30 Haziran 2014 Pazartesi

Pegasus, çocukların hayallerindeki tatili Dünyanın En Güzel Hediyesi’ne dönüştürüyor.Pegasus’un yeni uçaklarına kız çocuklarının isimlerini verdiğini biliyor muydun?


İlk duyduğumda beni çok şaşırtan çok da mutlu eden bu bilgiyi sizinle paylaşmamın çok güzel bir sebebi var!


Pegasus Aile Bireyleri arasındaki geleneği 2011 yılından bugüne misafirleri ile paylaşan ve yeni uçaklarına kız çocuklarının ismini veren Pegasus, kampanyaya bu sene harika bir sürpriz daha eklemiş ve Dünyanın En Güzel Hediyesi’ni kız çocuklarına vermek için tatlı mı tatlı bir yarışma başlatmış!


Düzenlenen resim yarışması ile kız çocukları “hayallerindeki tatilin” resmini çizecek, Pegasus'un yepyeni uçağı seçilen resimle boyanacakmış. Üstelik o uçağın ismi de yine o minik kızın ismi olacakmış.


Kızının hayalindeki tatili gökyüzüne taşımak senin elinde! Dünyanın En Güzel Hediyesi’ni kızına vermek için dunyaninenguzelhediyesi.com’a tıkla, yarışmaya katıl.


Benim minik kızım resim yapamayacak kadar küçük ama ona da Dünyanın En Güzel Hediyesi’ni vermek istiyorum dersen de ucagaisimver.com adresinden çekilişe katıl, kızının ismi yepyeni başka bir uçağa verilsin. Düşünsene kızının adı göklerde gezecek! Gerçekten de ona verebileceğin #engüzelhediye.


Dünyanın En Güzel Hediyesini kızına vermeye hazırsan, istikamet www.dunyaninenguzelhediyesi.com :)

Bir boomads advertorial içeriğidir.

23 Haziran 2014 Pazartesi

Çocuklu tatile çıkarken valizde neler olmalı...

1 haftalığına çıkacağımız tatil görüntüsü genelde Almanyadan gelen grubetçi valizlerini aratmaz...Onca valizin sadece 1 küçüğü ebeveylere ait olduğunu düşünürsek ihtiyaç listemiz oldukça kabarık olacak ne yazık ki...

Vasıta ile çıkılan kısa süreli tatil ihtiyaçları

Kendi aracınızla değide bir ir ulaştırma aracı ile tatile çıkıyorsanız herşeyi minimalize etmelisiniz. Zira hem valiz hem çocuğa hakim olmak oldukça güç..Üstelik artık bebek arabasında değilse..

Geçen seneye kadar sorunsuz ve ultra keyifli geçen seyehatlerimiz 1 yılda cok seyı değiştirmiş. Bebek arabasını bırakan Arya kız, artık normal koltuklarda seyahat ediyor. Bu ön-arka yolcular için bazen sıkıntı olsa da keyif verici anılarla doldu bizim için..

Kısa süreli deniz seyahatimizde valizimizin olmazsa olmaz parçalarını bir liste şeklinde yazmak isterim. Hem annelere hem kendime bir sonraki seyahatler için not olsun istedim..
 • Araçta oyalayıcı bir kaç oyuncak
 • Mevsimlerin sağı solu belli olmadığından mutlaka kapisonlu bir yağmurluk
 • Çoraplar
 • Olur olmaz yerlerde uyuma ihtimaline karşılık ince bir battaniye
 •  Güneş kremi - Sinek kovucu sprey ( dalin vb. bitkisel olanları kullanıyorum)
 •  En az 2 bikini ( mayo karın bolgesi ıslak kalsın istemediğimden tercih ediyorum. Biri ıslakken diğerini giydiği için en az 2 kullanıyoruz.)
 • Ense ve alnını koruyan terekli keten şapka
 • Pamuklu ve hatta mümkünse şapkalı havlu
 • Kum ve kaygan havuz zeminlerinden koruyan deniz ayakkabıları
 • Matara
 • Herzaman kullandığınız ağrı kesici /ateş düşürücü ilaç
 • Yanık ve bocek sokmalarına karsı krem

17 Haziran 2014 Salı

Dalin bebe losyonu ve sinek kovucu losyon tam da bu bu zamanlar için...

Geçtiğimiz ay Dalin'in düzenlediği bir organizasyona katıldık blogger anneler olarak...Gelen onca davet içersinden özellikle katılmak istediğim bir etkinlikti açıkçası.. Deli yağmurların olduğu fırtınalı bir İstanbul sabahında Bebekte bir teknede ağırladı bizi Dalin ekibi...


Markaların annelerin görüşlerine önem vermesi, taleplerini dinlemesi çok önemli. Özellikle Dalin gibi bir Lovemark olan bir firma için..

Şuan Van a gidin en ücra kasabasında hiçbirşey bulamasanız bile bir Dalin şampuanı bulabilirsiniz...Anneler o derece güvenir çünkü...

Kimya sektorunden gelen Dalin; bebek cildi için oldukça hassas..Sürekli araştırma ve testlerini yenilediklerini belirten Tr Pazarlama Direktörü, asla Paraben gibi zararlı maddelerin yer almadığını özellikle belirtti.

Deneyimleyip severek ve güvenle kullandığım başlıca dalin ürünleri; Dalin bebe şampuan...eminim bir çok anne kullanıyordur o sebeple diğer 2 ürünü hakkındaki tespitlerimi belirtmek isterim.

15 Haziran 2014 Pazar

Babama...

Fedakar ve güzel yürekli babama...


Bazı insanlar vardır...Sevdiklerini hiç belli edemez ama çok severler...Benim babamda işte onlardan...Evlatları için ömrünü feda etmiş, yememiş yedirmiş, giymemiş giydirmiş babalardan...

Fabrika köşelerinde sabahlayan, yemekte verdikleri 2 mandalinadan birini kızlarım sever diye cebinde getiren, cep telefonu çıkmış benim kızım eksik kalmasın diye mesailerden mesailere koşan babalardan...

Evlatları huzur ve yeşillikler içinde yaşasın, torunları koştursun diye evin her yerine ağaçlar diken, Uzakta olan kızlarını sever gibi ağaçlarına bakan, verdiği meyveyi kızım gelince o koparsın diye bekleyen babalardan....

Böyle bir babaya sahip olduğumuz için şanslı olanlardanız çok şükür...Allah sana uzun ve mutlu ömürler versin babacım...

....

Babası hayatta olmayan tüm babaların da bu vesile ile ruhları şad, mekanları cennet olsun...Allah hiçbir yavruyu anasız babasız, anne babaları da evlatsız bırakmasın.

#babalargünükutluolsun

8 Haziran 2014 Pazar

Çocuğunuzu Anlamak..Geçen yıl bu zamanlar Unnado'yu tanıma toplantısında tanıştığım Şeker anne 1 yıl sonra mesleki birikimleriyle anneliğin verdiği tecrübeyi birleştirip kitap haline getirmiş. Tuğçe Acaröz Oğuz'dan bahsediyorum. Çocuk gelişimi öçğretmeni olan okuyan, araştıran pozitif bir anne kendisi...
Birikimlrini diğer annelerle paylaşmış ve bir başucu kitabı yazmış bizler için..


Kitapda bulabileceğiniz en sık sorulan sorular, sorunlar ve kendi deneyimlerini paylaşan ebeveynler.. Özellike 2-6 yaş arası çocuğunuza dair tüm soruların cevabını bulabilirsiniz..


Çocuğum çok inatçı, nasıl önleyebilirim? İki yaş kriziyle nasıl baş edebilirim? Paylaşmayı ne zaman öğrenecek? Konuşma dilini nasıl geliştirebilirim? Anaokuluna başlamaya hazır mı? Ceza vermeli miyim? Çocuğun yaşı ve cinsiyeti boşanmadan etkilenmesini değiştirir mi? Bilgisayar ve oyun konsollarıyla çocuğun ilişkisi nasıl olmalıdır? Tüm bu sorular ve çok daha fazlası, Tuğçe Acaröz Oğuz’un “Çocuğunuzu Anlamak” kitabında yanıt buluyor.

“Bu kitapta sihirli annelik formülleri yok! Muhteşem baba olma kuralları yok! Bu kitapta ailelerin çocuklarını büyütürken sıklıkla yaşadıkları sorunlara ve merak ettikleri sorulara en gerçekçi ve samimi cevaplar var” diyor, çocuğu 2-6 yaş arasında olan anne babalar için gerçekçi bir yol haritası oluşturmak adına kaleme aldığı “Çocuğunuzu Anlamak” kitabının yazarı ve eğitmen Tuğçe Acaröz Oğuz.

Oğuz akademik bilgilerini, okul öncesi eğitimdeki deneyimlerini ve araştırmalarını paylaştığı kitabı “Çocuğunuzu Anlamak”la ailelere, akıllarına takılan pek çok sorunun cevabını verirken, ebeveynlerin yaşadıkları sorunlarda, hiç de düşündükleri gibi yalnız olmadıklarını gösteriyor. Özlem Yıldız, Yavuz Seçkin, Murat Evgin, Gül Gölge Saygı, Jess Molho, Canan Hoşgör, Burcu Tatlıses gibi toplumun farklı kesimlerinden kişilerin kendi ebeveynlik deneyimleri de bu kitapta yer alıyor.

3 Haziran 2014 Salı

Gebelik Şekeri Nedir? Şeker yüklemesi Nasıl Yapılır?

Uzun bir süre önce geride bırakmış olsamda bu deneyimi geçen hafta itibari ile hayatımıza giren bu şeker mevzusunu yeniden bloglamaya karar verdim.


Gebelik Şekeri Hadisesi..
Hamilelikten önce var olmayan şeker hastalığı gebeliğinizin 6.ayı ndan itibaren hayatınıza girebilir.
6.aydan itibaren glikoz yüklemesi ile şekerinizin durumuna bakılır.

Gebelik şekerinin anne ve bebek açısından riskleri nedir? - ALINTI -
Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi ayrı bir yazıda mevcutur, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


GEBELİK ŞEKERİ bende de mi var korkusu...
Eğer hamileliğinizde susuzluk hissi çok ça yaşıyorsanız, kilo alışınızda artış yoksa veya azalıyorsa, mevcut durumdan daha fazla kilo alıp yemel yiyorsanız, yorgunluğunuz hiç geçmiyorsa yüksek ihtimal bu gruba dahil olabilirsiniz. Ancak rutin doktor kontrollerinize devam ediyorsanız zaten doktorunuz sizden bir kan testi isteyecek ve öğrenecektir.

Aç karnına içeceğiniz 1 bardak şekerli ve limonlu suyun ardından vereceğiniz kan örneği ile 1 ssat içinde öğrenebilirsiniz.( Bu süre kliniğe göre değişebilir.)


Hamileliğimde ucuz atlattığım unuttuğumuzu sandığımız şeker cuma itibari ile yeniden girdi... Şimdi hayatımıza yeniden diyet zamanı ...


LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...