20 Şubat 2015 Cuma

VKV Amerikan Hastanesi’nin Ücretsiz Düzenlediği “Doğum Öncesi Eğitim Programları” devam ediyorVKV Amerikan Hastanesi’nin anne-baba adaylarına “ücretsiz”  olarak düzenlediği Doğum Öncesi Eğitim Programları,  yıl boyunca devam ediyor.VKV Amerikan Hastanesi Doğum Öncesi Eğitim Programları, anne ve baba adaylarını gebelik ve doğum sürecine ve sonrasına en iyi şekilde hazırlamayı ve bilgilendirmeyi hedefliyor. Amerikan Hastanesi tarafından “ücretsiz” düzenlenen Doğum Öncesi Eğitim Programları, dünya çapında deneyime sahip uzmanlar tarafından veriliyor.

VKV Amerikan Hastanesi, 1998 yılından bu yana  Bebek Dostu Hastane” statüsünde hizmet vermeye devam ediyor. Anne sütünün teşviki programı çerçevesinde düzenlediği Doğum Öncesi Eğitim Programları, 2002 yılından itibaren, Amerikan Hastanesi doktorları, hemşireleri, psikiyatrist ve pedagogları, diyetisyenleri ile fizyoterapistleri tarafından yürütülüyor.
Eğitimler, anne adaylarının yaşayabileceği genel sorunlardan, doğum yapılacak hastanenin seçimine, bebekle anne-baba arasında sözsüz iletişimin kurulmasından, doğuma hazırlık, doğum, doğum sonrası kadın sağlığı, cinsellik, bebek bakımı, bebek, anne adayı ve anne beslenmesi, bebek masajına kadar, bir çok alanda anne ve babaları bilgilendirmeyi hedefliyor.
Doğum öncesi eğitime eşleriyle birlikte katılan babalar da anneler kadar bebek bakımında yetkinleşip, bu program sayesinde gerekli tüm becerileri kazanabiliyorlar. “Bebek Bakımı ve Sağlığı” başlığı altında, babaların da bebek bakım becerileri geliştirilerek, bebeğin altının bağlanması, yatış şekilleri, bebek banyosu ve göbek bakımı, bebeklerin giyimi gibi konularında bilgi edinmeleri sağlanıyor.

Amerikan Hastanesi Doğum Öncesi Eğitim Programları, anne adaylarının gebelik haftalarına göre ve tekil-çoğul gebelik olmasına göre üç programdan oluşuyor.

·         Doğum Öncesi Eğitim Programı 1
16-24 haftalık gebe anne adayları / Perşembe günleri  17:30-19:30 /  6 hafta

·         Doğum Öncesi Eğitim Programı 2
24-34 haftalık gebe anne adayları / Çarşamba günleri  17:30-19:30 / 6 hafta

§  Çoğul Gebelikler İçin Doğum Öncesi Eğitim Programı
Cumartesi günleri  09:30-12:30 /  3 ayda bir 2 haftaÇoğul Gebelikler İçin Doğum Öncesi Eğitim Programı
İkiz- üçüz bebek bekleyen aileleri, hamilelik sürelerince desteklemek ve onları doğum sonrası bebeklerinin bakımlarına hazırlamak amacıyla, ücretsiz sunulan “Çoğul Gebelikler İçin  Doğum Öncesi Eğitim Programında, VKV Amerikan Hastanesi'nin dünya çapında deneyime sahip anestezistleri, pediyatri uzmanları, psikiyatrist ve pedagogları, diyetisyenleri ve uzman hemşireleri eğitmen olarak görev alıyorlar.

Pegasus'tan Müthiş Doğum Günü Sürprizi

Düşününce biz annelerin hayatta en çok heyecanlandığı ve hiçbir zaman da unutmayacağı (unutmak da istemeyeceği) an, bebeklerimizin doğum anıdır! Doğumda bebeğimin ilk defa ağlarken çıkardığı ses hâlâ kulaklarımda. :)


Doğumdan sonra yüzlerine her baktığımızda bu heyecanın onlarla birlikte hızla büyüdüğünü de hissederiz. Bu yüzdendir ki bebeklerimizin doğum günleri hem onlar hem de bizim için çok önemli! :)


Pegasus bu heyecanımızı görüp yaşadığımız bu mutluluğu daha da artırarak çocuklarımızın doğum günlerini uçaklarında kutlamaya başladı! Hem çocukları hem de bizi çok mutlu ediyor!


Tüm anne babalar bu videoyu izlemeli. :) http://youtu.be/hKi6S_iZxLM
Bir boomads advertorial içeriğidir.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...