30 Eylül 2013 Pazartesi

Blog tanıtımı #1 AYYUCE

Çok severek takip ettiğim, bilgi edindiğim, gelişmelerini an be an izlediğim; sizlerinde tanımanız gerektiğini düşündüğüm blogları ara ara sizinle paylaşacağım...


Bunlardan ilki AYYÜCE ... O bir sanatçı.. İlk olarak onu düzenlediğimiz hobi etkinliğinde tanımıştım.. Harika yağlıboya resimlerinin ardından


 yaptığı nikah şekerleri, keçe çalışmalarının ardından birde sepet örme işini gördüm bugun... Ben onun çalışmalarnı gördükçe mutlu oluyorum..

Böyle yaratıcı blogdaşlarımı çok seviyorum... Sizde takip etmek isterseniz buyrun..

Ayrıca birde blogunda çekiliş var..;)


26 Eylül 2013 Perşembe

#ebebekAnnesütününöneminianlatıyor

Anne sütünün ne kadar önemli olduğunu her fırsatta ( ilgili yazım ) ve her yerde belirten bir anne olarak eğer imkanınız varsa ve eğer İstanbul da iseniz eğer mutlaka gidin derim..Çok faydalı bilgiler alacağınızdan eminim..

5 Ekim cumartesi günü Trump AVM 'de saat !3:30- 15:00 de E-bebek'in düzenlediği Emzirme toplantısına anneleri ve hamileleri bekliyoruz!!
Bebeimgeliyor.blogspot.com


25 Eylül 2013 Çarşamba

Blogunuzun trafiğini nasıl artırırsınız...

Blog yazmaya başlayalı tam 5 yılı geride bırakmısım..Tabi hamilelik ve ilk bir yaş tamda en verimli dönemde yazmayı bırakmışım oysa:(( Aslında uzun zamandır beklediğimiz kızımıza kavuşunca onu hayatımın merkezine alıp herşeyden soyutlamıştım kendimi o araya denk geldi bu boşluk da sanırım...

Son zamanlarda yeni başlayan arkadaşlardan çokça mail almaya başladım. Her ne kadar bu konuda uzmanlasmıs bloggerlar olsa da bende nacizane tecrübelerimi paylaşmak istedim...

BLOGUNUZU NASIL POPULER HALE GETIRISINIZ...


 • ÖZGÜN OLUN = Öncelikle yazmak istediğiniz konuları belirleyin..İnsanlarla neleri paylaşmak istediğinizi iyi belirleyin ve o alandaki blogları takip edin. Kimsenin kopyası olmayın..Kendi cümlelerinizle içten yazılarınızı her zaman ilgi çekecektir.
 • BLOG TASARIMINIZ SADE OLSUN = Takipçilerinizin blogunuza ilk tıklamasından sonraki ilk 10 saniye sizin için çok önemli.. O an sizi takip edip etmeyeceğine karar verecektir çünkü.. Mümkünse çok fazla koyu renk zemin, büyük resimler, sağdan soldan patlangaçlı bannerlar vs negatif etkileyecektir. Ne kadar sade olursa odak noktası yazınız olur.
 • KİMSİN = Takipçileriniz yazılarınızı okudukça sizin kim olduğunuzu merak edecektir. Blogunuzu neden yazdığınızı ve özetle nasıl biri olduğunuzu anlatan küçük bir gadget eklemenizde fayda var.
 • İLETİŞİM= Sizinle iletişime geçmek isteyenler için mutlaka bir e-posta adresiniz olmalı ve yayınlamalısınız.

 • NELER YAZDINIZ: Daha önce yazdığınız konuları bir arşiv şeklinde okuyucularınıza sunarsanız okunurluğunuzu ve sayfalarınızın trafiğini arttırmış olursunuz.

22 Eylül 2013 Pazar

Okuma Şenliğinde son durumum

Hatırlarsınız Pinuccia bir kitap okuma etkinliği yapmıştı yaz boyunca.. Sayesinde güzel bir etkinlik oldu..Yeni kitap bloggerları ile de tanışmış oldum, okuma listelerime yeni kitaplar ekledim..Verimli geçti sonuc olarak..

Rapor vermekte geciktim asında ama şöyle bir toparlamak gerekirse,

Bunlar Okuduğum ve şurada belirttiğim gibi yazdığım raporumdu.

-BAB-I ESRAR - 396 sayfa Ahmet Ümit Türü : Yerli Roman
*Sanırım bu kategoriye giriyor. 20 puan: Türü kurgu olmayan bir kitap okuyanlara
-İKİ CAMİ ARASINDA AŞK - MIHRIMAH&SINAN - 255 Sayfa Mürüvet Sarıyıldız Türü : Yerli Roman
*Sanırım bu kategoriye giriyor.  20 puan: Esas mesleği yazarlık olmayan bir kişinin yazdığı bir kitabı okuyanlara.
-ÜRPERTİ - 408 sayfa Jennifer Hillier Türü : Polisiye
hangi puanlamaya giriyor bilemedim... 25 puan

Sonrasında ise;

Erdal Öz unutulmaz bir atlı - Ayşe Sarısayın - 400 sayfa - Tür:Yaşam - Biyorgrafi
25 puan 400 sayfa ama o kadar büyük sayfa yapısı ve ince yazı karakterleri vardı ki 800 olmalıymış.

İşte bu kadar :( çok gerilerde kaldımm çook


D&R da 350 TL lik indirim şansı...

İndirim kuponları sitesini duymussunuzdur.. İnternetten alışveriş yapanlar için gerçekten bulunmaz nimet derler yaa öyle birşey. Üstelik şimdi D&R dan 350 Tl lik bir indirim kuponu da veriyor..Tabi o kadar şanslı iseniz...

Duyun istedim :) Bol şans


İndirim Kodlarım takipçilerine özel, ücretsiz indirim çekleri, kupon kodları ve hediye çekleri dağıtmaya devam ediyor! İsteyen her blogerin katılabileceği bu çekilişin sonunda 1.ye 200 TL, 2.ye 100 TL, 3.ye ise 50 TL D&R Hediye Çeki verilecektir. Çekiliş sayfasına girmek için TIKLAYIN 21 Eylül 2013 Cumartesi

Şanslı günümdeydim :)

Çok severek ve isteyerek katıldığım marifetli bir blogger olan ESEN HN'ın blogundaki çekilişi ben kazanmışım hemde 13 numara ile.( en sevdiğim sayı)

Esen hn zaten keçelerin üstadı.. nasıl güzel şeyler yaptığını buyrun siz kendiniz görün...

ESEN'CE 

Kendisi ile hobi blogları aktivitesinde tanışmıştık hatta hemşehri bile çıkmıştık:) Tekrar teşekkür ederim. Muhteşem armağanların evimin en güzel köşesinde yerini alacak..

Çok ama çok sevgiler...

Keçeden karanfil yapımı

Uzun zamandır keçelerimi elime almamıştım. Marifetli blogları takip ederken nasıl özlediğimi hatırladım ve hemen iş çantama attım elimi... Geçen kıştan kesip sakladığım karanfil kalıplarım vardı... Bende onları yaparken fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak istedim... Ben yaptıktan sonra siz hayli hayli yaparsınız:)

Keçeden Karanfil YapımıÖnce  çiçek şeklinde kesiyoruz. ( 4 adet )


 Ardından ilk çiçek taban olarak kalıyor. 2. çiçeğimizi ortandan ikiye katlayıp ortasından dikiyoruz.( Çok sıkı ve düzgün dikmeye çalışmayın üzerine motifler gelecek zaten)


 Ardından 3. çiçeğimizi de aynı şekilde dikip, diktiğiniz iki yarın çiçeği taban çiçeğin üzerine dikiyorsunuz.
4. çiçeğimizi de dörde katlayıp altından ayrılmaması için dikiyoruz.

18 Eylül 2013 Çarşamba

“Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite” Seminerine katılmak için tıklayın...

ABD’li Koç Jodi Sleeper Triplett’ten Ücretsiz

“Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite” Semineri

“Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite semineri, STET Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği, İz Koçluk ve JST Koçluk tarafından İstanbul’da düzenleniyor. 30 Eylül Pazartesi günü 11.00-13.00 saatleri arasında Bağdat Caddesi Zamane Kahvesi’nde gerçekleşecek seminer, ABD’de DEHB hareketini başlatan ve bu alanda dünyadaki en önemli isimlerden biri olan Jodi Sleeper Triplett tarafından verilecek.

İz Koçluk’tan DEHB Koçu Elgiz Henden’in de DEHB ile ilgili bir konuşma yapacağı seminer de; DEHB nedir?, DEHB’li bir çocuğun ebeveyni, öğretmeni olarak ne yapabilirsiniz?, DEHB Koçluğu nedir?, Koçluk DEHB’li kişilere nasıl yardım eder?, gibi pek çok konuya değinilip, katılımcılardan gelen sorular, konuşmacılar tarafından yanıtlanacak. 

DEHB hakkında bilgi almak ve bu gençlere koçluk becerileri ile nasıl yardımcı olacağını fark etmek isteyen herkesin katılabileceği eğitimle ilgili detaylı bilgi info@izkocluk.com adreslerinden ve 0216 545 01 54- 0543 224 57 25 no’lu telefonlardan alınabilir.


Yüz yüze yapılacak seminere, online katılım da mümkün. 25 kişi ile sınırlı olup, katılım için info@internetanneleri.com adresine kayıt yapılması gerekmektedir.

Seminerde İngilizceden Türkçeye çeviri yapılacaktır.

Ben gidiyorum  sizde geç kalmayın...

10 Eylül 2013 Salı

EVHAMLI anneysen sen de oku...

Dün SELPAK sponsorluğunda bir söyleşiye davet edildim. Prof. Dr. Bengi Semerci ile “Anneler, çocuklar ve evham”  konulu oldukça faydalı bir buluşmaydı..

Selpak zaten kendi alanında oldukça iyi ve araştırmacı annelerin ilk tercihi. Özellikle bizim gibi yeni tuvalet alışkanlığı kazandırmaya çalışan annelerin ilk tercihlerinden her zaman...

Bu davet maili geldiğinde çok heyecanlandım zira ben kaygı düzeyi hastalık seviyesinde olan bir annenin kızıyım. Hala eğer yakınlarındaysak ve bir ambulans geçiyorsa sırayla tüm kardeşlerimle bizi o ambulansın içinde miyiz değil miyiz diye kontrol eden bir anne... Hal böyle olunca bende istemesem de emareleri mevcut.

Kızımı her şeyden önce öz güveni olan bir birey olarak yetiştirmek istiyorum, eminim her insan aynı şeyi ister..Ancak farkında olmadan yaptığımız o kadar hata varmış ki...
Bunları detaylı detaylı aktarmak isterim...

9 Eylül 2013 Pazartesi

Haydi Okula....

Bugün itibari ile mini mini birler okullu oldu... Aileler bir heves çantalar, önlükler, süslü püslü çoraplar aldılar...dün bizzat gördüm...Kırtasiye ve oyuncak dükkanlarında birbirimizi eziyorduk...

Ya Ağrı'lı çocuklar...Onlar yine kalemsiz, kitapsız...sırf okuyabilmek için terlikle bile gitmeye razı olan çocuklar...


Sema Öğretmenin makinesinden...

Sema öğretmenimizin çığlığını duyalım...duyuralım istedim...

Elinizden ne gelirse, haydi bir el de biz verelim... Bütün kuzular sağlıkla okullarına gitsinler, üşümesinler...

Sevgili Yeşim hanıma bize bunu paylaşma fırsatı verdiği için sonsuz teşekkürler...

İşte sema Öğretmenin kaleminden...

Sema Öğretmenin aktardığı bir çok eksikler: 
 • Fotokopi makinası
 • Printer (Ben alıyorum-Yeşim Mutlu-) 
 • Kırtasiye (fon kağıdından, yapıştırıcıyai boya kaleminden, kalemlik, tuvale aklınıza içinizden ne gelirse) 
 • Çanta
 • Kitap (Yaşlarına uygun  okuma kitapları)
 • Çocuklar için 6-12 yaş kıyafet (mont, hırka,eldiven, şapka, eşofman,  evinizde kullanmadığınız temiz halde ne varsa) 
 • Ayakkabı (spor, klasik, bot, çizme temiz kullanmadığınız ) 
Lütfen sizde 5 dk ayırın ve faydalı olarak göreceğiniz ihtiyacı aşağıda yer alan adrese kargolayın lütfen.
İhtiyaç  Gönderim Adresi ve Yetkili Kişi
 Sema Gül Güvel Matematik Öğretmeni
Adres
Ağrı/Patnos  Doğansu Köyü Doğansu İlkokulu / Ortaokulu için 
Sema Gül Güvel Matematik Öğretmeni
Atatürk Mah. Zeki Çelik Cad. Yeni Apart Kat: 3 Daire :9  Patnos /Ağrı
Telefon Numarası
Sema Gül Güvel  0 530 528 54 86
semaguvel@gmail.com

6 Eylül 2013 Cuma

Benden sonra da KARDESIM GIYSIN...
Çok güzel bir kampanyayı duyurmak istiyorum sizlere...Yavrularımızın eskimeden küçülen elbiseleri dolabı beklemesin...Eğer sizinde çevrenizde vereceğiniz başka yavrular yoksa o elbiseleri bekleyen yavrulara ulaşabileceğiniz bir platform oluşmuş durumda...

                                                 KARDEŞİM GİYSİN

onların ağzından işleyişi...''Etrafınızda kıyafet yardımına ihtiyacı olan kardeşlerimiz varsa:

Bize onların hikayesiniz yazabilirsiniz.
Nasıl ve ne kadar isterseniz yazın.
Bizim için yaşları, cinsiyetlerini ve ayak numaralarını bilmek yeterli.
Yeterli ölçüde detay vererek bunları yayınlayacağız.

4 Eylül 2013 Çarşamba

İyi ki doğdun Küçük Kardeş :)


Tam 22 sene önce bugun 11 yaşında bir ablayken anne oldum ben...Annem kucağıma verdiğinde o küçücük dudaklarını büzerek ağlayan kocaman saçlı elma yanaklı meleği, abla değil de anne olmuşum gibi hissetmiştim.

Onunla gece uyanırdım..anneme yalvarırdım ne olur ben vereyim biberonunu, ben açayım altını diye... Öyle böyle birlikte büyüdük...Ama o hala büyümedi..hala bizim küçük kızkardeş...

İyi ki doğdun prenses...

Herşey gönlünce olsun ablacım...mutlu yıllarımız olsun....


Dip Not: Kız kardeşler candır :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...