17 Kasım 2014 Pazartesi

KUZZUM çocuk takip sistemi
Türkiye’nin ilk ‘’Çocuk Takip Sistemi’’ Kuzzum, yanınızda olmadıkları zamanlarda bile çocuklarınızı yanınızda hissetmenizi sağlıyor…

Çocuk takibine odaklı olarak çıkarılan ve Türkiye’de bu konuda çözümler sunan ilk ve tek firma olan Kuzzum Takip Sistemleri A.Ş, çocuğunuzla konuşmanızı ve onun nerede olduğunu görmenizi sağlayan bir takip sistemidir. 

Kuzzum Çocuk Takip Sistemi, GPS uyduları yardımıyla çocuğunuzun nerede olduğunu sürekli olarak size bildiriyor. Çocuğunuzu bilgisayarınız, Iphone'unuz veya Android telefonunuz yardımıyla Kuzzum uygulamaları üzerinden izleyebiliyorsunuz. Çocukların kullanabileceği basitlikte olan Kuzzum takip  cihazı, üzerindeki iki düğmeye iki GSM numarası ayarlayıp onlarla tek tuşla iletişime geçebiliyorsunuz. Kuzzum çocuk takip cihazı pratik olduğu kadar hafifliğiyle de kullanılabilirliğini daha da kolay hale getiriyor. Ayrıca ürünün çocuk sağlığı açısından hiçbir yan etkisinin olmadığı tespit edilmiştir.

Kuzzum Çocuk Takip Sistemi A.Ş kurucu ortaklarından Haluk Gökçe hedeflerini anlatırken: ‘’Kuzzum bir takip şirketidir. Odaklandığı alan budur. Teknolojiyi yakından takip ederek ve dikey çözümler sunarak takip konusuyla ilgili ihtiyaçların karşılanması şeklinde bir misyon üstlendik. Her türlü GSM/GPS takibi konusunda dünyanın bir numaralı şirketi olmak ve alışkın olduğumuz, daha önce çok kez yaptığımız teknoloji ihracatını bu alana taşımak hedefindeyiz.’’ Dedi.

Diğer kurucu ortak Barış Dur, kendilerini bu projeyi gerçekleştirmeye iten faktörleri şöyle sıralıyor: ’’Teknolojinin artık hazır olması ve gündelik hayatta ihtiyaç haline gelmesi, Türkiye’de son dönemlerdeki kaybolan çocuk sayısındaki artış, ebeveynlerin böyle bir ihtiyacı şiddetli hissetme olasılıkları, sektördeki tecrübemiz ve konuya olan hakimiyetimiz.’’

Türkiye’de son dönemin en büyük sorunlarından birisi olan çocuk kayıplarına karşı Kuzzum Takip Sistemi ile aklınız rahat, içiniz huzurlu olacak.   

Ayrıntılı bilgi için: www.kuzzum.com -  0 (216) 418 2445


Mail kutuma düşen bu basın bülteni dikkatimi çekti, araştırınca aslında oldukça faydalı olduğunu düşündüğümden paylaşmak istedim. Kimbilir belki 1 kayıbın bile önüne geçilir...
 Firmaya not: Fiyatların daha da ekonomik olmasını ve tüm Anadoluda yaygınlaşmasınını diliyorum...
16 Kasım 2014 Pazar

Bebeğinizi Müzikle büyütün...

Kızımızı beklediğimizi anladığımız andan itibaren aldığımız ilk eşyası bir  hoparlör olmuştu. Müzisyen bir baba olunca 9 ay boyunca uyku müzik arşivleriaraştırmıştı. Karnımda dinlediği klasik müziklerden geleneksel ninnilerimize kadar keyifli ve rahat bir hamilelik geçirmiştim.

Doğumun ardından odasına koyduğumuz küçük hoparlöründeki jazz, klasik müzik ve ninnilerimizle büyümeye başladı. Hatta arşivlerimizi düzenlerken bulduğum bu video yu da sizlerle paylaşmak isterim. Babası kızımıza söylediği şarkıda ara ara ses tonları ile eşlik ettiğini hatırlamak çok keyifli oldu.


Müziğin Çocuğa ne faydası oldu?

Erken yaşta dil gelişimi en belirgin özelliği. Kelimeleri ve vurgulamaları yaşıtlarına göre çok erken oldu. Müzik kulağının ve ritim duyusunun gelişmesine çok katkısı oldu. Bebekleik döneminde huzurlu ve kesintisiz uzun uykuları oldu. Her türlü şart ve gürültülü ortamlarda bile kazanmış olduğu uyku rutinini  bozmadı.

Araştırmalara göre müziğin bebeklerde beyin ve ruhsal gelişimlerinde pozitif etki sağlamaktadır.


Müzikle ilgili diğer yazılarıma baka bilirsiniz.

BEBEĞİM VE MÜZİK

MÜZİK ALETLERİ İLE TANIŞAN ARYAKIZ11 Kasım 2014 Salı

ACEV 'in #İlk6Yıl uygulaması


ÇOCUKLARIN İLK6YIL’I 
ANNE VE BABALARIN CEBİNDE

-

AÇEV ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğiyle geliştirilen “İlk6Yıl” uygulaması, çocukların yaşamındaki en önemli dönem olan ilk 6 yıla ilişkin güncel bilgiler sunarak, anne ve babaların hayatını kolaylaştırıyor. Ücretsiz sunulan “İlk6Yıl” uygulaması, 1.200 maddelik bilgi hazinesiyle anne ve babalara rehberlik ediyor. Kullanıcının telefonuna gelen bilgiler; fotoğraflar, eğitici videolar ve animasyon filmlerle destekleniyor. Uygulama, Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.

Çocukların gelişiminin büyük bölümü erken çocukluk döneminde tamamlanır. Bu sürecin her aşamasında, anne ve babaların çocuklarını desteklemek için yapabileceği birçok şey vardır. Bu konularda ailelere verilecek bilgi desteği önemlidir. Bu doğrultuda AÇEV ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğiyle anne ve babalara destek olmak amacıyla geliştirilen “İlk6Yıl” mobil uygulaması kullanıma sunuldu.  Uygulama, çocukların yaşamındaki en önemli dönem olan ilk 6 yıldaki gelişimin, anne ve babalar tarafından mobil teknoloji aracılığıyla takip edilmesini sağlıyor.


Yaşa göre güncel bilgiler

5 Kasım 2014 Çarşamba

Dikkat...Bit dönemi açıldı...

Öğretmen kuzenimin uyarısı ile araştırmaya başladığım biraz da korktuğum şey sanırım yakınımıza geldi..Okula başlayan Arya Kız hergün bir notla okula dönüyor. Gezi, doğum günü, faaliyet vs notlarının içinden bu sefer BİT UYARISI yazısını görünce birden korkumla yüzleştim..

Okul yıllarımdan edindiğim korkunç tecrübeler yüzünden hemen panikleyen bir anne olarak değerli eczacımızın beni olumlu yönlendirmesi ise kazasız bertaraf ettik şimdilik...

Ekim-kasım ayında çok fazlaca okullarda görülen bit salgını, daha çok temiz saçı sevdiğinden daha hızlı yayılıyormuş. Başa zıplayan böcek kısa surede yumurtlayarak ( sirke) önlem alınmaz ise hızlıca üreyip çoğalıyormuş. Yaklaşık susam büyüklüğündeki bitler en çok kulak arkası, ense ve saç diplerine yumurtalarını bırakırmış. Saç teması ile hemen ve hızlıca yayılabildiğinden dikkatli ve sürekli gözlemci olmalısınız.
Bitlerden Nasıl korunuruz.
Çocuğunuzun saçlarını dikkatli ve detaylı olarak sürekli gözlemleyin. Başka birinin havlu ve tarağını kullanmamasına dikkat edin. Okul üniformasını sıklıkla dezenfekte edin.
Ezcanelerde satılan bit şampuanları, bit rozetleri hatta bit tokaları ile çocuğunuzu bu salgından koruyabilirsiniz. 

Hayırlısı ile bu dönemi de atlatabilmek dileği ile..

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...