25 Temmuz 2012 Çarşamba

Annelerle Söyleşi - Henüz 4 aydır anneyim..


      Çocukluk arkadaşım sevgili Çiler'le ortaokuldan sonra birbirimizi kaybetmiştik. Yıllarca aynı şehirde hatta aynı ilçede birbirine çakışan sokaklardan geçip gitmişiz.. Teknoloji sayesinde birbirimize kavuşmuşken bu sefer Gönen'e taşınmamla yine ayrı düşmüştük.
Evliğini, bebeğini yine görememiştim. Şimdi annelik hikayesini anlatırken gözyaşlarıyla okuduğum satırları sizinle paylaşmak istedim..
Sevgiyle...''Bugün anneliğimin dördüncü ayındayım. Dört ay önce 32 yaşında bir çocuktum. Her şeyden çok sevdiğim annemin çocuğu… Şimdiyse tarifi güç bir sevginin ortağıyım.

 Anne olacağımı öğrendiğimde çok ağlamıştım. Zira annelik, doğum vs. beni hep ağlatmıştır.


Bu sefer o olgunun başrolünde ben vardım. Elimde test sonucu, salonda inanmaz gözlerle bana bakan eşime ağlayarak gittiğim gün dün gibi. Bana “Niye ağlıyorsun?” demişti. Nasıl anlatsaydım ki o kadar çok duygunun bir araya gelmesiyle oluşan seli. Şaşkınlık, korku, mutluluk, endişe… Nil kızımız bize sürpriz yapmıştı; biz daha evliliğimizin ikinci ayındaydık. Eşim “Onu daha uzun süre görebileceğiz, düşünsene!” dedi ve mutlu masal başladı.

22 Temmuz 2012 Pazar

YAZ DİZİLERİm

Eğer otelde, pansiyonda veya yazlıkta değilseniz....Hala evinizde ve de çocukluysanız akşamları en büyük eğlenceniz yine diziler değil mi?

Gerçi ben tv izlemeyi seviyorum..Dizileri de seviyorum ...İşte yaz dönemi dizilerim...

Hatta hemen pes etmezlerse yapımcıları kış sezonuna da kalacak çok iyi diziler var benden söylemesi :)

SULTAN - Kanal D


Pzts akşamları tamda kızı uyuttuktan sonraki dizim.
Nurgul Yeşilçay yine diziyi götürüyor..Yardımcı oyuncular üstadlardan seçilmiş..Çok doğru bir iş yapılmış. Ancak Nur Süer'in aksanı ona çok yabancı..
Şeyhmus karakterini canlandıran oyuncu hep komedi ile öne çıkmasından mıdır nedir nedense Sultan'a uymamış..Kişisel görüşüm başka bir jön olabilirdi...

Dizinin parlayan yıldızı: Kerim karakterini oynayan küçük oyuncu..bu çocukta iş var : )
Son söz:  Güzel, keyifle izliyorum,devam...

19 Temmuz 2012 Perşembe

El işi Kırlentler

Evbutiğimizde satılan ev kadınlarına olan desteğimiz devam ediyor.... Birkaç bayanın evinde ürettiği/ördüğü/diktiği ürünleri kısmen burada da paylaşıyorum.
Sezon sonuna girmeden ben buradan sezon sonu fiyatlı halini ilk sizlerle paylaşıyorum. Hem de çalışmalar hakkında sizlerlerden de eleştirileri bekliyorum.


Tüm blogdaşlarıma sevgilerimle;

Gönenli ev hanımlarından evbutik tasarımları

3lü kırlent seti
*saten,yıkanabilir,içi elyaf, püsküllü dekoatif kırlent
3 adet kargo dahil 35,00 TL.(Kdv Dahil)
irtibat: mugeninlistesi@gmail.com
2li siyah osmanlı kırlent seti
*pamuklu,içi elyaf, orta göbek dekorlu
2 adet kargo dahil 28,00TL.(Kdv Dahil)
irtibat: mugeninlistesi@gmail.com
 Örgü çiçek aplikeli kırlent
fermuarlı, yıkanabilir, içi elyaflı
1 adet kargo dahil 25,00TL.(Kdv Dahil)
irtibat: mugeninlistesi@gmail.com yuvarlak fistolu kırlent
 yıkanabilir, içi elyaflı
2 adet kargo dahil 25,00TL.(Kdv Dahil)
irtibat: mugeninlistesi@gmail.com

 dikdörtgen çift taraflı kırlent
Yıkanabilir, içi elyaflı, püsküllü
1 adet kargo dahil 17,00TL.(Kdv Dahil)
irtibat: mugeninlistesi@gmail.com7 Temmuz 2012 Cumartesi

Gönen=İğne OyasıGönene gelenler bilir..Burada bütün kadınlar iğne oyası yapar ve geçimlerini böyle kazanırlar...Tüm ev kadınları neredeyse çocuklarını bu güzel uğraş ile büyütmüştür. Ben bu ilçeye taşındıktan sonra klasik örtü, bohça kenarı vs gibi iğne oyası örnekleri dışında acaba bu yeteneği takıya dökebilir miyiz diye harekete geçtim. Bu konuda en marifetli bayanda iyi olacak hasta misali tanıştık...Onun harika tasarımlarını dükkanımızda sergileyip satıyoruz belki bilenleriniz vardır... Burada benim hayran olduğum ve son teslim ettiğimiz takıyı sizlerle paylaşmadan geçemedim...


İşte iğne oyası yaka kolyeli set...5 Temmuz 2012 Perşembe

Denenmiş Ürün Yorumları


Yazn sıcağı üstümüzdeki rehaveti atamadığından mıdır nedir bir çok yazım hala taslak..Bir türlü bitiremiyorum...

Sıcağı sıcağına bu yazıyı en azından yayınlamak istiyorum...

Kısa bir süre önce denediğim ürünlerin tecrübelerini sizlerlede paylaşmak istedim..Çoğumuzun ihtiyacı oluğu muhtemelen denediğiniz ürünler...

Dalan Roxy Toz Deterjan

Kızım doğduğundan beri çamaşırlarını ona özel deterjanla ( dalin sıvı det.) ve ayrı olarak yıkadım. Atopik dermatit olan cildi için çok dikkat ediyorum,  yazılarını ince de olsa mutlaka okuyorum. Ön testimden geçen ürünü markette görünce sepete attığım bu ürünü dolapta unutmuşum...Farkedince hemen denedim...

Sıvı det.a na göre daha az koydum, kiraz lekelerini bile çıkarmıştı. Çok etkilendim... :) kokusu buram buram değil...tam aradığım aslında...Kısaca tavsiye edebilirim gönül rahatlığı ile...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...