31 Ekim 2013 Perşembe

Hobi Zamanı : Keçe Tokalar

Bu aralar işsiz güçsüz kalmışken yine keçelere sardık...İşte şuan yapmayı sevdiğim artık keçelerden değerlendirdiğim tokalar...
Artan keçeleri yaprak yaprak kesip boş vakitlerde çiçek haline getirmiştim.
Kimilerini yukarıdaki gibi toka halini aldı...

Kimileri de havlu, çanta vs de yerini alacak..Onları da yaptıkça paylaşırım..

Sevgiler...

30 Ekim 2013 Çarşamba

Müzik Aletleri ile tanışan Arya Kız...

Kızımı dünyaya getirmeye hazırlanırken ona aldığımız ilk hediye klasik müzik arşiviydi... Ve odasına aldığımız ilk parça ses sistemiydi..Doğduğu andan itibaren müzikle uyudu..Müziği seven bir aile olarak kızımızı da müzikle dolu bir evde büyümesini istedik..Babası gibi bir müzisyen olsun isterim hatta :)


Bebek ve müzikle ilgili daha önce yazdığım yayını buradan okuyabilirsiniz...

Bugun harika bir etkinlikte buluştuk. @playdateturkiye yi biliyorsunuzdur. ( FaceFan Sayfasından aktarayım bilmeyenler için.. Yurtdışında çoğunlukla annelerin çocuklarını bir araya getirmek için kullandıkları bir terim olan Playdate konsepti artık Kokosh Anne – Meltem Bicioğlu’nun yeni girişimiyle Türkiye’de!

Playdate; çocukların beslenmesi, uyku düzeni, temizliği gibi temel ihtiyaçları özenle karşılarken, yoğun tempolu bir hayatta onları sosyalleştirecek ortamlar yaratmakta zorluk çeken anneleri buluşturuyor. Blogger anne buluşmalarının yanısıra her annenin katılabileceği etkinliklerin düzenleneceği Playdate günlerinde pedagogla söyleşi, kitap okuma etkinlikleri, oyun aktiviteleri gibi farklı temalı etkinlikler de yer alacak. Aynı yaş grubundaki çocukların oynayabileceği bu etkinliklerde annelere ise iş yoğunluğu, ev sorumluluğu, şehir karmaşasından uzaklaştırarak bakım hizmetleri sunuluyor. )

Ben de daha öncekilerine katılamamış ama bunu kaçırmamak için adeta dua etmiştim..Çok keyifli geçen detaylara geçelim artık değil mi :)

25 Ekim 2013 Cuma

3.Hobi Etkinliği Katılımcıları

3. hobi etkinliğimize gösterdiğiniz ilgi için yeniden teşekkür ederim..
İşte  HOBİ SEVER BLOGGERLARIMIZ...


1-HAYAL ADASI2- FMK3-GULAY CANSEVER


**Gondereceği ürün yukarıdaki çalışmadır.**


4-ALI KEMAL ALP SEVIM


5- FUL ATOLYE


6- BIR DILIM LIMON
7- AYCAN ULUS


8- PEMBE MASALLAR


10- GOOOGOOOK**Gondereceği ürün yukarıdaki çalışmadır.**


11- ESEN CAN12- HOBIM EFSANE


13- WILD POPY FIELDS


14-KEYIF OLSUN 15- GISI TASARIM


16- ÖZNUR'UN DUNYASI 


17- TUGBA'NIN TASARIM ATOLYESI  -  VAKIT AYIRAMAYACAGI ICIN CEKILMEK DURUMUNUNDA KALDI. KENDISINE YENI IS HAYATINDA BASARILAR DILERIM


18- KEÇECE TASARIM19 - KOCAM BANA TOPAC DER


20 - MAVI DUKKAN


**Gondereceği ürün yukarıdaki çalışmadır.**

24 Ekim 2013 Perşembe

3.hobi etkinliğini başlatıyorum...Kimler bizimle?İlk iki hobi etkinliği oldukça keyifli geçmişti, güzel bloglar tanıyıp değişik el sanatlarını görmüştük..Gelen yorumlardan 3.hobi etkinliğine katılmak isteyenler olunca kış ayına da yavaş yavaş merhaba demeye hazırlanırken bizim için yeniden keyifli anılarla dolacak bir çalışma olur diye düşündüm...


Kimimiz amatör, kimimiz profesyoneldik ama ortak hedef üretmek olunca hem katılımı bol oldu hem üretilenler yıllarca kalacak anılara dönüştü.


Çoklu zeka teorisine dayanan oyuncaklar...Howard Gardner’ın Çoklu Zeka Teorisine dayanan oyuncaklar İmaginarium'da...


Dünyanın bir numaralı oyun uzmanı markası Imaginarium, Harvardlı psikolog Howard Gardner'ın geliştirdiği Çoklu Zeka Teorisine dayanan yeni 2013-2014 Sonbahar-Kış koleksiyonun piyasaya sürüyor. Oyunun çocukluk döneminde bir öğrenme yöntemi olduğunun ve her çocuğun dengeli bir şekilde gelişimini tamamlaması için farklı zeka ve yetenekleri geliştirmenin öneminin farkında olan Imaginarium, sekiz zeka türünün her birini geliştiren oyunlar sunuyor.

Zeka, günlük hayatımızda çözmek zorunda olduğumuz problemleri çözme becerisidir. Howard Gardner'ın "oyun zekanızı geliştirir" sloganıyla hareket eden Çoklu Zeka Teorisi'ne göre herkes sekiz zeka türüne az ya da çok gelişmiş düzeyde sahiptir. Beynimiz ne kadar çok gelişirse, hayatımız boyunca karşılaştığımız zorlukları o kadar kolay aşar, o kadar yaratıcı ve başarılı olur; böylelikle daima mutlu kalırız.


Her bir zeka türünü uygun uyarıcı ile geliştirmenin mümkün olması bu teorinin oldukça önemli bir parçasıdır. Çocuklar için zeka geliştirmenin tek yolu çocukluk döneminde oyun oynamaktır.

Bu nedenle Imaginarium sahip olduğumuz sekiz zeka türünün her birini teşvik eden bir koleksiyon geliştirdi. Dilsel, Mantıksal-Matematiksel, Bedensel-Kinestetik, Sosyal, İçsel, Uzamsal ve Doğacı Zeka ve Müzik Zekası.


Çocukların gökyüzünü yakından gözlemleyerek, uzaydaki yıldızları ve gezegenleri keşfedebileceği ESA TELESCOPE 225X,  tabureli ve LCD ekranlı renk yöntemi ile piyano çalmayı öğreten dijital piyano CONSERVATORY GRAND PIANO veya içerdiği fener sayesinde sadece sahibinin okuyabileceği, görünmez mürekkepli 2 keçeli kalemiyle Nicoleta''nın sihirli günlüğü NICOLETA SECRET DIARY Imaginarium’un yeni koleksiyonundan sadece birkaç örnek. advertorial ilan

22 Ekim 2013 Salı

Soran Anne'nin Bepanthol Pişik Merhemi Deneyimleri


Anne olmanın en zor kısmı "herşeyi düşünmek, düşünmek, düşünmektir."
Ne zararlı ne yararlı bilmek, bilmeye çalışmak, araştırmaktır.

Belki de bunlardan ötürü "Sormak, bilmemekten iyidir" dedim, Soran Anne olmayı seçtim.
Kendim için de ailem için de aşırı şekilde kozmetik ve benzeri ürünler kullanmamaya çalışıyorum.

Ama bu faydalı, sağlıklı ve yaşam kalitemizi yükseltecek ürünleri bulduğumda almama engel değil tabii ki. Pişik, iki kuzulu bir anne olarak evimizin önemli konularından biri.

Elif 3 aylıkken ağır bir ishal geçirdi. O zamanki aşırı faaliyet döneminde ne yazık ki pişik oldu. (günde 8-10 kere kaka yapıyordu.) O zamandan beri iyi bir ürün hep araştırma listemdeydi.

Ama Kerem’de bunu yaşamadık. Çünkü bu konuda artık bir desteğimiz var.
Benim “az ve öz” listemde olan, evimizin her daim bulunanlarından “Bepanthol Pişik Merhemi”nden söz etmek istiyorum.

Tanışmayan kaldı mı bilmiyorum ama evde/çantada mutlaka bulunması gerekenlerden biri bu merhem.
Bu araştırmalarımdan öğrendiğim bazı detayları sizlerle paylaşmak isterim:

• Bepanthol Pişik Merhemi eczanelerde satılıyor. Bu beni etkileyen bir konu. İlaç ve özel bebek ürünlerinin eczane dışındaki yerlerde satılmıyor olması önemli bir detay.

• Yazın sıcak havalar ve kışın kat kat giyinmek bebekleri zorlayan bir konu. Pişik hem oluşmadan hem de oluştuktan sonra bu merhemin bebeğime faydası büyük.

• Bu konuda 7 İDEAL ÖZELLİK tanımlanmış: Koruyucu madde içermemesi, parfüm içermemesi, antiseptik içermemesi, nem kapasitesinin iyi durumda tutulması, etkililiğinin ve güvenilirliğinin bebekler üzerinde yapılan çalışmalar ile kanıtlanmış olması, potansiyel zehirli maddeler içermemesi, katkı maddesi içermemesi. Hepsi Bepanthol Pişik Merhemi’nde var.

• Sade ve kullanımı kolay www.bepanthol.com.tr de anne - bebek bakımı hakkında pek çok bilgi var.

• Bir pişik ürünü kullanırken kullanım kolaylığı da önemli. Bepanthol Pişik Merhemi yapışkan olmayan yapısıyla bebeklere ekstra rahatlık sağlarken biz annelere de kolay temizleme imkanı sağlıyor.

• Bepanthol Pişik Merhemi’nin içeriği, bebeğinizin pişiğinin bakımı ve önlenmesi için özel olarak oluşturulmuş. Bepanthol Pişik Merhemi, Provitamin B5 ve Lanolin içeriyormuş. Şeffaf yapısı sayesinde, bebeğinizin cildinin nefes almasını sağlıyormuş. Bu özellikler de en hassas cildini bile çiş ve kakanın tahriş etmesinden koruyormuş.


Bebeğinizin bol kahkahaları ile dolu, pişiksiz günler dilerim.

İçerik: http://www.sorananne.com

Bir bumads advertorial içeriğidir.

21 Ekim 2013 Pazartesi

BAYRAM COCUKLARA GUZEL..

Bu bayram benim için öyle zor, öyle yorucuydu ki...Bitsin diye gün saydım...

Kız kardeşimin 'abla 9'unda doğuruyorum acil gel' demesiyle apar topar Akçakoca'ya gittik. Allah'ım ne soğuk, ne yağmur...Neyse heyecan içerisinde kardeşimi doğumhaneye yolladık aynı heyecanla bana teyzelik duygusunu yaşatacak yeğenimi bekliyorduk.. Çok şükür ikisi de sağlıkla çıktılar derken bebeğimiz anne karnında bir mikrop kapması sebebiyle tüm bayramı hastanede yoğun bakımda geçirdi. Kardeşimde ona sürekli süt gönderebilmek için pansiyonda.. Günler geçtikçe solunumu düzeldi, ciğerleri rahatladı, ilk 2 gün sadece serumla beslenen Emir Bebek 3. gün annesinin sütüyle tanıştı. Aldığı sütle daha da çabuk toparlandı çok şükür..Şuan hala hastanede ama daha iyi çok şükür...

Yani arkadaşlar doğumdu, hastaneydi, kurbandı, misafirdi falan derken en zor ve en yorucu tatildi benim için...

Ama güzel hava, köy, kuzenler ile bayram Arya kıza güzeldi...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...