27 Mayıs 2014 Salı

Hem mayo alayım, hemde Avrupaya bedavaya uçayım' ister misiniz?

BONESTA MAYO AVRUPA'YA UÇURUYOR!


Eğer yaz alışverişine başlamak üzereyseniz size harika bir fırsatı haber vereyim dedim :) Bonesta mayo yada bikini alan herkese çekilişsiz kurasız evet doğru yazdım, çekilişsiz kurasız herkese bir avrupa bileti hediye ediyorlar. Hemde gidiş -dönüş...


Boyle buyuk ve etkili bir kampanyayı duyunca sizlerle paylaşmadan edemedim. Bir taşla iki kuş vurmak diye buna derim..
Üstelik şu modellere bakar mısınız?3 bikini alan herkesin gidebileceği şehirlerden tercihim Paris, Berlin, Köln, Hamburg, Frankfurt, Münih, Budapeşte, Dublin, Milano, Roma, Venedik, Amsterdam,Oslo,Lizbon, Barcelona, Zurich, Stockholm; ay yok seçemedim...
Ama yine de sanırım Berlini seçeceğim :))

* Kampanyayla ilgili detaylı bilgili www.flybonesta.com adresinden edinebilirsiniz.
 

26 Mayıs 2014 Pazartesi

LINE ile sevdiklerinize ücretsiz internet hediye edin!

Dünyanın önde gelen mobil platformu LINE, 50MB ücretsiz internet olanağı sağlayarak kullanıcılarının iletişim olanaklarını artırmalarına ve birbirleriyle dayanışmalarına katkıda bulunuyor.  Mesajlaşma, yüksek kalitede sesli ve görüntülü arama, sesli mesaj, fotoğraf ve lokasyon göndermeyi bir arada ve ücretsiz sunan LINE, kullanıcılarına 50 MB’lık interneti ücretsiz sunmakla kalmıyor, aynı zamanda  internet paketi kazananlara isterlerse bunu başkalarına hediye etme olanağı da yaratıyor.


Yalnızca LINE kullanıcılarına sunulan kampanyaya katılmak için çok basit ve eğlenceli bir yol bulunmuş:


Öncelikle telefonunuza LINE’ı indirmeniz gerekiyor: http://line.me/tr/download


1) Etkinlik haftası olan 26 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında LINE arkadaşlarınıza en az 3 farklı günde mesaj, sticker ya da fotoğraf gönderin.


2) Mesaj gönderdiğiniz her gün için 1 puan kazanacaksınız.


3) 3 puanı topladığınızda, ücretsiz 50 MB internet sizin olacak!


Gerekli puana ulaştıktan sonra LINE Türkiye resmi hesabı tarafından iki hafta içerisinde bilgi mesajı alacaksınız. Mesajda belirtilen alana internet paketinin yüklenmesini istediğiniz telefon numarasını girmeniz yeterli. İnternet paketi giriş yaptığınız anda geçerli olacak ve 24 saat boyunca kullanılabilecek. Bilgi mesajının size ulaşabilmesi için LINE Türkiye resmi hesabını arkadaşınız olarak eklediğinize emin olun. Bunun için; LINE’ın ana menüsünde yer alan Diğer/Daha Fazlası > Resmi Hesaplar bölümünü kullanabilirsiniz.


50 MB’lık internet paketi, Turkcell abonesi numaralar tarafından kullanılabiliyor.  “Ama benim hattım Turkcell değil” diyorsanız üzülmeyin, bilgi mesajıyla birlikte gelen formu doldururken arkadaşlarınız ya da sevdiklerinizin numarasını girerek kazandığınız internet paketini onlara hediye edebilirsiniz.


Ücretsiz internet paketinize hemen sahip olmak için LINE yükleyin! http://line.me/tr/download

Bir boomads advertorial içeriğidir.

23 Mayıs 2014 Cuma

Çocuklarınızda yapabileceğiniz keyifli etkinlikler... (İstanbul)

Kızımla her fırsatta birlikte paylaşımlar yapmayı çok seviyoruz. Onun kişisel ve duygusal becerilerinin geliştirilmesi için her fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz.


Hafta içi iş yoğunluğundan birbirimize hasret kaldığımızdan her anı ona güzel anı kalacak şeylerle doldurmaya çalışıyorum.İstanbul'da yaşayan ve benim gibi düşünen annelerle önümüzdeki dönem etkinliklerimi paylaşmak üzere..Kim bilir belki karşılaşırız bile ;)

21 Mayıs 2014 Çarşamba

ANNELER GÜNÜ HEDİYELEŞME ETKİNLİĞİ

El emeği her zaman gözümün nurudur derim bilirsiniz..Bu sebeple bir kaç etkinlik bile düzenlemiştik hatta sizlerle.. Öznur'da aynı niyetlerle anneler günü vesilesi ile böyle bir etkinlik düzenlemişti..
Yoğunluğuma rağmen katılmasam asla olmazdı...

Sayesinde yine bir sürü hamarat hobi blogu ile tanıştım...Onlardan biri de Betül Hanımdı..

Kendisinin geçmiş anneler gününü kutlar, yaptğım nacizane el ürünlerini keyifli günlerde kullanmasını dilerim.

Hediyelerimi keçelerden seçmek istedim. Keçe dışında bir el becerimi geliştiremedim henüz.
Betül Hanıma, keçe yaka, keçe telefon kılıfı ve bir kenarları dantel ile işlenmiş bir havlu hediye ettim. Birde kendisi örgüyü sevdiği için temaya uygun olsun diye yün tercih ettim. Umarım severek kullanır..Ayrıca kendisinin de ördüğü yeleği severek kullanmaya başladım bile..Teşekür ederim yeniden...
14 Mayıs 2014 Çarşamba

Soma'da yandık...Kahrolduk...13 mayıs...Soma kömür ocaklarında ekmek parası uğruna hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine sabır diliyorum...Dün akşamdan beri ne yediğimiz yemek, ne uyuduğumuz uyku...Aklımız, yüreğimiz, dualarımız Soma'da..


12 Mayıs 2014 Pazartesi

HİSART CANLI TARİH VE DİORAMA MÜZESİ KAPILARI AÇTI...


HİSART CANLI TARİH VE DİORAMA* MÜZESİ YAZ SEZONU İLE BİRLİKTE KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇMAYA HAZIRLANIYOR
Dünyanın ilk ve tek canlı tarih ve diorama müzesi Hisart, yepyeni bir müzecilik anlayışıyla kapılarını açmaya hazırlanıyor. Türkiye ve dünya tarihini şekillendiren olaylar ve savaşlar Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’nde hayat bulacak. Kendi elleriyle yaptığı diorama ve tasarımlarla Hisart’ı kuran, Çuhadaroğlu Holding’in CEO’su Nejat Çuhadaroğlu’nun hobi olarak başlayıp etkileyici bir müzeye dönüşen tarih ve sanat tutkusu sizleri de büyüleyecek.


Türkiye’deki alüminyum sektörünün öncü kuruluşlarından Çuhadaroğlu Holding’in CEO’su Nejat Çuhadaroğlu, iş dünyasında gösterdiği başarıyı şimdi de kültür ve sanat alanında göstermeye hazırlanıyor. Dünyanın ilk ve tek canlı tarih ve diorama müzesi Hisart, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan aldığı onay ve izinle İstanbul’da açılmak için gün sayıyor.
Çuhadaroğlu Holding’in İstanbul Çağlayan’daki Hürriyet Mahallesi’nde bulunan binasının restore edilmesiyle kurulan Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’nde; askeri materyaller ya da kıyafetler gibi orijinal binlerce objenin yanı sıra Nejat Çuhadaroğlu’nun kendisinin yaptığı yüzlerce diorama (üç boyutlu maket) ile tarih canlandırılıyor.
Hisart, müzecilik anlayışına farklı bir boyut kazandıracak
Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, tarihi “sıkıcı” kılıfından sıyırarak, sıra dışı anlatımıyla merak ve keyif uyandırmayı, tarihe olan ilgiyi artırmayı amaçlıyor. Kendi tarzında “ilk” ve “tek” olma özelliği ile dikkat çeken Hisart, konusunda dünyanın en iyisi olarak, kültür mirasına katkı sağlayan bir müze haline gelmeyi hedefliyor.
Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi 1.500 metrekarelik, 6 kata yayılan bir sergi alanından oluşuyor. Müzede, Roma İmparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu, Kurtuluş Savaşı, I. ve II. Dünya Savaşları, Körfez Savaşı gibi dünya tarihinin oluşumuna etki eden pek çok medeniyet ve olaya ait askeri ve etnografik eserler yer alıyor.
Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’nde sergilenen eserler, savaşlarda kullanılan askeri malzemelerin teknolojik gelişimlerini gösterdiği gibi, savaşlarla birlikte yaşanan sosyolojik, ekonomik ve kültürel etkileşimler ile savaşın görmek istemeyeceğimiz acı yüzüne de ışık tutuyor.
Tarihi içinden görün! 
 
Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, Roma İmparatorluğu döneminden 1990-1991 Körfez Savaşı’na kadar olan geniş kapsamlı bir süreci destansı bir anlatımla sergiliyor. 25 milyon dolar gibi ciddi bir bütçe ile kurulan müzede sergilenen askeri materyallerin hepsi orijinal eserlerden oluşuyor. Müzede yüzlerce diorama ve giydirilmiş manken bulunuyor. “Dünyanın en kapsamlı diorama koleksiyonuna sahip müzesi” özelliğini taşıyan Hisart’ta yer alan dioramalar ve mankenlerin yüzlerindeki ifade detayları Nejat Çuhadaroğlu tarafından yapıldı.
Müzede yer alan dioramaların konuları, tarihi kişi ya da olaylarla da sınırlı değil. Fantastik dünyanın en sevilen kahramanlarının yanı sıra Vikingler, Kızılderililer, Indiana Jones ve korsanlar gibi pek çok ilgi çekecek diorama da müzede sergileniyor.
Sınır tanımayan Hisart koleksiyonu
Birçok özel aksesuar ve silahın yanı sıra örneğine az rastlanır eserler de müzede yer alıyor. Bunlar arasında; özellikle 18’inci yüzyıl başına ait tek örnek olan Zülfikâr ağızlı Türk palası, üzerinde Anadolu Selçuklu Devleti damgası bulunan kılıç, Yıldırım Bayezid tuğralı kılıç, çelik üzerine altın sıvama yapılmış miğferler, cellat palası ve Osmanlı ordusunun çeşitli dönemlerine ait askeri materyaller ön plana çıkıyor.
Mustafa Kemal Atatürk’ün üç ayrı savaşta giydiği kıyafetler, gerçeğine sadık kalınarak birebir yapılmış ve Atatürk modelleri üzerinde sergileniyor. Ayrıca İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin lider isimlerinden Enver Paşa’ya ait, kendisinin torunlarından temin edilmiş gerçek üniformalar da müzede bulunuyor.
Osmanlı sultanlarının ayet, hadis ve sembollere süslü her biri üç-dört yılda dokunan “Tılsım Gömleği” örneği, Osmanlı ordusunun “Deli Akıncılar”ı, Hanedan-ı Ali Osman Nişanı, çeşitli dönemlere ait Osmanlı sancakları, sarı lacivert renklerin yer aldığı en eski “Fenerbahçe Bayrağı” da yine müzede yer alan eserler arasında... Daha fazlası ise Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’nde…


*Diorama Nedir?
Diorama, gerçek veya kurgu bir olayın, anın veya hikâyenin üç boyutlu olarak modellenmesidir. Sergi amacıyla yapılmış üç boyutlu büyük tablo olarak da tanımlanabilir. Diorama sözcüğünün kökeni Fransızcadır ve 1823 yılında bu dilde kullanılmaya başlamıştır. Fransızcaya Yunanca’dan girmiş olan ve "içinden" anlamına gelen dia sözcüğü ile "görünen" anlamına gelen orama (panoramadaki gibi) sözcüğünün birleşmesiyle oluşmuş dioramanın eş anlamlı sözcükleri “cyclorama” ve “panorama”dır.

Genellikle müzeler veya sergiler için yapılan dioramalar gerçek boyutlarında olabileceği gibi belli ölçeklerde küçültülerek de yapılabilirler. Bir olayın veya anın canlandırılması söz konusu olduğu için dioramalarda birden fazla obje belli bir kompozisyon oluşturacak şekilde yer alır. 

 

11 Mayıs 2014 Pazar

Anne kız pasta süslemek için Silverline mutfağındaydık...

Anne-kız pasta süslemek için cuma günü Nautius AVM deki Silverline Ankastrenin anneler günü için yapmış olduğu etkinlikteydik.

Pırpırılella Cookies in sahibesi Sevgili Pınar'ın eşsiz yardımları ile benim gibi mutfakta beceriksiz biri bile harikalar yarattı. Aslında o harikalar yaratılmış pastada kızımın emeği oldukça fazlaydı :)Mümkün olduğunca kızımla birlikte mutfağa girmeye çalışıyorum. Eğer yemeği hazırlıyorsam onun taşıyabileceği şeyleri verip yardım edebileceğini söylüyorum, kek yapıyorsam karıştırmasına, malzemeleri hazırlamamıza yardım etmesine izin veriyorum.Hem birlikte vakit geçirmekten büyük keyif alıyoruz hemde el becerilerini gelişmesine katkı sağlıyoruz.

Bu güzel etkinlikte hem kızım hem ben çok keyifli anlar yaşadık, çocukları da unutmayan Silverline ekibine teşekkür ederiz..

Bir çok etkinliği oluyormuş  hem İstanbul'da hem Anadoluda..takip etmek isterseniz facebook fan dan ulaşabilirsiniz.

İşte bu güzel günden kalan sevimli kareler..

Artık doğum günü pastamızı birlikte yaparız kuzumla :)

9 Mayıs 2014 Cuma

Ülker Çocuk Sinema Şenliği

Bu perşembe Elif'le Ülker'in bu yıl 7.sini düzenlediği muhteşem bir sosyal sorumluluk projesi olan "Ülker Çocuk Sinema Şenliği"nin davetlisi olarak "Karlar Ülkesi"ni izledik.

Kuzum elinde mısırı filmin başlamasını bekliyor. (Salonda hiç yer yoktu. Komşumuz da mısır almaya gitti)


Filmi beklerken Sabri Ülker Gıda Araştırma Enstitüsü Vakfı'nın çocuklar için "beslenme" temalı şarkısını izledik-dinledik.


Çok beğendik.


Filmin çıkışında bizi bu abla ve abi uğurladı.

Filmden çıkan her kuzuya bu paketlerden hediye ettiler.

Peki bu proje benim için ne ifade etti: 


Belki 7 yıldır pek çok kez reklamlarını duyduk.


Ücretsiz sinema etkinliği olarak düşündük.


Evet ücretsiz sinema etkinliği.


Ama aslında daha da fazlası.


O uzun kuyrukta sadece çocuklar yoktu.


Pek çok anne de vardı.


Bazısı ilk defa sinemaya gelmişti.


Belki maddi imkanlar, belki yaşam şartları nedeniyle.


Bu annelerin ve çocukların yüzünde o heyecanı gördüm.


Bu nedenle bu projeyi tebrik etmek istiyorum.


Bazen insanları mutlu etmek için çözüm o kadar kolay ki.


Ülker sadece onların sinemaya gitmesini sağladı.


Ama ben inanıyorum ki o anne-çocukların hayatında - hayallerinde farklı pencerelerde açıldı.


Çıkışta verilen o mini paketler çocukların neşesine neşe kattı.


(İçinde süt, kek, çikolata, sakız, bisküvi vardı)


Herkesin sanata ve hayallere daha kolay ulaşması dileğiyle
Sevgiler,


Çiğdem


İçerik: http://www.sorananne.com/

Bir boomads advertorial içeriğidir.

5 Mayıs 2014 Pazartesi

Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu Kuruldu...

Son zamanlarda aldığımız kötü haberler hepimizin yüreğini yakıyor..Üstelik bu haberler azalacağı yerde daha da artıyor sanki..

14 derneğin birleşmesi ile Çocuk ve Haklarını koruma platformu ile bu çocuk ölümlerini, çocuk tacizlerini ve çocuk evliliklerini önleme; ayrıca çocuk işçilerin çalışma alanlarını, çalışmaya iten sebepleri iyileştirme gibi projeler adına birleşmiş bir platform kuruldu.


Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu Başkanı Figen Özbek, tanıtım toplantısında, platformun Türkiye'deki en önemli konunun çocuk olduğunu düşünerek kurulduğunu ve üye kuruluşların çocuğun yüksek yararını korumayı amaçladığını söyledi.Bu amaçla asıl hedeflerinin Çocuk bakanlığının kurulması olduğunu da belirtti.

Platformun Hukuk Komitesi Başkanı Prof. Dr. Bahadır Erdem, korunması gereken hakların en başında çocuk haklarının geldiğini, çocuklarını koruyamayan, mutlu edemeyen bir toplumun ve devletin geleceği olamayacağını söyledi. Ekonomik şartların azaldığı tüm bölgelerde eğitimde doğru orantılı olarak azalmakta. Bununla beraber çocukların okuyamadığı bölgelerde kız çocukların evlendirilmesi, erkek cocukların kötü şartlarda çalışma hayatına yönlendirilmesi en vahim tablo. Bu alanların iyileştirilmesi adına yapacakları çalışmalara gönülden destek veriyorum bir anne olarak.

Ayrıca çocuk taciz ve tecavuzleri ile yavrularımıza uzanan o hain ellerin ceza ları kanunda ne kadar ağır var olmasına karşılık uygulama aşamasında ne yazık ki yetersizleşiyor. Çocuk bedenlerine yapılan tacizlerin hafif cinsel taciz sucundan çıkartılması her tur taciz ve tecavuzun ciddi cezaları olması gerektiğine inanıyorum.

Bir anne olarak içimdeki acı tarifsiz...Umarım başka Gizemleri kaybetmeyeceğiz...
Ailesine tekrar başsağlığı ve sonsuz sabır diliyorum...LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...