27 Ocak 2016 Çarşamba

Tüp Bebek Yönteminde Başarılı Sonuç Elde Etmeyi Etkileyen Faktörler Nelerdir?
Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen anne ve babaların sürecin başarılı sonuçlanması için dikkat etmesi gereken birçok etmen bulunuyor. Tüp bebek tedavi süreci, tüp bebek yönteminin fiyatları ve olumlu sonuç elde etmek için yapılması gerekenler gibi odaklanılması gereken birçok konu var. En önemli soruyu ise tüp bebek yönteminde başarılı sonuç elde etmeyi sağlayan bazı faktörler oluşturuyor. Dünya Tüp Bebek Merkezi’nde sunulan farklı tedavi yöntemleri ve teknolojiler ile birlikte, tüp bebek yöntemiyle ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. İşte tüp bebek yönteminde başarılı sonuç elde etmenizi sağlayacak en önemli faktörler;

Kadının Yaşı

Tüp bebek tedavisinin en önemli faktörü, bu yönteme başvuran kadınların yaşı oluyor. Eğer 30 yaşından daha genç bir kadın tedaviye başvuruyorsa, başarı oranı da %30 oranla artıyor. Yaş ilerledikçe yumurta rezervleri de azalıyor. Yumurta rezervlerinin azalması da embriyonun yerleşmesi için yer bulmakta zorlanmasına neden oluyor.

Sperm Kalitesi

Tüp bebek tedavisinde en önemli ikinci faktör spermin kalitesi olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça dikkatli ve özel teknolojilerin yardımıyla seçilmesi gereken spermlerin, doğru tercihleri tüp bebek yönteminin başarıya ulaşmasındaki oldukça önemli bir faktör olduğunu kabul edebiliriz.

26 Ocak 2016 Salı

Aşk dokulu bir hediye...ObirAnne'den


14 şubat yaklaşırken Cotton Box'ın desteği ile harika bir hediye paylaşmak istiyorum. Sevgililer günü konseptine uygun, üstelik yeni sezonun henüz ilk kez duyurusu yapılan yüzde yüz pamuk olan bu özel gün için tasarlanmış Dior nevresim takımı bir takipçimin olacak.

Daha detaylı anlatmak gerekirse;

Sevgililer Günü'ne özel tasarlanan
Dior nevresim takımı, bej ve gül kurusu renkleri, çiçek ve puantiye desenleri ile yatak odasında 
romantizm rüzgarı estiriyor. Üretiminde sadece pamuk ipliği kullanılan ve sağlığa zararlı olabilecek 
hiçbir baskı malzemesine yer verilmeyen nevresim takımı, yumuşacık tuşesiyle Sevgililer Günü'nde 
ideal bir hediye alternatifi...

Ürün hakkında daha detaylı bilgi almak için facebook fan sayfasından yararlanabilirsiniz.
Hak kazanabilmek için aşağıdaki adımları yapmanız yeterli...


13 Ocak 2016 Çarşamba

Kendi dünyasını oluşturan özgür gençlere Newjoy Smart serisi...


Geçtiğimiz hafta annelerin çok seveceği bir mobilya markası ile tanıştık. Newjoy...Küçük apartman dairelerinde şekilsiz odalara çok şey sığdırmak zorunda kalan, ancak bir türlü istediği forma sokulamayan odalara çözüm yaratmışlar..

Hem bebek, hem genç odalarında fonksiyonel ve pratik önerilerle ulaşılabilir lüksü evimize getiriyor.

5.Hobi Etkinliği El emekleri


El emeğine değer veren her arkadaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir şeyler üretebilmek ve onları paylaşmak kadar güzeli yoktur herhalde... Bu etkinlik sayesinde birbirinden güzel bloglar tanıdım, arkadaşlıklar kurdum... Birlikte 5.sini düzenlediğimiz bu etkinliğe destek olan hobisever blog arkadaşlarımı kısaca tanıtmak istiyorum...

Esen Can / Hobicigeldihanım 
Keçelerden harikalar yaratan sevgili Esen neredeyse tüm etkinliklerde bizimle birlikteydi. Desteğin ve emeğin için teşekkür ederim arkadaşım.
Mavi Dükkan ile eşleşen Esen Hn aşağıdaki hediyeleri ile etkinliğini tamamlamıştır.


Mavi Dükkan / 
Neredeyse ilk etkinlikten beri desteğini esirgemeyen Taze annemize teşekkür ediyorum :)
Esen Hanıma gönderdiği el iş i ürünleri ile etkinliği tamamlamıştır.Örgü ile harikalar yaratan Örgü Çantam bu güzel hediyeleri göndermiş sevgili Emine Öztürk'e :)Başka bir etkinlik vasıtası ile tanıdığım hem kitap hem hobi sever HEYBEMDEKİ HUZUR ile eşleşmiştim. Bende hediyelerimi dün aldım.. Hem kızım hem ben bayıldık. Ellerine sağlık ;)Şebuş yine harikalar yaratmış.. Nisamla blogu sahibesine gönderdiği hediyeler işte burada :) emeğine sağlık...Nisamla'nın Sebahat Hanıma gönderdiği el örgüsü bebekler.


Diğer katılımcı arkadaşlarda mail yada blog paylaşımlarını iletebilise bu sayfada yayınlamak isterim.

sevgiler...

8 Ocak 2016 Cuma

Bir Psikoloğa İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren 5 Kanıt

Herkesin stresli, yoğun, sıkıntılı geçirdiği günler vardır. Bazen işimizden istifa etmek isteriz, bazen alıp başımızı gitmek. Ama her gün aynı sıkıntıyı yaşıyorsak, zihinsel ve fiziksel bir tahribata uğradığımızı da fark eder ve bununla baş etmek için kendimizce yollar ararız. Tüm bu hayat koşuşturması içinde bazı işaretler bir psikolog ile görüşmemiz gerektiğine kanıttır.

  1. Her Şeyi Çok Yoğun Hissediyorsanız…
Bir uzman “Hepimiz sinirleniriz, üzülürüz ama ne sıklıkta ve ne şiddette?” diye soruyor. Tam olarak bir psikoloğa gitme zamanınızı belirleyen şeylerin başında da zaten hissettiklerinizin şiddeti ve de yaşadığınız sıklık geliyor. Düzenli olarak öfke ve üzüntü hissediliyorsa, bunun altta yatan bir soruna işaret ettiğini bilmeniz gerekiyor.
  1. Travma Sonrası
Eğer başınıza kötü bir olay geldiyse ve onu düşünmeyi bırakamıyorsanız yardım almanız gerekiyor demektir. Genel olarak insanlar zamanla geçeceğine, zamanın tüm yaraları saracağına inanır ve bu gibi durumlarda herhangi bir önlem almazlar fakat bazen yaşanan acılar ve travmalar kendi kendilerine unutulacak boyutta olmayabilir veya gündelik hayatın yoğunluğu yüzünden bunu atlatacak gücü bulamıyor olabilirsiniz. Sizi daha fazla etkilemeden bir uzmanla görüşmenizde fayda var.
  1. İş Yerinde Olumsuz Yorumlar
Eğer yaptığınız iş üzerinden olumsuz yorumlar almaya başlıyorsanız, mücadele ettiğiniz duygusal durum artık gündelik hayatınızı, hatta işinizi de etkiliyor demektir. Ayrıca alacağınız olumsuz yorumlar, ruh halinizi daha da kötüye sürükleyecek, daha çok ruhsal problemlerle uğraşmanızı gerektirecektir. Kendinize olan güveninizi de azaltacak bu durumla başa çıkmak için bunu telafi etmenin yollarını bulmaya çalışmadan önce kendinize bir terapist bulmanız gerekiyor demektir.
  1. Sevdiğiniz Aktivitelerden Kopmak
Arkadaşlarınızla sosyalleşmek, aile toplantıları, oyunlar, sinema, tiyatro ve müzik gibi zevklerinizden gittikçe uzaklaşmaya ve aynı keyfi alamamaya başladıysanız, kendinizi sürekli yalnızlığın ve boşluğun içine sürüklüyorsanız onarılması gereken bazı hasarlar var demektir. Yeni bir şeye yönelmek, radikal kararlar almak gibi hayati adımlar atmadan önce bir psikologla görüşüp, yardım almak, çok daha doğru ve yerinde kararlar almanızı sağlayacaktır.
  1. Neyin var?”
Eğer akrabalarınız veya arkadaşlarınız sık sık size “Neyin var?” sorusunu yöneltiyorsa, mutsuzluğunuz, memnuniyetsizliğiniz, beklentisizliğiniz ilişkilerinizi etkilemeye başladıysa yolunda gitmeyen şeyler var demektir. Bu ruh halinin tam olarak adını koyamıyor, bir sebebe bağlayamıyorsanız bir uzman psikologdan destek alabilirsiniz.

Bir psikolog ararken yalnızca tek bir kişinin referansı yerine birden fazla kişinin ortak fikrini duyarak karar vermek önemlidir. Bunu yapabileceğiniz en ideal yer ise Armut.comdur. Psikoloğunuzu seçerken daha önce destek almış danışanların yorumları size doğru yolu gösterecektir.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...