29 Şubat 2016 Pazartesi

20.Kitap Çekilişimin sonucu ve 21. kitap hediyesi

Bugün kışın son günü... En sevdiğim ay geldi sonunda...

Mart ayı ile birlikte baharın, doğanın canlanması başlayacak :) Ne güzel değil mi...

Oldum olası kışı sevmem, üşümeyi, kat kat giyinmeyi, karanlık sisli puslu havaları.. Bol güneşli mutlu günler gelsin, huzur getirsin...

O zaman hoş gel mart...hoş gel bahar...


17 Şubat 2016 Çarşamba

Annelere kitap tavsiyesi - Bütün - Beyinli Çocuk

Ofise uzun zamandır kitapevlerinin en sevilen ve siparişle istediğimiz kitapları getiren Sinan beyin çantasında görünce hemen aldım bu eşsiz kaynağı. Uzun zamandır başucu kitabım olarak sürekli yanımda...

Newyork Times en çok satanlardan olan BÜTÜN-BEYİNLİ ÇOCUK kitabında çocuğunuzun gelişmekte olan beynini güçlendirmek için devrim niteliğinde 12 stratejiyi anlatıyor.


Normal şartlarda bu tarz Amerikan öğretilerin yönergeleri bizim davranış modellerimize ve kültürümüze uymadığından çok işe yaramıyor. Çoğununda tercümesi o kadar kötü ki okurken yoruluyorsunuz. Oysa bu kitap sizi içine alıyor ve hem çocuğunuzun davranışlarında hem de kendi düşünme modellerinizde değişikliğe götürüyor.

Koridor yayınlarından çıkan kitap çocuk hekimleri ve ergen psikolojileri üzerine oldukça iyi eğitimler alan Danile J. Sıegel ve Tina Payne Bryson tarafından hazırlanmış.

Birçoğumuzun yaşadığı ve üstesinden gelmeye çalıştığı soru ve sorunlara alternatif örneklemelerle çözümler sunuyor. Özetle; çocuk beyninin nasıl bağlantılar kurduğunu ve olgunlaştığı ile ilgili yeni bilimsel veriler ışığında çöküş ve çileden çıkma hallerinin gizemini çözüyorlar.

3 Şubat 2016 Çarşamba

19.Kitap Çekilişimin sonucu ve 20. kitap hediyesi

Bu aralar hayat hızlandı sanki bana... işlerin yoğunluğu başka bir şey yapmama engel oldu çoğunlukla... Hobi etkinliğimi bile henüz tamamlayamadım... Bitmeyi bekleyen 3 kitabım var üstelik Suç ve ceza, Düşüş ve Geminal...

Geçtiğimiz ay Yeditepe Yayınlarından çıkan Mustafa Sabri Küçükaşçı'nın kaleme aldığı Mekke Medine Tarihi adlı kitaba pek talep olmamış anlaşılan toplam 14 hak içersinden 7.talihliye gidiyor kitabım... Adresinizi obiranne@yandex.com a mail atarsanız en kısa sürede göndermek isterim..

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...