26 Mart 2014 Çarşamba

Arya Kızın Gözünden resim çalışmaları

Arya Kız ayağa kalktığı andan itibaren kalemleri çok sevdi... İlk çizimleri evin duvarları, kapı pervazları, sandalyelerimiz olsa da hiç engellemedim. O çizdi, ben sildim...Sonra zaten duvar sevdası yerini boya kitapları ve her türlü kağıt aldı...


2 yaş itibari ile çizittirdiği yer kağıdı saklamaya çalışıyorum ancak yetersiz kalacağımdan bu post anı kalsın istiyorum.
İşte Arya Kızımın gözünden resim çalışmaları

KUŞLAR filminden etkilendiği dev kertenkele... Ofisime gelen kuzumun bana armağanı...KEDİ& Yumurtaları :D


Arya kızın gözünden Annesi :D

20 Mart 2014 Perşembe

“SU İÇİN YÜRÜYORUZ”

 “SU İÇİN YÜRÜYORUZ”
21 MART 2014, 11.00-12.30
ŞAŞKINBAKKAL-CADDEBOSTAN
Pompa sistemleri sektörünün lider kuruluşu WILO ve Kozyatağı Rotary Kulübü’nün işbirliği ile Dünya Su Günü kapsamında su yürüyüşü düzenleniyor. İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen “Su İçin Yürüyoruz” etkinliği, 21 Mart tarihinde Bağdat Caddesi’nde gerçekleştirilecek. Afrika’da su kaynaklarına ulaşmak için, ellerinde kovalarla kilometrelerce yürümek zorunda kalan çocukların yaşam koşullarına vurgu yapmak için Türkiye’deki çocuklar da bu yürüyüşe katılıyor. Çocuklar, azalan su kaynakları hakkında büyükleri duyarlı olmaya çağırıyor. WILO’nun su kaynakları ile ilgili farkındalık yaratama misyonu ile düzenlediği yürüyüş aynı zamanda UNICEF’in de önemli programlarından biri.  


Hayatın kaynağı olan suya yön veren WILO Pompa Sistemleri, suyun izinden giderek farkındalık yaratmayı amaçlayan projelerine devam ediyor. WILO tarafından geçtiğimiz yıl ilki yapılan “Su İçin Yürüyoruz” etkinliği, azalan su kaynaklarını gündeme getirmek için bu yıl da düzenleniyor.
WILO Türkiye’nin organize ettiği yürüyüş, UNICEF’in de desteği ve Kozyatağı Rotary Kulübü’nün işbirliği ile 21 Mart Cuma günü gerçekleştirilecek. “Su İçin Yürüyoruz” etkinliği, “Su için bir adım da siz atın” mesajıyla öğrencilerin ve onları yalnız bırakmayacak yetişkinlerin yürüyüşü ile yapılacak.
Suyun önemi konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan yürüyüş, 11.00’de İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki Şaşkınbakkal’dan başlayacak. Başlangıç noktasında kurulacak performans alanında bir araya gelecek öğrenciler, onlara destek olan vatandaşlar eşliğinde yürüyecek. Bu yürüyüşe WILO’nun birbirinden sevimli su damlası, kova ve dünya maskotları ile WILO bandosu da renk katacak. Caddebostan’a kadar devam edecek yürüyüş, saat 12.30’da son bulacak. Yürüyüş sonunda “Su için yürüyen” öğrenciler, düzenlenecek gösterilerle keyifli anlar yaşayacak.

“Su İçin Yürüyoruz” etkinliği, dünyada ve özellikle Afrika’da yaşanan büyük su sorununa dair bilinç oluşturmak için dünyanın çeşitli bölgelerinde her yıl yapılan “Walk for Water” etkinliğinden ilham alınarak Türkiye’de de düzenleniyor. Afrika’da su kaynaklarına ulaşmak için, ellerinde kovalarla kilometrelerce yürümek zorunda kalan çocuklara vurgu yapmak için Türkiye’deki çocuklar da bu yürüyüşü gerçekleştiriyor. UNICEF’in küresel programlarında önemli yeri olan ‘’temiz su’’ kampanyalarının altını çizmek için çocuklar UNICEF yağmurluklarıyla yürüyecek.
 
Yüksek oranda enerji verimliliği sağlayan ürünleriyle pompa sektöründe farklı bir yerde bulunan WILO, su sıkıntısı yaşayan insanlara yardım etmek için sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor. WILO Türkiye, duyarlı olan herkesi Dünya Su Günü’nden bir gün önce gerçekleşecek bu etkinliğe katılarak, “Su için bir adım” atmaya davet ediyor.


---
Çocuklarımıza su ve su kaynaklarının korunması ile ilgili böyle bir etkinliğe destek olan Wilo firmasına bir anne olarak teşekkürü borç bilirim..


 

7 Mart 2014 Cuma

11.Kitap Çekilişim Başlasın...

En güzel hediyenin kitap olduğunu düşündüğüm için sık sık bu etkinliği yapıyorum. 11.sini göndermek istediğim kitabım
David Vann - Caribou Adası


Kitaba sabhip olmak isteyenlerin beni takip etmesi ve yorum bırakması yeterli. Herhangi bir paylaşım sitesinde ( linki belirttiği sürece) paylaşırsa +1 hak daha yazacağım.

Not: Sadece çekiliş paylaşan ve sahte hesap olduğunu anladığım katılımcıları dahil edemeyeceğim şimdiden duyurmak isterim.

Sevgiyle,,

Son katılım tarihi 07.04.2014
Kargo ücreti tarafıma aittir.


6 Mart 2014 Perşembe

Kışın çocukla dışarı çıkılır mı?

Büyüklerimizin en sık kullandığı cümledir heralde... 'aman bu soğukta çocuk dışarı mı çıkarmış?' 'kış günü güneşe aldanıp sakın çocuğu dışarı çıkarma!' benzeri cümleleri sürekli kuran çevrem var benimde..
Oysa ki  kasımda doğan ve 20 günlük olan kızımla parka çıkmıştık.Kanguruma koyduğum yavrumu her bulduğum fırsatta, her güzel havada dışarı çıkarırdım. Bir kere bile üşütmedik çocuğu.. Sarıp sarmalayıp soba/kalorifer yanında büyüyüen çocukların daha sık hastalandığını düşünüyorum.
Ev ortamında (özellikle havalandırılmayan)çoğalan bakterilere karşı çocuğunuzu her fırsatta temiz havaya çıkarın. Başını soğuktan korumak için ( kulaklıklı bereleri tercih ederim) mutlaka başlık takın. Soğuk rüzgar yoksa ve hava temizse az da olsa mutlaka çıkarın..

Ben kızımı çok şükür hep sokakta parklarda büyüttüm..Hala da büyütmeye devam ediyorum...

O bir anne olarak tavsiyemdir...;)

İşte bu da doğayla büyüyen çocuğun mutluluğu...2 Mart 2014 Pazar

Okudum Yorumladım-Beyoğlu'nun en güzel abisi

 Beyoğlu'nun en güzel abisi...
Everest Yayınları- Ahmet Ümit 2013

Ahmet Ümit romanları bu dönem favorilerim arasında..Geçenlerde Bumerang etkinliği sebebiyle kendisi ile muhteşem 2 saat sohbet etme imkanı yakalamıştım. O vesile ile aldığım BEYOĞLU'NUN EN GUZEL ABISI romanını imzalatma şansına erişmiştim. İlgili yazımı buradan okuyabilirsiniz.


Etrafına, yaşadığı dünyaya tepkisiz kalmayandır yazar değil mi...İşte Ahmet Ümit de işinin hakkını veren yazarlardan.Yakın tarihe ışık tutan, kentsel dönüşüm adıyla rantsal dönüşüme dönüştürülen  bir  Beyoğlıu semtinde işlenen cinayetle 6-7 eylül dönemi olaylarından, haziran 2013 Gezi olaylarına kadar yakın dönem tarihi hatırlatan bir polisiye roman özetle...

Başkomser Nevzat ve ekibini okudukça nedense hep gözümde Behzat Ç karakteri canlanıyor gerçi Başkomser Nevzat daha yaşlı ama bu duygudan kendimi alamıyorum. Her ikisi de ailesini kaybetmiş, ölen kızının hayalini yaşayan, ekip arkadaşlarının aşkları, semti tarafından çok sevilen...

Yazarın ağzından bizzat duyduğum beyazperdeye aktarıldığında daha çok oturacak belki de o betimleme...

Özetle seveceğiniz güncel bir polisiye...Yanlız bu sefer katili sonundan önce buldum :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...