısını doğru yansıtmadığını ve olumlu etki yaratmadığını belirtti.

Hitay Holding firmalarından Türkiye’nin ilk ve en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight, 8 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü öncesinde “Türk Dizileri: Rol Model Anne ve Babalar” isimli bir anket çalışmasıgerçekleştirildi. 28 Nisan – 2 Mayıs 2016 tarihleri arasında online olarak tamamlanan araştırmaya; Türkiye temsili 7 bin 482kişi katıldı. Araştırmada, Türkiye’de dizi sektörünün Türk aile yapısına uygunluğu, katılımcıların dizilerde anne ve babalarına benzettikleri karakterlerin olup olmadığı, dizlerdeki en iyi anne ve bana karakterlerinin kim olduğu gibi izleyicinin yerli dizilere bakış açısını ortaya koyan birçok soru soruldu.

En iyi anne karakteri: Gülseren Gülpınar
Anketteki soruları yanıtlayan katılımcıların yüzde 17’si, Paramparça dizisinde Nurgül Yeşilçay’ın canlandırdığı Gülseren Gülpınar’ı en iyi anne karakteri olarak gösterdi. İkinci sırayı yüzde 13 oy oranları ile Tatlı İntikam dizisinde Ayşenil Şamlıoğlu’nun canlandırdığı Meliha ve Karagül dizisinde Ece Uslu’nun oynadığı Ebru Sezgin Şanverdi karakterleri paylaşırken üçüncü sırada yüzde 12 oy oranı ile Hayat Şarkısı dizinde Seray Gözler’in canlandırdığı Süheyla Hanım yer aldı.


En iyi baba karakteri: Bayram Bey
Seyirciler, dizilerdeki en iyi baba karakteri olarak da yüzde 18 oy ile Hayat Şarkısı’nda Ahmet Mümtaz Taylan’ın canlandırdığı Bayram Bey’i birincilik koltuğuna oturttu. Paramparça dizisinde Erkan Petekkaya’nın oynadığı Cihan Gürpınar karakteri yüzde 14 ile ikinci, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Oktay Kaynarca’nın canlandırdığı Hızır Çakırbeyli ise yüzde 12 oy oranı ile üçüncü oldu.

Seyircilerin annelerine benzettiği karakter: Meliha
Ankette “Annenize benzettiğiniz dizi oyuncusu kim?” sorusuna verilen yanıtlara göre katılımcıların yüzde 20’si böyle bir dizi oyuncusu olmadığını düşünürken Ayşenil Şamlıoğlu’nun canlandırdığı Meliha rolü yüzde 21 oy ile ilk sırada yer aldı. Seray Gözler’in canlandırdığı Süheyla Hanım yüzde 12 oy ile ikinci, Karagül dizisinde Şerif Sezer’in oynadığı Kadriye Hanım yüzde 10 oy ile üçüncü oldu.

Seyircilerin babalarına benzettiği karakter: Bayram Bey
Katılımcıların yüzde 16’sı Ahmet Mümtaz Taylan’ın Hayat Şarkısı dizisinde canlandırdığı Bayram Bey’i babalarına en çok benzettikleri dizi oyuncusu olarak gösterirken, onu sırasıyla yüzde 10 oy ile Aşk Yeniden dizisinde Tamer Levent’in canlandırdığı Şevket Taşkın ve yüzde 9 oy oranı ile Kara Sevda dizisinde Orhan Güner’in onadığı Hüseyin rolleri takip etti.

3 Mayıs 2016 Salı

Tüm Unutkan Anneler’in Anneler Günü kutlu olsun!

Anneler Günü geldi çattı… “Hep daha iyisi” diyerek bebeklerin ve annelerin isteklerine her zaman en iyi şekilde cevap veren, Türkiye’nin yeni bebek bezi ve ıslak havlu markası Sleepy, Unutkan Anneler’e teşekkür ederek onları unutmadığını gösterdi.

Bir zamanlar uyku kelimesini en sıcak kelime olarak tanımlayan, %50 indirimleri ve yeni sezon çantaları kaçırmayan, en son çıkan filmlere en önce giden, yemek keyfinden asla ödün vermeyen, küçük bir temizlikten sonra bile en az 3 saat dinlenen ve fönsüz dışarı adımını atmayan ama bir gün, dünyalarını değiştiren o büyük mutluluk ile birlikte dünyaları unutan tüm Unutkan Anneler’in Anneler Günü’nü büyük bir coşku ile kutladı.

Kendilerini çocuklarına adaya Unutkan Anneler’i unutmayan Sleepy, Anneler Günü için özel olarak hazırladığı ajandası ile de tüm annelerin kalbini çalmayı başardı. #unutkananneler hashtag’ini kullanarak Instagram ve Twitter sayfalarında paylaşımda bulunan ve Mayıs Ayı boyunca market.sleepy.com.tr adresinden alışveriş yapan herkese dağıtılacak bu ajanda ile tüm bir yıl mutluluk ve bol bol gülümsemeyle geçecek.

http://www.unutkananneler.com/

Sleepy, en sevdikleri pastanın son dilimini her zaman çocuklarına ayıran ve gerçek sevginin ne anlama geldiğini varlıklarıyla kanıtlayan Unutkan Anneler’e “İyi ki varsınız…” diyor ve kalpten bir teşekkür gönderiyor.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...